Kapat

İleride süper güç hangi ülke olur?

osmanlı süper güçtü sonra bayrağı ingiltere aldı ondanda amerika aldı almanya zıpladı olmadı dur orda dediler. sizce ilerde süper güç hangi ülke olur? çin gibi duruyor

0|0
10|33

En İyi Kız Görüşü

• Türkiye enerji sorununu çözsün bak gör dengeleri o zaman ...

1|0
    2|1
    • çözebilme imkanımız var mısence

• Türkiye dışa bağımlı olduğu sürece hiçbir zaman büyük güç olamaz. Her gelen biraz daha sokuyor içeri.

• dışa bağımlılık bitmez kolay kolay bu zamanda ülkede pahalı olanı dışarıdan ucuza getiriyorlar

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder
Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 9

• istihbarat amerika'nın elindeyken, bilimleri kendikilerini geçmesin diye tüm dünyayı dinleyen bir ülkeyi geçmek kolay olmaz uzun yıllar. yani amerika daha böyle gider. oldu da herhangi bir afetten kıtanın çoğunluğu haritadan silindi diyelim:)) çin süper güç olur

0|0
    0|0
  • Hangi ileride?

0|0
    0|0
    • gelecekte işte 5 10 20 30 50 100 sene sonra

• Çok yakında 3. dünya savaşı çıkar atom bombaları havada uçuşur o yüzden pek ilerisini göremiyorum.

• o iş yaş eskisi gibi değil o işler bir ülkeye atıyorsun 10 20 ülke etkileniyor kullanmazlar kolay kolay

• Bî ara Çin olucak diyorlardı şimdilerde İsrail ama ticaret konusunda Çin ve Güney kore herkesi sollar bence

0|0
    0|0
  • İslamiyet tüm dünyanın tek hakimi olacaktır.

1|1
    4|4
    • İslam ülkeleri kendi arasında savaşarak dünya hakimi olamaz ablacım :D

• Eninde sonunda olacak, eksileyenleri kocaman... öpüyorum

• şu yakın zamanda hakim olamayacağı kesin

• israil olur bence

1|0
    0|0
  • BİZİM ÜSTÜMÜZE GÜÇ OLMAZ

türk islam birliği diyebiliriz.

1|1
    4|3
  • çin çin deresi vardı bizim orda o geldi aklıma

0|1
    0|0
  • Çin

0|0
    0|0
  • Amerika-İsrail

1|0
    0|0
Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 33

• ilerideki süper güç mü 2023 e kadar türkiyeyi unutum ve 2023 e kadar çıkan bütün olaylardan savaslardan sağ salim cıkarsak eğer 2050 lilerin süper güçü olma ihtimalimiz çok yüksek

hani su F-16 ların kodlarını çözen mühendislerimiz varya ben onların bile öldüğünü düşünmüyorum böyle kodları çözen insanları türkiye öldürülüceklerini düşünmemismidir sizce ?

0|0
    0|0
  • Bu dünyanın yaratılışından beri böyledir. Hakimyet yanlızca Rabbimde sürekli ve sonsuzdur. İnsanlar için ise yaşamın başlangıcı doğum ile ölüm arasında aklınıza ne geliyorsa yaratılanlardaki durum aynıdır. İlk kurulan devlet Sümerler, Hittitler, Mısırlılar, Persler, Asurlular, Medler, Romalılar, Asya Hunları, Avrupa Hunları, Moğollar, Büyük Selçuklular, Osmanlılar, İngiliz İmp ve son halka Abd.. Abd sonu yaklaşıyor sıra Çin e geliyor.

0|0
    1|0
  • Hindistan, Çin gibi insan gücüne dayanan doğu ülkeler gibi gözüküyor ama Osmanlıyı kötüleyen arkadaşlar dünyada ki adaletin en güçlü olduğu dönemin Osmanlı dönemi olduğunu bilmezler. Osmanlı Türk tarihinin Türk insanının gurur duyması gereken bir tarihidir Türk olan zaten gurur duyar 600 yıl 3 kıt'aya hükmetmiş başka bir imparatorluk yok buna sahip çıkamayanlar ve yerden yere vurmaya çalışanların Türklüğünden şüphe duyarım.

0|0
    0|0
    • haklısın arkadaş osmanlı sadece son döneminden ibaret değil

• bok atmaya gelince herkes sallıyor işte boşver gitsin :D

• Sebeb belli anlıyorum arkadaşım aynen katılıyorum onların amaçını çok iyi biliyorum ama yazsam sıkıntı olur abdülhamit mükemmel bir padişahtı 30 yıl zor haldeki imparatorluğu ayakta tuttu onu indirenleri çok iyi biliyorum,yalnız abdülhamit isteseydi 3.ordu emrindeydi hareket ordusu denen 15.000 kişilik çete bulgar vs. karma orduyu yunanistandan gelen tükürüğü ile boğardı ama rüyasında karışma denildiğinden bahsediliyor sonrası malum 10 sene selanikte sürgüne alıyorlar 4/3 imparatorluğun gidiyor.

