Psikoloji ve sosyolojinin farkı ne sizce?

psikoloji ve sosyolojinin farkı ne sizce?

hangisi daha önemli bir konu su an yasadıgımız şeylere göre

0|0
7|5

En İyi Kız Görüşü

• davranışları, düşünceleri ve altında yatanları inceleyen bir bilim ile toplum insan arası iletişimi etkileşimi inceleyen bir bilimi nasıl kıyasladın anlatsana.

1|2
    0|0
    • davranışları, düşünceleri ve altında yatanları inceleyen bir bilim toplumu etkilemiyormu acaba ...

hem soru benim degilmi istesem matematikle ingilizcenin arasındaki farkı sorarım :)

• sorun da yok o zaman anlaştıgımıza sevindim meyyem hanım :)

• anlaştığımızı sanmıyorum :) iyi günler.

Kızlar Ne Diyor 6

• Psikolojiyle sosyolojiyi aynı kefeye koyan ilk insan.. çok saçma. Günümüze göre psikoloji önemli bireyler düzelirse toplum düzelir.

0|2
    0|0
  • hemen şeme üzerinde anlatıyorum hocam link

1|2
    1|0
  • Sosyoloji toplumu inceler ,Psikoloji bireyleri.

Şu daha önemli demek yanlış.

0|2
    0|0
  • bi kere tanımlarında bile bir farklılık var. sosyoloji toplumun genel psikolojisini şartlara göre olan durumunu yansıtır. Psikolji ise tüm canlıların düşünce zihniyet davranma biçimi kişisel olarak. bildiğim kadarıyla

0|1
    0|0
  • psikolojim bozuk.psikoloji önemli

0|1
    0|0
  • yuh bu da sorulmaz yani matematikle türkçenin farkı ne demek gibi bir şey bu :)

0|2
    1|0

Erkekler Ne Diyor 5

• mesela evlisin bosanman bir psikolojik degerken

son bir yılda boşanmaların artısı sosyolojik bir deger

0|1
    1|0
  • ne veriyim abime? yani ne lazım sana?

0|1
    1|1
  • Psikoloji bireyi inceler. Sosyoloji ise toplumu inceler. 2 si de önemlidir tabi ama şöyle de bir durum var.Bireylerinin psikolojisinde sorun olan bir toplum da cokta sağlıklı olmaz.

0|1
    0|0
  • sosyoloji daha geniş bir konuyu içerir, piskoloji sosyolojinin içerisinde bir daldır

0|1
    0|0
  • sosyoloji toplumla alakali

0|1
    0|0
Yükleniyor...