Dini bilgisi olan hocalara gittiniz mi?

dini bilgisi olan hocalara gittiniz mi?

dini bilgisi olan hocalara gittiniz mi?

0|0
5|21

En İyi Kız Görüşü

• nasıl hocaya, ne için anlamadım?

bana kurşun dökmüştü biri ama hoca falan değildi.

1|1
    0|0
    • dini bilgisi olan kisileri sordum

• seyh bisiy diyerek ne demek istediniz

• adını vermemek için öyle yazdım boşver burada konuşulcak konular değil

Erkekler Ne Diyor 21

• Memleketi şeyhler müritler dervişler ülkesi ettiniz çıktınız böyle , kendiniz oturup tembellik edip öğrenmeyip okumayıp , kolaycılığa kaçarak soracak adam aramanızdan ...

Turnusol kağıdı mı var , hangisi hoca hangisi mehdi ? Sekiz mahalle hoca aramaktansa , oturup okuyun şu kuranı kendiniz anlayın zira , anlatan her zaman kendine çıkar sağlar ve bu maddi olmak zorunda değildir. Eline eteğine hürmet evliya makamı vermek de bir çıkardır , şımarır ve dışarda da cubbelerle dolanırlar.

Oysa ibadet gizlidir.

0|3
    1|0
  • cübbeli hoca mesela dini bilgisi olan hocadır.

Gittim ama dini bilgisinden çok uygulamada hata yapmayan hoca önemlidir.

0|0
    0|0
  • Dini öğrenmek için hocaya gitmeye gerek yoktur az bişi aklı alır elmalı hamdi yazırın türkçe mealli Kuran-ı Kerimi okur araştırır. Adı üstünde OKU ayrıca merak ettiğiniz ne varsa google ya da yotube a yazın aratın illaki bir video ya da yazı karşınıza çıkar ama en dogrusu alın tercümesini açın okuyun

0|1
    0|0
  • Bahsettiğin sohbet ve cemaat ise evet gittim onlardan çok da güzel bilgiler aldığıma inanıyorum burada ki ve Türkiye de ki bir çok ateistle karşılıklı tartışabilirim sorun yok ama yeter ki tartıştığım kişi hakikati öğrenmek istesin şeytani değil ruhani yaklaşsın yoksa ha duvara ha ona gibi oluyor. bu arada soruna 5 yıldız.

0|0
    0|0
  • hayır gitmedi

0|0
    0|0
  • genelde bana gelirler

0|0
    0|0
  • çok gittim özelıkle ist çalışmaya geldiğim zamanlar gıttım yine gıdecem ama bu semtte var mı bılmıyorum

0|0
    0|0
  • Evet gittim tabiki yeniden gitmeyi düşünüyorum ki bir sürü hoca tanıdığımız var yani.

0|0
    0|0
  • dini bilgisi olan hoca nedemek ? biraz açarmısın.

0|0
    0|0
  • ne konuda dini hocalara gittim mi? ne mesela?

0|0
    0|0
  • gittim aylık 500 tl istiyordu

0|0
    0|0
  • Benim dini bilgim yuksek ne sormak istiyorsunuz.

0|0
    0|0
  • Okuldaki dinciye not istemeye gittiö biraz önce

0|0
    0|0
  • hiç gitmedım hayattada gitmem

0|0
    0|0
  • şarlatan o şarlatan adını yanlış anımsadın

0|0
    0|1
  • Hoca kadar bilgim olduğuna inanıyorum.

0|0
    0|1
  • bu soru gündemi sarsar :D Napcan :)))

0|0
    0|0
  • arada cay içtiklerim oldu

0|0
    0|0
  • gitmek için bir sebebim olmadı ben hoca gibi adamım zaten :D

0|0
    0|0
  • kuranı kerimeyi okumayı camideki hocalarımdan öğrendim.

tecvit eğitimini ise hafız bir arkadaşımızdan öğrendim.

Allah hepsinden razı olsun.

0|0
    0|0
  • hiç birine inanmıyorum anca kuran ne derse o kişiler kurana hadis diye bir belayı muallat ettiler hocaya gittim hatta ben mehdiyim diyenleri bile oldu kafaları mehdilikle bozmuşlar!

1|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 4

• Bana sual sorma, cevap müşküldür,

Her sırrı ben sana açamam hocam.

Hakkın hazinesi darı değildir,

Cami avlusunda saçamam hocam.

Kayd-i âhiretle düşmem mihnete,

Ben burada memurum şimdi hizmete,

Hayvan otlatırken gidip cennete,

Sana hülle donu biçemem hocam.

Miracı anlatma, eşek değilim,

Bildiğin kadar da melek değilim,

Günahkâr insanım, ördek değilim,

Bu ağır gövdeyle uçamam hocam.

0|0
    0|0
  • Hiç gitmedim.

0|0
    0|0
  • gittim iyiki de gittim ben bu dünyaya niye geldim ki. bir gün o ölüm hepimizi alacak sen gururlanan kabri düşünmeyen senide.. hocalara gelince akıl var mantık var diyanetin açtığı kuran kursları oralarda gayet güzel din eğitimi veriyorlar. sana varlığının nedenını anlatıyolar. kuran okumayı kendı kendıne ogrenemezsın cok zor. namaz için gereklı olan sureler nasıl kılınması gerekıldıgı kımsenın bunları oturup tek basına uygulama görmeden ogrenmesı zor. Turkıyeyı sıhlar seyhler ulkesı yaptınız dıosun burası zaten İslam ulkesı zaten atalarımızda ıslam ulkusu ıcın savaştı kurtardı vatanımızı. Geçmişini İnkar eden geleceğinden bişey beklemesin !

0|0
    0|0
    • bakma sen onlara hacılara hocalara şeyhlere laf atarlar öldüklerınde de cenazesını yıne de hocaların hacıların önüne bırakırlar kı ıkı rekat namazını kılsınlar ne tuhaf demi :)

• Hayır gitmedim

0|0
    0|0
Yükleniyor...