iOS mu Android mi ? Ve neden ?

ios mu android mi ? nedenleriyle yazarsanız çok sevinirim

• Ios
    30% (51)33% (68)32% (119)Oy Ver
  • Android
    70% (119)67% (136)68% (255)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
22|65

En İyi Erkek Görüşü

• Açıklayayım:

IOS - Stabil bir işletim sistemi ama kişiselleştirme için çok avantajsız. Jailbreak diye birşey var, yan yazılımlar için bu özelliği kırmak gerekiyor. ama telefonunu "geleneksel" kullanlar için, özellikle kızlar için ideal. Tek marka olduğu için seçim zorunluluğu olmuyor. Zaten hepsi de pahalı

Andorid - Evet, bazı anlarda hatalar bıktırıyor ama application fazlalığı ve kişileştirme için birebir. İstediğinde özer bir yazılımla hataları giderebiliyorsun. İnternetden download seçeneği çok ideal. istediğini indir. Virüs açısından IOS'tan geride ama yine de iyi. Ama Android için altı çizilecek şu ki, Android'li bir telefon almak istiyorsanız biraz PAHALISINI almak daha iyi. Çoğu kişi "aa ne güzel ucuzmuş, hem de android" diyip gidip alıyor ama ucuz etin çorbası kötü olur demişler. O yüzden paranıza kıyın. Model fazlalığı olduğu için seçim zor. Bir de güncelleme zaman sorunu var. Her marka için ne zaman güncelleme geleceği ya da gelmeyeceği belli olmuyor. Samsung, Sony, HTC tavsiye edilen modeller.

Benim seçimim Android

4|5
    0|0

Erkekler Ne Diyor 64

• Şu anda samsung s4 kullanıyorum Android. Eski telefonum iphone 4 tü. Stabilite açısından on numara işletim sistemi ios. Kullanması basit ve pratik ama bana çok sıkıcı geliyor bir çok telefonda basitçe yapabildiğiniz işlemler ios'ta tam bir işkence sim karta numara atmak gibi ya da istediğin bir şarkıyı zil sesi yapmak gibi. Neden S4 aldım çünkü ekranı iphonelardan daha büyüktü bataryanın değiştirebilir olması benim için bir avantaj. Telefona şarkı atıcam diye kırk saat itunes ile uğraşmama gerek kalmıyor hafızası bana yetersiz geliyordu aldım bir tane micro sd kart arttırdım hafızayı. İstediğim formatta istediğim filmi atıp izleyebiliyorum iphone için birde format dönüştürmeyle uğraşıyordum. Kısacası şimdilik aklıma gelenler bunlar Yine iphone alır mıyım alırım. Yine Android işletim sistemli telefon alır mıyım? onu da alırım yeter ki beğeneyim telefonu. Kısacası ne Android fanıyım ne de ios hangisinin ihtiyaçlarımı daha çok karşılayacağına inanırsam telefon alırken onu alıyorum.

2|0
    0|0
  • ıos ne biliyim sadece dünyanın ıphone kullanmasını ıstıyor dıger telefonlara bısey gonderemıyorsun allahtan whatsap var pc ye baglaması sorun oluyor ne adam gibi bir veri gonderme sistemi var nede alma sistemi sadece seri ve hızlı ama sadece kapalı duvarlar içinde hızlı. ama android oyle degil note2 kullanıcsıydım note3 aldım bir telefon dedgın ozgur olmalı bıraz evet kotu yanları var vırus tarzında ama en azından ozgur bı telefon hiç bir kısıtlama yok.

1|0
    0|0
  • İOS Sistemine fazla müdahele edemezsin ama İOS güzeldir. Kullanıcı dostudur. Sadece AppStore ve İtunes'dan içerik yüklenebildiği için virüs girme ihtimali çok düşüktür. Bluetooth la başka cihazlara veri gönderemiyorsun ama mükemmel bir siste. Daha önce Android kullanıyordum. İphone' a delimiyim 2000 küsür tl verecem diyordum 6 ay oldu alalı Aşırı şekilde memnunum

0|1
    0|1
  • yalnız burada millet kullandığı işletim sistemini seçmiş iyi olanı değil ben android kullanıyorum ama ios daha iyi

1|0
    0|0
  • ios kısıtlı diyenler androidle program yazıp kuruyo mu napıyo anlamadım ama ios bence en kullanıcı dostu en stabil işletim sistemi öncelikli olarak iphoneların donanımının samsungdan düşük olmasına aldırmayın çünkü ios androidin yarısı kadar bir güce ihtiyaç duyar zaman geçtikçe sistem ağırlaşmaz telefon ısınmaz istediğiniz kadar uygulama yükleyin sistem hantallaşmaz biz buna stabilite diyoruz ios kesinlikle android den stabil ve kullancı dostu basit bir işletim sistemidir ayrıca bir çok kolaylığı milyonlarca uygulaması vardır uygulamaların tümü genelde ilk olarak iosa çıkar o yüzden ios u tercih etmeni öneririm androidi genelde iosa parası yetmeyen insanlar tercih ediyor bir android telefon alınca 6 ay sonra değeri -700 800 tl olur ios ise 6 ay sonra -200 değer kaybeder

