Kapat

Ekran kartı takmak zor mu?

Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarım şu anda on-board gibi bir şekilde çalışıyor.Ekran kartı masamda duruyor ancak tekrar takmak istiyorum. Kasayı açsam takmam zor olur mu? yoksa basit bir iş mi?

Güncellemeler:
Anakart felan herşey şu an takılı. Tek olay; bilgisayar sürekli kendini yeniden başlattığı için ekran kartını çıkarttılar, öyle kullanıyordum. Ancak verim çok düştüğü için geri takmak istedim.Zaten sorun da düzelmedi. Yani muhtemelen anakartla karıştıracağımı sanmıyorum

0|0
0|7

En İyi Erkek Görüşü

• Haricî olarak takacağın ekran kartının soketleri muhtemelen anakartdaki tek bir yere uyum sağlayacaktır. Yani, istesen de anakartdaki eternet, ram v.s. gibi yerlere ayrılmış soketlere oturmayacaktır. Yanlış bilmiyorsam, ekran kartının takılacağı soketin rengi diğerlerinden de farklıdır. Bu hususlara dikkat edersen, takabileceğini düşünüyorum.

Takmadan önce ekran kartının üzerinde yazan marka, model gibi teknik ayrıntıları bir yere not et. İlgili driveri internetten bul ve tanıt.

Soru; üzerinde tümleşik ekran kartı olan anakarta harici ekran kartı takıldığında PC otomatik olarak harici olanı mı çalıştırıyor? Yoksa kullanıcı tarafından seçim yapılması mı gerekiyor? Bunu bilmiyorum. Bilen arkadaşlar yazarlarsa faydalı olur.

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder
Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 6

• yooo boşluguna getir ve itttir.

cok zor geliyosa sen gene ''ekran kartı nasıl takılır'' diye videolar var oraya bak :)

ne kullanıyosun ?

0|1
    0|0
  • basitte anakartta yerini karıştırmamak lazım,anakartı yakarsın

0|1
    0|0
  • Aman rasgele takayım deme yerini bilmiyor isen hiç bulaşma Ram yerine falan takarsın.

Basit ama bir bilene sor

0|1
    0|0
  • atariye kaset takmak gibi :) dikkat et çıtlarını kapat.

0|1
    0|0
    • Ben de öyle tahmin etmiştim. :D peki çıt nedir?

• her kasada olmaz ama genelde olur kenarlarında tutucuları, ve de vidası olmalı giriş kısmında yani kasanın dışından görünen kısmının kasaya yapışması için. o vidayı da takarsın.

• tamamdır :D

• zor değil istersen youtube dan arat vardır birsürü. anakarta yerleştirip bide güç kablosu takacaksın.

0|1
    0|0
  • Yoklan tak çıkar :D abi

0|1
    0|0
Yükleniyor...