Herkes şarkı söyleyebilir mi?

Şan dersi önerenler var ama buna ne maddi gücüm var ve gidecek yolum 1 saat uzak evimden. Bundan başka öneriler var mi acaba. Çünkü sarki söylemeyi gercekten cok seviyorum ama sesim maalesef detone bir durumda.

0|0
9|12

En İyi Kız Görüşü

• Diyaframını geliştirebilirsin kendi kendine. Bunun için ses egzersizleri var internette aratsan bulursun sanırım. Bir de en güzel çıkan ses ısınmış sestir. Bunun için ne duyduğuna aldırmadan bol bol şarkı söyle kendine. Bende şarkı söylemeyi çok severim ve 3 sene okul korosunda yer almış bir insan olarak en güzel pratiğin yine şarkı söylemek olduğunu söyleyebilirim.

2|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Eğer müzikal anlamda işitme yeteneğin varsa söyleyebilirsin yani kulak dediğimiz şey varsa eğitimle geliştirilebilir.Şarkı söylerken sesinizi çalan şarkıya benzetmeye çalışın.Nefes alıştırmaları kendiniz yapabilirsiniz .Diyaframa nefes aldığınızı şu şekilde anlarsınız: ayna karşısında nefes alıştırmaları yapın elinizde çiçek varmış gibi koklayın eğer karnınız şişiyorsa doğru nefes almışsınızdır eğer omuzlarınız yukarı kalkıyorsa yanlış almışsınızdır başka bir örnekte afedersiniz ama köpek gibi diliniz dışarda nefes alın hızlı hızlı bu da diyafram nefes alıştırmasıdır,başka bir alıştırma diyaframı en çok farketceğiniz alıştırma ayaktayken öne doğru hafif eğilin ayaklarınıza bakın,nefes alın nefesi vermeden doğrulun ve karnınızın nasıl sert olduğuna bir bakın.Son alıştırma da sert bir zemin üzerinde sırtüstü yatın karnınızın üzerine biraz ağırlık koyun kitap olabilir nefesinizle kitabı kaldırmaya çalışın.Yalnız bu egzersizler ilk etapta baş döndürebilir ondan dikkat edin düşmeyin :) Bir rivayete göre şancılar göbekli olurmuş(Luciano Pavarotti,John McCormack,Carlo Bergonzi,Beniamino Gigli,Enrico Caruso,Hakan Aysev v.s) sürekli nefesle egzersiz yaptığından daha çabuk acıkırmış :) Teorik olarak biraz müzik bilginiz varsa earmaster diye bir program var türkçesi de vardı sanırım indirip kullanmanızı tavsiye ederim.

1|0
    0|0
  • Bugün aynı şeyi bir bir bende düşündüm. Sonra aklıma şu geldi hani bir boya reklamı vardı piyano ile reklamda oynayan ünlülere şarkı söyletiyordu. Hayattan rengi alın geri neyi kalırki diye bit nakartı vardı o reklama katılanlar kötü söylüyordu ama piyano çalan onlara nasıl söylemelerini gerektiği konusunda bilgi verip onlara güzel söyletiyordu. Bence bir çok kişi eğitim alarak güzel şarkı söyleyebilir. Ama bunun şan dersi dışında bir alternatifi olabileceğini sanmıyorum.

0|1
    0|0
  • Herkes şarkı söyler mi evet söyler ama herkes dinler mi hayır dinlemez...

1|0
    0|0
  • Bırak hocayıda işini yapsın ekmeginden etme elemanı

0|0
    0|0
  • gülben ergen gibi veya hülya avşar gibiyse hiç bir şey kurtarmaz :)

0|0
    0|0
  • gel beraber abd de rapçi olalım. inan bana tonla para kaldırırız..

0|0
    0|0
  • kesinlikle doğuştan gelen bir yetenek ve özgüveninin birleşimi olduğunu düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • eğitim almalısın en azından dinlenebilecek seviyeye gelebilr sesin coook kotu olsa bile :(

0|0
    0|0
  • ben soyleyemem

0|0
    0|0
  • geçen sene bende böyle konu açmıştım.ama düzgün bir cevap gelmemişti o yüzden bişey diyemicem

0|0
    0|0
  • herkes söyleyemez ajdara bak mesela

0|0
    0|0
  • herkez şarkı söyleyebilir ancak güzel söylemek doğru ve ulsubünde söylemek başka bişey yardımcı olabilirim gitar dersi de verebilirim ses eğitimi de antalyadaysan sesin güzel ise olur ses yoksa zorlamayız diafram çalışırız biraz seslere çalışırız ancak kulak olması lazım şarkı söylemek için vede ses ..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Şan dersi almana gerek yok bence. İnternetten diyaframını kullanmayı öğren ve şarkı söylemeden önce mutlaka sesini açman lazım. Ses açma alıştımalarını da internetten bulabilirsin ama ben yinede bir örnek vereyim. İlk önce çok kısık bir şekilde ma-ma-ma-me-me-me-mi-mi-mi-mo-mo-mo ile başla. Sonra sesini biraz yükselt, sonra biraz daha ve biraz daha yükseltebildiğin kadar yükselt. En sonunda geriye doğru git.Yani yüksek sesten en düşüğe kadar ve şarkı söylerken sesini fazla yormamaya çalış. Boğazların acımaya başlayınca bırak çünkü bu sakıncalı. Sesin kısılabilir. Başarılar.

0|0
    0|0
  • Doğuştan gelen bir şey olduğunu düşünüyorum ben, kulağın iyise kendini geliştirebilirsin. Ben mesela evde şarkı söyledim annem de git banyoya dedi :D benim hiç buna dair yeteneğim yok. Sende bir ışık varsa kendini güzel geliştirebilirsin. Bol şans :)

0|0
    0|0
  • Herkesin sesi güzeldir bence iyi iş çıkar. Bende çoook düşündüm çok araştırdım ama çok pahallı olduğu için gidemedim sana iyi şanslar :)

0|0
    0|0
  • Herkes şarkı söyleyebilir , hepimizin sesi güzel aslında herkesin ses tonu farklıdır , önemli olan eğitim alıp geliştirmek :))

0|0
    0|0
  • İnternette egzersizler var onlara bakabilirsin

0|0
    0|0
  • 5 yıldız.

0|0
    0|0
  • herke şarkı söyler, ama herkes güzel şarkı söyleyemez

0|0
    0|0
  • abdulkadir ramiye ya da unkapanına gidelim ya rock söyleyecez ya da hicaz vallahi ac kalacaz :))) bu şarkı aklıma geldi :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...