Toplum sizce neden bilinçsiz?

İyi günler

Toplumumuz neden vurdum duymaz yaşıyor

O kadar ülkemizde kötü olaylar yaşanıyor geleceğimiz tehlikede

kimsenin umrunda değil o kadar şehit kanı var bu ülkenin üzerinde

Tek derdimiz bacak arası aşk meşk olmuş

Sizi neler demek istersiniz ?

İşlerinde olanlara kolay gelsin herkese hayırlı günler dilerim

Güncellemeler:
Arkadaşlar birbirimiz ile tartışarak bir yere varamayız sadece fikirlerimizi söylememiz yeterli

0|0
8|10

En İyi Kız Görüşü

• Çünkü halkımız okumuyor..Okuyorsa da düşünmüyor..Düşünüyorsa da farketmiyor..Farkediyorsa da görmezliğe, duymazlığa geliyor..

Çünkü toplumda ''bana dokunmayan yılan bin yaşasın '' düşüncesi, ''boşver gitsin ''cilik, ''adam sende'' cilik var..

Halkın bu hale gelmesinde en önemli faktör medya..Medya kimlerin elinde bir bakın..Perde arkasındaki büyük patronlar ya yahudi ya hükümet yanlısı..

Her sektörde olduğu gibi medyayı da ele geçirmiş durumdalar ve ne kadar bilmemiz gerekiyorsa o kadar yayınlıyorlar, kafa oyalayıcı 5 para etmeyen dizi ve programlarla beynimizi dumura uğratıp düşünmemizi ve farketmemizi engelliyorlar..Zararlı yayınlarla aklımızı aşka meşke cinselliğe çekiyorlar..

'' Kim kiminle evlenecek? '' sorusu '' Güneydoğu'da kaç kişi ölmüş sorusundan daha çok konuşuluyor..Ağlayan analar, gençlik dizilerindeki liseli aşıkların hayatı içinde kaybolup gidiyor..

Gün içinde haberlerde ya da program sırasında '' Son dakika '' diye duyurulan katliamların hüznü birkaç dakika sonraki kadın programında göbek atmaya kadar sürüyor maalesef..

Medyası satılmış olanın beyni çalışmaz olur..

0|3
    0|1
    • haklısın bilinçli arkadaşım yorumun için teşekkür ederim

• neyse fazla meşgul etmeyeyim sizi ..keyifli paylaşımlar diyor 5*ımı da verip gidiyorum..

• hayırlı günler dilerim

Kızlar Ne Diyor 7

• Toplum olarak bilinçsiziz. Çünkü eğitimde kalite yok. İnsanlarımız sorgulamaya değil ezbere alıştırılıyor. Meslek sahibi yapmak, insan yetiştirmekten önde tutuluyor. Gençler özgür değil başıboş yetiştiriliyor. Sonuç ortada... Arzularının esiri olmuş, herşeye at gözlüğüyle bakan, sorunların çözümünü aklıyla değil kaba kuvvetle çözmeye çalışan, kavgacı, bencil, vurdumduymaz, dizi özentisi genç nesiller...

0|0
    0|0
    • özgürlükten bahsediyorsun bana özgürlük nedemektir ? insan özgür değildir arkadaşım sebep sonuç ilişkisi vardır kalksam seni vursam ceza alacağım ? hani bunun özgürlüğü özgürlük diye birşey yok.

• Tam da sizi anlatmışım işte

• haklısın teşekkür ederim cevap için

• Sebebini bilseler zaten bilinçli bir toplum olurlar ..:

0|1
    0|0
  • Ne yalan söyleyeyim ben de anlayamıyorum memleket için canını feda eden dedelerin torunları nasıl bu hale geldi inan ki anlayamıyorum

0|0
    0|0
    • Yiyecek içeçeklerinin genleri ile oynayarak eğitimsizlik ve birçok şey yazık dimi teşekkürler cevap için

• herkesin , kendine göre doğru saydığı kuralları var çünkü ..

0|0
    0|0
  • Bize rast gelebilirkmiki havası var işte.

0|0
    0|0
  • bunların hepsi okumamaktan kaynaklanıyor emin ol. şehit olunca amaan diyen şerefsizler hrant dink için sokaklara dökülüyor. yazıktır. hrant dink'e zerre kadar üzülmüşsem yarın sabah güneşini görmek nasip olmasın. ama ne zaman şehit haberi duysam ağlarım. aynı zamanda şehit kızıyım vede gururluyum .

