Bu Kitap Okumak Ne İŞE Yarıyor Arkadş?

Bu Kitap Okumak Ne İŞE Yarıyor Arkadş? Etrafımdakiler sürekli kitap okumamı tembihliyor ne işe yarıoyor bu kitap diye söylemiyor kimse sadece hoby mi yoksa bir işe yarıyor mu ?

0|0
6|7

En İyi Erkek Görüşü

• Farklı acılardan bakmanı saglar.

Gorus acını ve kişisel olarak gelismeni saglar.

Muhhabet konuların gelısır. Dusuncelerın olgunlasır.

Mantık olgun sımdıkınden daha ust boyuta cıkar.

Etkısız eleman yerine dusunceleri merak edılen kısı olursun.

Daha bir cok sayabılırım.

1|0
    0|0
    • sadece sohbet ederken işe yarıyor yane ben sohbet etmeyi pek sevmem ki

• saol abi ekledm seni bu arada :D

• tamam kardesim.

Kızlar Ne Diyor 6

• O kadar klasik eser okuduğum faydasını gerçek hayatta görmedim hepsi ütopik...

Gel gelelim şöyle bir faydası var kitapların yazıldığı dönem insanların nasıl bir yaşam tarzına sahip olduğunu bize gösteriyor geçmiş için yani tarih için önem taşıyor bundan eminim..19.yy ingilteresinde bile kadınlar hala 2. sınıf varlık olarak görülüyordu bu baskıdan dolayı çoğu kitap bu dönemi yansıtmıştır.

Bilgiye ulaşmak artık o kadar uzak olmamlı diye düşünüyorum internet hayatımızı kolaylaştırdı çok şükür.

Ayrıca başkasının kendi kafasında kurduğu düşünceleri neden okuyup benimseyeyimki benim kendi düşüncelerim var bir başkasının bakış açısına saygı duyarım fakat dayatmalı yazarlardan hoşlanmıyorum..Klasik eserler bunun dışında tabiki..

0|0
    0|0
  • Kitap okumak oncelikle senin hayal gucunu gelistirir. Yaratici olursun. Cunku herkes okudugunu farkli sekilde yorumluyor ve gozunde canladiriyor. Yeni kelimeler ogrenirsin, hizli okumaya baslarsin. Cok okuyan iyi yazar. O kitabi bitirdiginde buyuk bir zevk duyarsin.

Kitap okumakla dizi izlemenin farki butun sahneleri oyunculari sen seciyorsun, renkler sana ait. Sonra araya reklam girmiyor, :) istediginde devam ediyorsun... guneslenirken uykudan once gercek dunyadan uzaklasmak istediginde kitap okuyabilirsin.

Insanlarin konusarak anlatamadigi seyleri gorursun... kulturlu takilmak insanlari etkilemek istersen de ise yarar. Tarih ogrenirsin insanlarin olaylara nasil baktigini ogrenirsin ama sikilmadan, o ders kitaplarindaki uslup olmadan.. Bazen de o kitaplar karakterler seni etkiler.

Binlerce dizi izledim, filmler vs hala da izliyorum. Ama en iyisi beni okudugum romanlar kitaplar kadar etkilemedi etkileyemez de...

Dogru ilgini ceken kitaplari okuyarak baslayabilirsin...

0|0
    0|0
  • Perspektif geliştirmeni sağlar .

Hayal gücünü genişletir.

Kelime hazinen artacağı gibi kurduğu cümlelerin kalitesi ve düzgünlüğü de artar..

Hobi edinmiş olursun .

Boş vaktin çöpe gitmez.

Farklı dönemlerde yazılmış kitapların içeriğinden yola çıkarak fikir sahibi (Bilgi) olursun yüzeysel de olsa..

0|0
    0|0
    • sen okuyon mu

• doru diyon aklım hep o işeylerde :D

• Yani odaklanman gerek .Kapiş.

• kitapları ikiye ayırabilirsin. ikiside işine yarar. şöyle derler; kitap okumayan insanın bir hayatı, okuyan insanın bin hayatı olur. doğru derler. hayatına bildiğin tecrübe katıyorsun çünkü. böyle zevkli romanlar vardır kendini alamadığın tamda onlardan bahsediyorum. birde felsefi romanlar vardır. mesela ütopyalar. senin kendi bilgi seviyeni geliştirebileceğin ve hayatına bir sürü bakış açılarını sokabileceğin kitaplardır. yani kısacası kitapsız insan boş insan diyebiliriz

0|0
    0|0
  • Okuman gelişir bakış açın değişir, yeni kelimeler öğrenirsin vs vs.

0|0
    0|0
  • yok artık be:) algılamanı açar kardeş oku!

0|0
    0|0
    • neyi algılamamı açar ?

• bakalım :D görecez ölmessek :D

• :))

Erkekler Ne Diyor 6

• İşe yaramaz. Okuma boş ver.

0|0
    0|0
    • bende öyle diyorum bir b.ka yaramıyor ne gerek var zaman kaybına daha önemli işler yapsak onun yerine mesela hergün 1 saat kitap okumak yerine 1 saat kas yapsak 1 yıl sora harika bir vücudumuz olur mesela örnek

• ben hiç aa ne güzel kitap okuyor dediklerini duymadım kızların ama off kaslara bak taş gibi duydum kaç defa :D

• Aynen, destekliyorum seni.

• konuşman düzelir,yeni kelimeler deyim vs öğrenirsin,vakit geçirirsin,hayalgücün ve yaratıcılığın gelişir,tabi okuduğun kitaba görede değişir ama yeni ve farklı bilgiler öğrenirsin,bunlar hafızanda daha çok yer eder

0|0
    0|0
  • soruyorum size ks ahalisi bu embesille benim oyum bir mi ?

1|0
    0|2
    • kitap okudunda adam mı oldun?

• Alın bunu buradan.

0|0
    0|1
    • Başınızdan salıyorsunuz çünkü cevabınız yok anca okuyun dersinz

• Okuma boş ver.

0|0
    0|0
  • bi işe yaramıyor emin ol

0|0