Arkadaşlar Biraz Tarih Bigisi

filistinlilerin osmanlı askerlerine yaptıklarını bilen var mı15000 askere ingilizlerle birlikte neler yaptılar hani kardeş diyoruz ya

0|0
3|3

En İyi Kız Görüşü

• 1.Dünya Savaşı sırasında halifenin cihat çağrısına uyacakları düşünülüyordu.Ama tam aksi oldu.Araplar,Osmanlıların yanında yer almak yerine İngilizlerin yanında savaştılar.Çünkü İngilizler bağımsızlık vaadinde bulunmuştu.Onların yüzüne savaşı da kaybettik zaten.Ayrıca İslamcılık düşüncesinin etkili olmadığı da görülmüştür.Önemini yitirmiştir.Bu sadece kapa taslak anlatımı.Detaylara girmiyorum bile.Uzar konu.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• evet biliyorum, 1. dünya savaşı sırasında müslüman araplar osmanlıdan taraf olmak yerine ingilizleri savunmayı seçtiler.. sanırım devletlerin çıkar ilişkisi dinden önce geliyor.

1|0
    0|0
  • bizim ilkokulda hasan adında bir velet vardı. beni saçımı çekip ağlatmıştı. sen bunu biliyor muydun? yaa.. neler neler..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• bahsettiğin olay hicaz bölgesinde gerçekleşmiştir. ayrıca çanakkale cephesinde gazzeden 400 civarında osmanlı ordusuna katılıp şehit düşen filistinli var. tüm arap milletine bir avuç ingiliz uşağının yaptığını mal edemezsin. ırakta şii araplar osmanlının yanında durdular kimse bundan bahsetmez.

1|0
    0|0
  • 15 bin askerimizin gözleri kör edilmişti.

0|0
    1|0
  • Bir grubun yaptıklarını millete mal edemezsiniz.

Bugün bir grup Türk çıkıp ingiliz sömürgesi olmak istiyoruz dese sen de mi öyle oluyosun.

Şehitliklere bakarsanız çocuk yaşta yemenden şamdan ve nice yerden şehitlerimiz çok sayıdadır

0|0
    0|0
Yükleniyor...