İran'ın eski hali & yeni hali

Şah dönemindeki İran mı

Yoksa, Şu an ki İran'mı daha güzel sizce?

• Şah dönemindeki İran daha güzel
    50% (2)75% (12)70% (14)Oy Ver
  • Şu an ki İran daha güzel
    50% (2)25% (4)30% (6)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
3|9

En İyi Erkek Görüşü

• İran nasıl bişey bilmiyik ki :D Tek bildiğim şeriatın hakim olduğu hırsızların zinacıların vb kol gezemediği gezerse sonuçlarına ağır katlandığı yani toplum kurallarını düzenlemede güzel ama ülke manzarası ekonomisi nasıl bilmem şah dönemi şimdiki dönemi felan .

0|1
    0|3

Erkekler Ne Diyor 8

• Eski hali daha medeniceymiş. Zorbalıkla insanlara şeriat dediklerini itelediler. İnanan var inanmayan var nasıl kafa bunları düşünmez, nasıl kafa bencilce davranır ben böyle istiyorum diye herkese kara çarşaf giydirir...

Bu yüzden dinden, imandan uzak duracak devlet dediğin, yönetim dediğin.

Din vicdan işidir, kişiseldir halka baskı yapmak şarrrrapsızlıktır.

1|2
    0|0
  • Tabii ki eski hali. Şu an iranda özgürlük adına hiç bir şey yok.

1|3
    0|1
    • ŞAH=Krallık. CIA ve MI6'in 1953 Ajax Operasyonu ile ülkedeki demokratik yönetimi, sırf PETROLLERİNİ MİLLİLEŞTİRMEYE ÇALIŞTIKLARI İÇİN yok edip, koca ülkenin başına diktiği kukla krallık yönetimi ile sömürmesi. Yani süpergüçlere kölelik. Buydu İran'ın eski hali. Şimdi ise dünya süpergüçlerine boyun eğmeyen ve sonuçlarına karşı katlanan özgür bir ülke. Kendi kaderini ne Doğu ne Batı tayin ediyor. Onca baskı ve yaptırımlara rağmen bilimde, tıpta ve her alanda ilerliyorlar. Darısı falanca birliklerin, filanca toplulukların, kapısını aşındırmaya düşkün yönetimlerin başına.

• İnsanların özgürlüğü var öyle mi? Ondan tabi uydu alıcısı kullanmak dahi yasak :D Başlamışım gelişmesine benim hayatımı kısıtlayan sistem gelişse ne olur gelişmese ne olur.

• Ne bilelim ama şahdamar dan şah diyorum. :D oyum ajdara

2|1
    0|2
  • iranlı kızlar taş gibi oluyor <3

0|0
    0|0
  • Bu cahiller yüzünden islam nasıl da kötü gösteriliyo dünyaya. Bu iran islam aleminin yüz karası resmen..

0|0
    0|1
  • bilime önem veren ülkeler her zaman daha ileri ve refahtır. Bknz: Japonya Kanada

1|2
    0|0
  • Pers dönemindeki hali en güzeli.

0|0
    0|0
  • Bizim cennet ülkemizi şu anki iran gibi görmek isteyen yobazlarda var.

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 3

• link

link

aradaki 7 farkı bulun.

0|3
    0|1
  • Medeni, bilim ilerlemiş, okuyan nüfus fazla, kadına değer veriliyor, ülke refahta... vs...

link

1|2
    0|0
  • eski iran daha iyi

0|0
    0|0
Yükleniyor...