• Hâlâ tüm dünyanın Türkler önünde diz çöküp biat edeceğine inanan arkadaşlar var sanırım. Artık hangi ütopyada yaşıyorlar bilemiyorum... İleride süper güç olacak ülkeler doğu asya ülkeleri bana göre. Hani bir 20 yıl öncesine baktığımızda ne kadar ilerlediklerini bariz bir şekilde görebiliyoruz. Ki; zaten robot teknolojisini geliştirebilecek ülkeler Japonya, Çin, Kore gibi asya ülkeleri. İleride bu teknolojinin çok rağbet göreceğini düşünüyorum ve bu da iddiamı kuvvetlendiriyor. Göreceğiz belki ^^

1|0
    0|0
  • islamiyet dünyanın tek hakimi olacak.Bizim görüp göremeyeceğimizi tabi ki bilmeyiz ama ileride olacak olan budur açık ve net.

1|0
    0|0
  • aslında süper güç görünürde Amerika ama aslında oynanan oyunlara bakıldığın da süper güç olan ülkenin Türkiye olduğu ap acık meydanda baksana dünya devletlerine Türkiye olmadan hareket edemiyorlar bu durumda esasen süper güç bizde

0|0
    0|0
  • şangay 5 lisi olur..

0|0
    0|0
  • osmanlıseverler derneği gtten tarih uydurma kolu başkanlarının yetiştirdiği gençlik

1|2
    3|3
    • sen hiç osmanlı haritası görmedin herhalde arkadaş viyanadan tunusa kadar bir gerçek var yani

• tarih böyledir romada vardı bir zamanlar şimdi roma deyince roma dondurması geliyor insanların aklına

• Makedonyadan Hindistana kadarda bir gerçek vardı. Evet Osmanlı büyük bir devletti ancak en büyük devlet değildi.

• Büyük Türkiye İslam Cumhuriyeti

1|0
    0|0
  • İspanya U18

0|0
    0|0
  • İran şimdi yav git allah aşkına önce şeriatten kurtulsunlar diyecekler olacaktır şuanda buz dağının görünen yüzünü biliyoruz daha onun görünmeyen yüzü var

0|0
    0|0
  • Eğer şsmet inönü einstein'in ülkemizde çalışmasına izin verseydi o süper güç dediğin nükleer enerji bizde olurdu. Şu anda amerikanın yerinde türkiye olurdu

0|0
    0|0
  • Günümüz dünyasında ekonomisi iyi olan ve eğitimi istikralı ilerleyen bir ülke avantajlı görünüyor

Bence Hindistan

0|0
    0|0
  • benim bildiğim beyaz adam liderliği bırakmaz

0|0
    0|0
  • Şuanki devletlerin hiçbiri değil.

1|0
    0|0
  • çin netbir şekilde adamlar butun pıyasayı ele gecırdı her konuda

0|0
    0|0
  • BRIC ülkeleri olur herhalde ama Birleşik Kore* , Japonya, Güney Afrika ve Türkiye'den de beklentilerim var

*Tabi öyle birşey olursa.

0|0
    0|0
  • Çok uzun süre Amerika'nın yeri sarsılmaz, arkasından Çin veya Rusya olur gibi geliyor.

0|0
    0|0
  • Hala türklere zulüm eden bir ülke olan çinin süper güç olması zor gibi bence süper güç araplardan çıkacak

0|0
    0|0
  • Kim goz ardi etmiyor ama iran alttan alttan guclu geliyor.

0|0
    0|0
  • Bence mısır-iran bu ülkeler birlikte çalışsa Avrupalıların hiç şanlı kalmaz

0|1
    0|0
  • TÜRKİYE gerisi yalan

0|0
    0|0
  • Made in China (Çakma) yine kazığı yedik* :D

0|0
    0|0
  • İran olur bence

0|0
    0|0
  • Kore gibi duruyor

0|0
    0|0
  • hindistan... biraz araştırın gerçekleri görün...

0|0
    0|0
  • çin de 1 çocuk zorunluluğu da kalktı yakında dünyayı ele geçirmezse çinler iyidir

0|0
    0|0
  • Ruslar olur

0|0
    0|0
  • Bence Çeçenistan Olabilir . Çünkü Türkler Kadar En Az Onlarda Asker Bir Millettir

0|0
    1|0
  • tabikide Turkiye:))))

0|0
    2|1
  • Erkekler Devam
    3
Yükleniyor...