Ülkücülük ve Komünizm nedir? Komünistler neden Atatürkçüyüm der?

Ülkücülük ve Komünizm nedir? ve Atatürk Komünizm hakkında görüldüğü yerde ezilmelidir demesine rağmen komünistler neden Atatürkçüyüm der ki?

0|0
2|13

En İyi Erkek Görüşü

• üçü de birbirinden ayrı ama diğer ikisi daha yakın birbirine..

ülkücülük: vatan, millet, kuran ise

kömünizm halk eşitlik, ateizm, hümanim, özgürlük, halkların özgürlüğü, dövlet ne onlara ne bize bahiyi

atatürkçülük türk milleti, tam bağımsızlık, ne mutlu türküm diyene dir

ben sana keywordleri verdim gerisini sen anla ama komünizmde mantık hatası var o da şöyle

1. herkes aynı anda bağımsız olamaz illa ki birileri azınlık olarak kalacaktır

halkların özgürlüğü derken türkiyede 36 etnik yapı varken bunlardan hangisinin daha çok bağımsız yapılmak istenildiği malum..

2. hümanistim der bir komünist arkadaş ben de ona sorarım o zaman tayyibi sevmiyorsun kanlı bıcaklısınız cemaatçilerle akplilerle peki onlar da insan değil mi ? insanı insan diye seviyorsanız o zaman kuzey kore liderini ya da usame bin ladini ya da tayyip erdoğanıda otomatikman sevmiş oluyorsunuz ? mantık bunun neresinde

bir de bizim okulda fkf deki bir elemanın görüşleri şlöyle bilirsiniz fkf tkp nin gençlik kolu gibi bişey

adam askerliğe vicdani ret

pkk ya siyasi parti diyor

komünist birisi askere gittği zaman adam olur ancak.. onları hard kmutanlar paklar bence :D

bana göre ise (türkçü turancıyım)

din benim için önemli değil bir müslümana bir şamana bir ateiste aynı gözle bakarım ancak türkten başka müslüman tanımam orası ayrı

komünistlerden hazzetmem türk ırkçısıyım tabi onlara göre faşistim herneyse..

başbuğ dediğin zaman alparslan türkeş fasa fiso nihal atsız ile atatürk bizim başbuğumuz

dincilerden hazzetmem dindar adama bişey demem ikisinin arasında fark var

hrant dink olayında ise etme bulma dünyası der geçeriz pek de önemsemeyiz kendisini..

"türküz tükçüyüz atatürkçüyüz"

"tanrı türkü korusun diğerlerini zaten devlet koruyor"

1|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 12

• atatürk sosyalist biri sosyalizm ve komünizm farklı şeylerdir

ülkücülük aşırı milliyetçilik yani sadece kendi ırkından olanı benımsemektir

yalnız şöyle bır durum var bu ülkede komünizmi kötüleyenlere sorun komünizm nedir dıye %90 ı bılmez komünist bir insan gururla komünist im der ama komünizm i kötüleyen ama faşist olan hiç kimse faşist im dıyemez siz dunya da faşist im diyen kımseyı bulamazsınız ha sorsan bunun da anlamını bılmeyen %70 civarındadır

en güzel sistem sosyalizm dir

en ıyı orneğide ECE TEMELKURAN'ın biz burada devrim yapıyoruz sinyorita kıtabında hugo chavez in venezüellasını anlatmasıdır gercek yönetım nasıl olur o kıtap çok guzel anlatmış asıl müslümanların yapması gerektıgını hugo chavez yapmış ama sorsan bızım dınciler begenmez adamı

0|1
    0|0
  • Ülkücülük: Belli bir ülküye inanıp hareket etme ülkemizde bu ülkü vatan millet ve islamın yüceliğini benimsemiştir ancak bunu abartaeak biraz faşizme kaçıran kişilerde olmuştur.

Kominizm ise genel olarak komin yani ortak yaşamı hedef alır.Bireysellikten çok devletin temel ihityaçları sağladığı ve herşeyin ortaklaşa kullanmayı hedefleyen bireysel mal kazancını kabul etmeyen devletçi sistem.Ütopiktir insaların hırsı olduğu sürece asla başarılı olamaz biraz yumuşağı sosyalizimdir aslında atatürküçü olan dediklerin sosyalistir.

