Oksit temizlemeyi bilen?

kürekçi
Merhaba arkadaşlar. Birkaç yıldır kutusunda duran kumandalı arabamı tamir edip kullanmak istiyorum ancak içindeki bazı ufak yaylar oksitten kireç tutmuş. Bunları nasıl temizleyebilirim. Evdeki imkanlarla bu oksitleri temizleyecek önerisi olan var mı?
Güncellemeler
+1 yıl
cevaplar için teşekkür ederim. kaynar suyu ikinci aşamada kullandım o yüzden ne kadar etkili olduğuna dair pek bir şey söyleyemeyeceğim. Ancak ben çay tabağına soda döktüm, üstüne de 5-10 damla limon ve bire o kadar da limon tuzu döktüm. Bayağı işe yaradı.
Oksit temizlemeyi bilen?