0|0
    0|0
  • IOS diyorum. çünkü IPhone daha tecrübeli akıllı işletim sistemi üreticisi olarak. ama samsung android işletim sisteminde daha yeni ve sistemi daha tam oturmadığını düşünüyorum. ama gel gelelim iphone'u bazı nedenlerden ötürü sevmiyorum. o yüzden tel seçimimi samsung dan yana kullandım.

0|0
    0|0
  • IOS işletim sistemi olarak güzel ama Iphone beğenmiyorum arttırılabilir hafıza yok, diğer işletimlerdeki telefonlara birşey gönderemiyorsun hep ios'a bağlıyor, windows bilgisayarına bağlayamıyorsun bağlasan bile özel programlar kurman gerekli sonuç 2 bin lira üzeri para ver iphone al paranla rezil ol.

0|0
    0|0
  • ios tek geçerim.android 1 yıl sonra genelde çevremde kullanan arkadaşlarım hep donma şikayeti ile telefonlarını garantiye yolladı.hatta o zmnlar ben onlara ios dediğimde muhalefetlik yapıp,android kullanan 4 arkadaşım şuan ios (iphone) u kullanmaktalar.

0|1
    0|1
  • Android,IOS kapalı kutu gibi müdahale edilmiyor bana göre değil

0|0
    0|0
  • Tabi ki ios. Virüs girme derdi yok. Ben memnunum.

0|1
    0|0
  • Kıyaslamak için ikisini kullanmam lazım sadece Android kullandım daha ucuz olduğundan Android diyorum

0|0
    0|0
  • kesinlikle ios diyorum..çünkü iosta binlerce uygulama var.androidde uygulamalar bana sınırlı geliyor..ancak o anahtar kelimeyi girmen gerekiyor..ama arayüzde en iyi android olsa da ios daha güzel gibi geliyor bana...stabilizasyonu yüksek..

0|0
    0|0
  • android kullanıyordum ve Ios kullanmaya başladım Ios u kullanmaya başladıktan sonra android basit görünmeye başladı gözüme sürekli hata veren güncelledikçe dahada berbat olan androis programları ios kaliteli ve b iraz maddiyat gerektiriyo ama o kadarda pahalı programlar değil 1 gb oyun indiriyorm bedava ve oyun bilgisayardan oynuyor gibi zevk veriyo

0|1
    0|0
  • görünümü kullanımı açısından ve akıcılıkta var tabi ios u tercih ediyorum zaten 5 seneden beri iphone kullanıcısıyım yeni çıkan ios 7 ile birlikte daha da estetik açıdan güzelleşti

ayrıca iphone ile uyumluluğuda atlanabilcek bir husus değil gerçekten entegre çalışıyorlar

sanal mecrada tutturmuşlar kapalı kutu kapalı kutu diye ama android de de elini kolunu bağlayan çok şey var şimdi yazarsam bitmez ben apple iyi bir iş çıkarmış ve ios u beğerndim diyorum.

0|0
    0|0
  • tek kelime ile aciklayacak olursak.. androidi biraz b ilgisayar bilen biraz programlama diline hakim herkes geliştirebilir... ama ios için öyle degil... linux ve microsoft gibi düşünün, linux un atiyorum mandriva sürümünü piyasaya salin 1 sene sonra bakin ne hale gelmiş ama windows u salin piyasaya 1 sene sonra ayni windows degişen teksey ücretli yazilimlar birde duvar kagitlari.. .acik kaynak kodlu yazilimlar her zaman tercihimdir... o yüzden android. derim...

0|0
    0|0
  • Android. İstediğin herşeyi rahatıkla yapıyorsun. Ama ios da, yok itunes yükle, mp3lerin formatını değiştir atarken, görüntülü görüşme yapma internet dışında, başkasına dosya gönderme internet olmadan vs.. Dünyanın en stabil mobil işletim sistemi olsa ne olur bunları kısıtladıktan sonra.

0|0
    0|1
  • android... daha kısa sürede daha çok güncelleme daha çok sürüm daha çok seçenek daha çok uygulama açık kaynak kodu vs vs vs...

0|1
    0|0
  • Android çünkü her zaman geliştiriliyor İOS genelde paralı eklentileri sunuyor bir bilgisayar mühendisi olarak Androidi tek geçerim.