0|1
    1|0
    • Allah mekanını cennet eylesin dualarımız babanla olsun evet eğitim şart

• amin sağol. akp hükümeti zorunlu eğitimi 12 yıla cıkarınca kıyametlerı kopardılar. eğitim zorunlu olmazsa olmuyor bizde. (akp taraftarı değilim yalnış olmasın)

• sıkıntı değil ben ayrım yapmam

• Nedenini bende bilmiyorum neden böyle olduk.Vatanı elden gidiyor diye üzülmeyen sadece belden aşağı düşünen insanlara üzülüyorum

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Bence ahlaki bir çöküş var ülkemizde. Buradan okuyoruz %98 i sadece hayatı seks olarak görüyor. ayrıca yabancıların da işine geliyor genç beyinler aklını oyunlarda ve sekste bozmuş durumda. Yarın bir savaş olsa durumumuzu düşünemiyorum vatan sevgisi kalmamış arkadaşlar çocuk oyuncağı sanıyor sonuçta yabancılar için namus ve ülke kavramları çok zayıf bizde tam tersi/ydi ama şimdi kim kiminle nerede sevişiyor seks yapıyor kafede oyun oynuyor ailesine karşı geliyor belli değil. Bence aileler bazı durumlarda çok geç kalıyor çevresel faktörler de önemli adam oğlunu sırf başından atmak için para verip salıyor sokağa vs. bence biran önce kendimize gelmeliyiz.

0|1
    0|0
  • batı özentisinden başka bişey değil zaten batınında istediği bu barlardan kerhanelerden cıkmayan bir toplum yapmak

0|1
    0|0
  • Şükür 1.5 senedir kan akmıyor bu topraklar Osmanlı döndüğünde tekrar huzur bulacak ki Osmanlının işgal ettiği ülkeler bile huzura kavuştu tarıh orda yazıyor gidip bakabilirsiniz

Avrupada bir kac devlet Osmanlının ülkelerini işgal edip kendilerini diğer devletlerden korumalarını istedikleride bir gercektir

0|2
    1|2
    • Şu andaki düzende Osmanlı gibi bir sistem imkansız 1,5 senedir göremediğimiz çok kan akıyor

• Tabi ya öyle 1.5 senedir kan akmamış yandaş haber bültenlerinden bakarsanız dünyaya zaten bir şey göremezsiniz.Bankalar aslında şimdi daha güzel boşaltıyor da tayyip müslüman yapmaz öyle şeyler oğlu da gemicikleri kendi parasıyla alıyor

• töbe Yarabbim (:

• geçen gün bir haber okudum aynen şöyle haber; 'benzine 9 kuruş zam yapıldı' yazıyordu.altına yorum olarak ne yazmış adam biliyor musun? inadına akp yazmış.kazık yedikçe hoşuna giden böyle insanların yaşadığı ülkede ne kadar duyarlı olabilirlerki.tayyibin kıçının kılı olan zihniyetten ne beklersin ve tayyibi haşa ALLAHIN VASIFLARINI TAŞIYOR DİYEN BİR MİLLETİN VEKİLİ OLAN BİRİNDEN NE BEKLERSİN

0|1
    0|0
  • "Toplumun genel yapısı bu. Malesef birşey de yapamayız bu konuda" demek istemiyorum ve bilinçlendirmeye çalışanları kutluyorum :)

0|1
    0|0
  • Birileri daha fazla kazansın diye... İnsanların uyutulması gerekir.

Bu eskiden "padişahım çok yaşa" idi, şimdi aşk-meşk, dizi, magazin, futbol...

0|1
    0|0
  • aile terbiyesinden tutta eğitim ve teknoloji gibi değişik faktörleri var en önemlisi aile aile edep ahlak,karakter,kişilik gibi manevi kavramlar sıfıra inmiş sebebi bu birde tabi batıya özenti var tabi.

0|1
    0|0
  • Algıda seçicilik işte

biri bacak arasıyla ilgilenir biri şehitle ülkeyle biri parayla

1|1
    0|0
  • Çünkü millet balık hafızalı 3 günlük hafızayla yaşıyor ve halkın büyük çoğunluğu sorgulamıyor neden böyle diye o kadar soruşturma kayıp paralar var hala tayyip müslüman yapmaz o diyebiliyorlar siyasete girmek istemiyorum ama maalesef öyle

0|2
    1|4
  • meyva veren ağaç taşlandı. gemisini kurtaran kaptan derler. parayı buldumu sıvamayı seviyoruz kıçımıza başımıza o yüzden.

0|0
    0|0
Yükleniyor...