İstanbul'a taşınmak istiyorum... İngilizce öğretmenliği okumak istiyorum. Ama Istanbul'u tanımıyorum...

Aklımdan son bir kaç aydır istanbula taşınmak geçiyor.. Ev sorunum yok... Istanbul'da okumak ve çalışmak istiyorum... İş yine tahmin edebiliyorum nasıl olacak diye ama eğitim sistemi hakkında hiç bilgim yok... Harçlar ne kadar..

İngilizce öğretmenliği okuyabilir miyim?.. İngiltere'de doğup büyüdüm yani İngilizcem full..

Ne yapmalıyım? Hangi üniversiteler iyi? Fiyatları ne? Bir öğrenci ortalama ne kadar harcar bir hafta içinde?

0|0
0|7

En İyi Erkek Görüşü

• kac yasindasin, meslegin nedir, orada seninle olacak herhangi birisi var mi akraban vs? oncelikle bunlari arastir, ingiltereden lisenden basvurup bir cok ozel uni ye gecebilirsin, 5-30 bin tl arasinda harclari degisebiliyor elbet uygun olani bulursun. harcaman da sana bagli, ev sorunun yoksa yol+yemek olarak 300 e de gecinirsin ama asiri derecede kasarsan kendini.

1|1
    0|1
    • 300mu? cok iyimis.. ev sorunum yok... teyzelerim dayimin ogullari amcalarim herkez kalacagim dairenin ayni mahallesinde oturuyor yani tek olmicam.. kuzenlerde dolu.. meslek olarak suan kriminoloji,piskoloji ve sosyoloji okuyorumda turkiyede devam edermiyim bilmiyorum.. cunku burda yarida kalcak... hem turkiyede cinayet masasinda olmak pek cazib gelmiyor.. istemiyorum.. ama ingilizce ogretmenligi yapmak istiyorum,.

• yabanci bir ulkede egitim alip o statuden basvuruyorsan yabanci ogrenci kontenjanlarindan girersin. zaten turk olarak girmek istiyorsan da buyur git turkiyeye su osym nin rezil sinavlarini kazanip girmeye calis bogazicine :) ayrica sat komandosu bile saldiriya ugradi sokakta, nette haberlerde okudum, saniyor musun ki sen rambosun hepsiyle basa cikarsin?

• cok negatifsin.. gorursun gircem ben trrde uni ye:)

Erkekler Ne Diyor 6

• 1. kural: evin ve işin aynı yakada olmalı

2. kural: motor kullanmayı sevmelisin

3. kural:hafta sonlarını iyi değerlendirmelisin

bunların haricinde çok harcaman olmaz , ev sorunum yok diyosun yedin içtin,fatura vs. aylık gider tutumlu olursan 1000-1500 zorlayabilirsin,harçlar ise ingilizce bölümü olarak düşünürsen ikinci öğretim en yüksek dersek o da en fazla 1000 olsun ama istanbulu iyi değerlendir gerçi konuya vakıf olduğun bi bölümü tercih etmişsin, hoş olur :)

1|0
    0|0
  • burasi istanbul istersen ingiltere kraliyet ailesine mensup ol

türk eğitim sistemine alışırsın ilk önce bir kaç biber spreyi seni kendine getirir

2|0
    0|0
    • :)) ya ciddiyim ben

• biber gazi dememissin biber spreyi yazmissin cevabinda ikisi biraz farkli kullaniliyor biliyorsundur ki, sonradan yazmissin biber gazini ki ben bayan oldugu icin biber spreyi almasi acisindan dedim bunu

• Hadi öyle olsun

• Kendim Turkiyede oturmuyorum, Isvecte dogdum buyudum ben AMA,

En iyisi sen Ingiltereden Inglizce Ögretmenlik Diplomani al ve Turkiyeye git.

1. Yurtdisinda yasamisin 2. Ingiltere 3. Universte diploman olacak. Seni aninda kaparlar :)

En azindan ben böyle yapiyorum, universtem biter bitmez tasinacagim, ama yinede bir ingilteredeki yasamis insan kadar iyi ögrenecegimi hic zannetmiyor, senin icin buyuk bir arti bu.

Benim bir yakinim öyle yapti, hicte zorluk cekmiyor bir-iki ayda alismis. Insanlar yurtdisinda okuyim diye yirtiyor kendini, sende turkiyeye gitsemde okusam diyorsun kizim yahu :D

0|0
    0|0
  • hiç bi üniversite sınavsız kabul etmiyo diye biliyorum. YÖS die bi sınav var senin gibi öğrenciler için.uluslarası sınavların sonuçlarına göre de alım yapıyolar sanırsam SAT ya da GCE gibi. belki başka sınavlarda vardır araştırmak lazım. ayrıca her bölüm için kontenjanlar 1-2 bilemedin 3 tür.fiyatlar devler üniversiteleri yıllık harç 1000 tl den az özel üniversiteler ortalama 15000 Tl.

0|0
    0|0
    • IELTS diye bir sinava girersem burda gecerli oluyormus turkiyede direk ingilizceye girmek icin.

• o sinavla girersin ama kontenjan varsa yoksa almiyorlar

• asla istanbulda yaşamak istemem.

0|0
    0|0
  • bu kadar akrabayla bişi olmaz sırtın yere gelmez. gel sen :) dert etme.

iş te bulursun

0|0
    0|0
    • akrabalar aninda kazik atabilir :) kimseye de guven olmaz, hatta yarin obur gun bu kiz gelip akrabalarim cok baskici derse sasirmam

• turk aile yapisinda ailede olursan kurallar vardir, sen onlari yok say karismasinlar ama basina bir sey gelince kostur git olmaz iste :)

• oyle geri insanlar değiller..

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...