En iyisi ne dersen atatürkün bize bıraktığı halk demokrasisidir altını çiziyorum şimdiki gibi ya da kuzey kore demokratik halk cumhuriyetindeki sözde değil (kuzey korenin komist yönetim olduğunu biliyorum ben sadece söyleme dikkat çekmek istedim) gibi değil öz demokrasi

Sonuç olarak atatürk ne komisnist ne sosyalist ne ülkücü ne faşisttir. Atatürk demokrasiye anlıyan dünyadaki nadide siyasetçidir kısaca adam gibi adamdır ve artık atatürk üzerinden karalama yapma siyaset yapmayı bırakmalıdırlar.Atatürk ve silah arkadaşları kadar olun ondan sonra onları eleştirin ki buda bence yanlış zira onlar doğruları ve yanlışları ile yaşadılar bize bundan çıkan sonuç doğrularla yolumuzu aydınlatma yanlışlardan ders çıkarma. Sonuç olarak Atatürk şöyledi böyledi demek bize sadece boş muhabbet ve aman kaybıdır Atatürk şimdi kalksa önce kendini göklere çıkaranlarla yerden yere vuranları temizlemekten başlardı işe

0|0
    0|0
  • Ülkücülük nedir bunu sitede iki tane ülkünün ülküsü olan şahsiyetler var. Onlara sorman lazım.

Ama komünizm, genelde Atatürk'ü ret eden ve onu "batıcı" olarak niteleyen bir kavrammış gibi algılanır. Halbuki, o ülkesi için dünyada ki herhangi bir insandan daha fazla katkı sağladı. Anti-emperyalist ve sosyalist bir insandı komünist olmasa da.

Ayrıca komünist olup da ondan nefret edenlere anlam veremiyorum. Zayıf zihinli olmalılar.

0|0
    0|0
  • aha gelelim uzmanlık alanımaaa :) ülkücülük; idealizm demektir ülkü bir amaç peşinden koşturma yani TÜRK cihan hakimiyeti mefkuresi yani bütün dünyanın TÜRKler tarafından yönetilmesi (osmanlı buna en yakın örnektir) demektir. komünizm karl Marx tarafından din afyondur yani içinde hiç bir din'i içinde barındırmayan ateizm kökenli darvinizm destekli dünyanın hiç bir yerinde diliş tutturamamış sözde insan eşitliği içerin özünde insan eşitliği içermeyen çünkü birey güçlü olması için mal sahibi olması gerekir fakat komünizm görüşünde tüm mallar devlete aittir halbuki atatürk adalet mülkün temelidir demiştir adaletin temeli mülk esasına dayanır demek istemiştir yani... komünistler yanlarına taraftar toplamak için atatürkün arkasına saklanırlar kısacası solculuğun ama solculuk komünizm değil onun biraz daha yumuşatılmış radikal halidir anlaşılmayan?

0|0
    0|0
  • Bu ideoloji işlerini de çok karıştırdılar, yani öyle böyle değil. Önünü alamadık. Yaşasın kapitalizm! Benim yorumlamam bu kadar.

Ciddi cevap (çok azıcık ucundan ciddi): Ülkücülük biraz pan-Turkizmin torunu gibi görülebilir. Tüm Türkler birleşeceğiz falan filan. Komunism bitti zati boş ver. Atatürkçülük anayasal bir şey, mecbur hepimiz Atatürkçüyüz yapacak bir şey yok.

0|0
    0|0
  • tam benlık beeeeeeeee :D asıl komunıstler ataturkcu deıldır sadece bu devırde yumsattılar bu mevzuyu komunız sınıfsız bır toplum ıstıyo sadece ama sosyalızmle karıstırma

ülkücülük turk mıllıyetcılıgıne denır turk mılletıdır ama faşizmle karısmaması gerek mıllıyetcılıkten bıraz daha agır bı baskı ıcerır

0|0
    0|0
  • hem komünist hem Atatürk çüyüm diyen gerizekalıdır <3

0|0
    0|0
  • sadece ülkücülük hkakında bilgi verebilirim ülkücülük atatürk ilkelerine saygılı ama dini yasamı benimsemiş bireylerdir

0|0
    0|0
  • SSCB ile 1925'te dostluk anlaşması imzalayan da aynı kişi. Komünist birisi değil tabii ki de o sözü uydurma gözüküyor...

Komünistlik ayrı Atatürkçülük ayrı, kavramları bilmeden herkes kendini bir şey ilan ediyor

0|0
    0|0
  • bu zamanda ülküçü diyen faşist, kominizm diyen kapitalisttir.

0|1
    0|0
  • her ikiside uydurulmuş birer ideolojidir

0|0
    0|1
  • ülkücülük aşırı vatanseverlik, koministlik aşırı özgürlükçülüktür. tabiki bugün pek anlamları olmasa da

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• İki tarafta vatanını sever, insanını sever, insanı sever. Yaşama saygılıdır. Bir tarafta din ve ulus devleti fikri, diğer tarafta özgürlük ve eşitlik fikri baskın.

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
Yükleniyor...