İrmik tatlısı tarifi paylaşımları

Hey millet bir el atın şöyle tadından yenilmiyecek bir ırmık tatlısı tarifi yazın sevabınıza ..

0|0
2|6

En İyi Erkek Görüşü

• irmiği kavur tencerede, herkes suyla katık etsede esası sütle yapmaktır, biraz fazla süt gider ama irmik kavrulunca yavaş yavaş şekerle karıştırılmış sütü karıştır. hafif hafif fokurdamaya başlayınca kapağını kapat ve suyunu çekene kadar bekle. ölçü vermiyorum ama göz kararı her daim daha iyi olur diyebilirim. irmik tamamen kaplanana kadar süt katacaksın. şimdiden afiyet olsun

1|0
    0|1
    • aynen bende böyle yapıyorum.bu tarif güzel böyle yap.biraz su koy biraz süt.daha iyi olacaktır.1 su bardağı irmiğe 1 su bardağı süt,yarım su bardağı su katıyorum.şekerli fazla sevmediğim içinde yarımdan biraz fazla su bardağı şeker koyuyorum.iyice karıştır şeker erisin.kavrulunca koyarsın.önemli olan iyi dinlendirmek.tencerenin ağzını peçeteyle kapat.bir beze sar beklesin yarım saat falan.lapa olmasın diye :)

• süt masraflı oluyor diye çoğu katmaz ama güzel hakiki tereyağın varsa sütü katarken hafif içine at kokusu muazzam olur. destek içinde teşekkür ederim lllxxlll

Erkekler Ne Diyor 5

• İrmiği bol tereyağında kavur.. Sonra şerbetini ekle getir yiyelim canımız çekti :D

1|0
    0|1
  • hayırdır biri mi öldü?

0|0
    0|1
  • hemen tarif edeyim; menüsü zengin bir pastaneye gidip irmik tatlısı sipariş ediyorsun.

0|0
    0|1
  • buyruuuiin link

0|0
    0|1
  • Saol arkadaşım sormuşsun benim adıma :)

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 2

• bu saatte yapma bizimkide can .s.s.s

0|1
    1|0
  • 0|0
    0|0
Yükleniyor...