Sizin nefsiniz bunlardan hangisi?

"Şüphesiz ki nefs kötülüğü emreder."

Yusuf suresi

• Nefs-i Emmare: Kötü ve günah olan işlerin yapılmasını emreden nefs, hayvani nefs.
    33% (3)0% (0)27% (3)Oy Ver
  • Nefs-i Levvame: İşlenen kötülük sebebiyle pişmanlık duyan, tevbe eden ve özür dileyen nefs.
    67% (6)100% (2)73% (8)Oy Ver
  • Nefs-i Mutmainne: Huzur ve sükuna kavuşmuş nefs,
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Nefs-i Raziyye: Sızlanmayan, şikayetçi olmayan, lütfun da hoş kahrın da hoş, diyebilen ve böylece rıza makamına eren nefs.
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Nefs-i Kamile: Bütün kemal sıfatlarını kazanarak insanları irşad mevkiine yükselen kamil, temiz ve saf nefs, insan-ı kamil
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
9|3

En İyi Kız Görüşü

• Nefs-i Levvame

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Bunlar daha önce okumuştum dini olarak ulaşılması çok güç şeyler sanırım. yanlış hatırlamıyorsam tamamen tertemiz, kin gütmeyen, kötülüklerden tamamiyle aranmış bir ruh gerekli. ama ben insanların %90 ının buna uymadığını düşünüyorum. Haliyle C, D, E seçeneklerini üzerime oturtarak haddimi aşacağımı, A ya da uymadığımı düşünerek B işaretledim.

0|0
    0|0
  • Kendimi B ile C arasında görüyorum. Nefs-i Mülhime deniliyor. Diğerleri zaten haddimi aşmak olur.

0|0
    0|0
  • b şıkkı pişman

0|0
    0|0
  • C ve D.Net.

0|0
    0|0
  • B

0|0
    0|0
  • Nefs-i emmarem var. :(

0|0
    0|0
  • B maalesef.

0|0
    0|0
  • Nefs-i Levvame.. Olgunlaştıkça kemale ermesini umuyorum.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• şu soruya bile 1 yıldız veren tuhaf mahluklar var ben Nefs-i Raziyye diyorum herşey allahtan (c.c) gelir ona döner.

0|0
    0|0
  • Nefs-i Levvame: İşlenen kötülük sebebiyle pişmanlık duyan, tevbe eden ve özür dileyen nefs.

0|0
    0|0
  • Nefs-i Raziyye

0|0
    0|0
Yükleniyor...