0|0
    0|0
    • sen o okulu bırak bence iosun mağzasında binlerce ücresiz application var androidden eksiği yok fazlası var mağazanın

• Geliştirilmesi kolay diyorsun yani

• kesinlikle android ama heves ettim iphone 4s aldım almaz olaydım daha önce android kullanıyordum çok pişman oldum bir daha alırsam android alırım çünkü uygulamaları ve performansı çok güzel

1|0
    0|1
  • Tablette iOS mobilde ikisinin de güzel tarafları var. Yine de iOS daha iyi bence

0|1
    0|0
    • Paralı uygulamaları internette bulup yüklemek,istediğim zaman sistemi baştan yüklemek onun haricindede bir programa bağlı kalmadanda işlem yapmak istiyorum itunes kullanımı sıkıntı malum

• ultraslan25 gereken yorumu yapmış zaten cevabımda.

• ikisinin de ayrı ayrı özellikleri var ikisinin de iyi ve kötü yönleri var insanın tarzına bağlı ben kendi tarzım için ikisini de seviyorum gerçi ama android kullanıyorum

0|0
    0|1
  • Ios

0|0
    0|0
  • Tartışmasız Android

İos Kullanıp Saçma Sapan Şeylere Ücret Vermek Saçma

Android Uygulamaları Bedava

0|1
    0|0
  • İos zengin android fakir işi.Zenginsen ios gibisi yok.

1|0
    0|1
    • Ne alaka senin gibi beyinliler bu kadar küçük düşünür iste ne insanlarin iphonesi varda o telefonun içinde knt yok

• Hasta mısın canım.Ben de ondan bahsediyorum :)

• Tabiki Android. iOS da neymiş. Kontrol sende olacak Jobs da değil :D

1|0
    0|1
  • Android Tabide iosda ne 13 yaşımdan beri telefon kullanıyorum elimden symbian ,meego, bada ,ios, windows her çeşit işletim sistemli cihaz elime geçti diğerlerinin olumsuz yorumlarına bakma donma falan olmaz cihazda bir rom atarsın mis gibi

0|1
    0|1
  • android çünkü ios neymiş la..

0|0
    0|1
  • Android

kolay ve rahat

0|0
    0|0
  • Android al istersen telefonu sifon niyetine kullan o derece özelleştirebiliyorsun. İstediğin gibi kurcala hiçbir şey olmaz tabi Android İşletim sisteminden anlıyorsan :)

0|0
    0|1
  • Android daha serbest ios ye değişmem bunu.Stabilite farkını da donanım kapatıyor.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    34

Kızlar Ne Diyor 22

• İos kaliteli. Androidte acayip kalitesiz gereksiz çok uygulama var

0|0
    0|0
  • android 4.1 JB ve İOS 7.0.4 her ikisini de kullanıyorum.. KESİNLİKLE İOS.

adnroid orjinal yanında çakma çin malı ürün gibi ios yanında! ama hiç yoktan iyidir.. win8 android den de beter!

0|0
    0|0
  • Android

0|0
    0|0
  • Android te kendi markasından olmayan Program ları uygulamaları yükleyebiliyorsun.

IOS sadece kendi markasını yükletiyor.

En basiti tubemate diye bir uygulama tlfn indiriyorsun ve youtube daki videoları direk mp3 olarak tlfna indiriyor.

IOS da bu imkansız

0|0
    0|1
  • Android elbette, IOS bana göre değil, kısıtlı.

0|0
    0|1
  • kesinlikleolebence

0|0
    0|0
  • İos kullanıyorum ve çok memnunum.Android kullanan arkadaşlar sürekli sorunlardan bahsediyorlar.takılıyormuş,virüsmüş:))

0|0
    0|0
  • Android

0|0
    0|0
  • IOS

0|0
    0|0
  • B.

Daha samimi geliyor :)

0|0
    0|0
  • Android tabikide

0|0
    0|0
  • iOs u tek gecerim. Android ve iOs karşılaştırılmamalı .

0|0
    0|1
  • bılmıyorum oyle geldı

0|0
    0|0
  • Android.

0|0
    0|0
  • Elimizde android var çünkü sadece -.-

0|0
    0|0
  • Ios-

0|0
    0|0
  • B: Android

0|0
    0|0
  • Ios candır :))

0|0
    0|0
  • bence android çünkü ios un güvenlik önlemleri çok çoğu şeyi kısıtlıyo

0|0
    0|0
  • Bence ios bu zamana kadar kullandim ve memnunum, yalniz ios ücretle yükledigin appleri androidde bedavaya yüklüyorsun

0|0
    0|0
  • ikiside degil note 3

0|0
    1|0
  • Android.

0|0
    0|1
Yükleniyor...