Oksit temizlemeyi bilen?

Merhaba arkadaşlar. Birkaç yıldır kutusunda duran kumandalı arabamı tamir edip kullanmak istiyorum ancak içindeki bazı ufak yaylar oksitten kireç tutmuş. Bunları nasıl temizleyebilirim. Evdeki imkanlarla bu oksitleri temizleyecek önerisi olan var mı?

Güncellemeler:
cevaplar için teşekkür ederim. kaynar suyu ikinci aşamada kullandım o yüzden ne kadar etkili olduğuna dair pek bir şey söyleyemeyeceğim. Ancak ben çay tabağına soda döktüm, üstüne de 5-10 damla limon ve bire o kadar da limon tuzu döktüm. Bayağı işe yaradı.

0|0
1|4

En İyi Erkek Görüşü

• Evdeki ürünlerle olmaz herhalde,oksit temizleyici lazım

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• bauhaus veya koçtaş gibi yerlerde küf temizleyiciler satılıyor olması lazım

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• sülfürük asitle falan temizlersin de sen evde sülfürük asidi nerden bulacaksın..evde denbeyebileceğin bir yöntem aşındırıcı özelliği daha düşük olsa da limon(limon tuzu)+sıcak su karışımı olabilir;ama bu da pası ne kadar temizler deneyip görmen lazım.

0|0
    0|0
  • Alkolle temizlenir diye biliyorum..

0|0
    0|0
    • biz de en sağlam alkol kolonya var olur mu? :D

• Kolonyada yüksek oranda alkol var uçucu maddedir sonuçta olabilir.. Cdleri bile onunla silmiyormuyuz ?

Yada iletken sıvı yağlayıcılar, pas sökücüler var onlardan dene üstelik elektriği iletken yapıda olanları var zarar vermiyor...

• Çözüm çok basit kardeşim, kolayı sür üzerinde beklesin biraz sonra bezle sil,çıkmassa tekrar kola dök oksitlenen yere:))

0|0
    0|0
Yükleniyor...