Dört işlemi kafadan hızlıca yapabiliyor musunuz?

Yüksek matematikten geçtik ama dört işlemin çoğunu makine olmadan zor yapıyorum ya da kolay geldiği için makine kullanıyorum. Siz de nasıl durumlar?

0|1
17|20

En İyi Kız Görüşü

• Evet, yapabiliyorum. Alışveriş yaparken kasiyeri beklemek yerine ben hesaplayıp ücreti ödeyip hemen çıkıyorum. Hesap makinesiyle önce toplama yapmasını, sonra da para üstünü hesaplamasını falan bekleyemem.

0|1
    0|0
    • çok iyiymiş ya :)tebrikler.

• Çoğu zaman faydasını görüyorum :) Teşekkürler.

• kasiyerde diyordur tamam sen hesapladıysan doğrudur makinenin hesaplamasına gerek yok :D

Kızlar Ne Diyor 16

• genelde hayır :D bir iki tane bilirim 6*8 48 falan diye 1 2 tanesini ezbere bilirim kalanım berbat :D toplamada da 35le 9u toplayacaksam kolaylık olsun diye 39la 5i toplar büyükle küçüğün yerini değiştiririm :D daha kolay gelir öyle :D

0|1
    0|0
  • kafamdan yapiyorum. hatta alisveriste filan uyuz edioyorum kasiyerleri pat pat pat o yazana kadar su kadar di mi diorum hahahah :D lisedeykende 10 basamakli rakamlari carpardim sirf zevk olsun die :D

0|1
    0|0
  • ya aynen bişey söyleyim mi ayıplarsınız belki ama ben sınıf öğretmenliği 4. sınıfım bu sene okul bitecek öğretmen olacağım, okulda çocuklara akıldan çarpma falan soruyorlar ya ben onu kendim yapamıyorum nasl soracağım bilmiyorum, ezbere bilmiyorum sayarak buluyorum çünkü 12+27 gibi toplama çıkarma da yapamam hemen :S neden bilmiyorum zamanında ilkokulda iyi öğretmenler denk gelmedi belki bilmiyorum öğrenememişim :(

0|1
    0|0
  • Yok ya yetmiyor Matematik zekam... İlla da 23 ile 8'i toplayınca 31 ettiğini hesaplamam gerekiyor... Rezildir Matematiğim...

Bir de iş yerinde büyük sayıları toplayıp çıkarınca vs. alışkanlık oluyor hesap makinesi... Bu da tembellik demek...

0|1
    0|0
  • Yaşlandın yaşlandın ondandır :D

0|1
    0|1
  • ben hızlıca işlemleri yapabiliyorum aklımdan.

yetenek sizsinizdeki işlem yapan çocuklar gibi ellerimi oynata oynata .DD

0|1
    0|0
  • Ben çıkarma işlemi yaparken hala komşuya gidiyorum :)))

1|1
    0|0
  • yaparım evets

sor sor :D

0|1
    0|0
  • Yapıyorum da hızı tartışılır :D:D

0|2
    0|0
  • Evet,hesap makinesiyle sanki daha cok vakit kaybediyormusum gibi geliyor

0|1
    0|0
  • Yapamıyorum

0|1
    0|0
  • Yok yaa karışıyor hep

0|1
    0|0
  • Yapabiliyorum

0|1
    0|0
  • sözelciyim ben

0|1
    0|0
  • Nerde bende o kafa :D

0|1
    0|0
  • belki bir gün bende kafamdan yapabilirim :)

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• Rahatça dört işlem yaparım. Hesap makinesinden daha rahat ve hızlı oluyor kafadan hesaplamak.

ancak bir çok gelişmiş üülkede nüfusun çoğunluğunun dört işlemi yapamadığı tespit edilmiş.

0|1
    0|0
  • Yüksek matematik yapabiliyorum.

0|1
    0|0
  • Çok daha fazlasını ortaokuldan beri yapabiliyorum... Havuz problemleri 30a kadar sayıların karesi v.s.

Ama nehirlerin hep akdenize aktığını sanıyordum aşağı ya orası haritada yeni öğrendim hepsi yukarı akıyormuş :(

0|2
    0|0
  • Kafadan yaparım da hesap makinası küser o yüzden ona bırakıyorum

0|1
    0|0
  • mesleğim gereği hep makina kullanıyorum. fakat müşteriye tahmini fiyat verebilmek için çok kez pratik olma durumundayım. bu da kafadan hızlı hesap yapmama neden oluyor. farkında olmadan bu yönüm çok gelişmiş...

0|1
    0|0
  • Pratik yöntemleri var 4 işlemi kafadan yapmayı severim

0|1
    0|0
  • 101 oynamanın faydaları işte bide boş iş derler :)))

0|1
    0|0
  • herif hesaplıo zaten ben nie hesapliyim sonuçta hersaplayan kişisinin hesabı geçerli olcak.. parayı doğru verip vermediğine bakarım xD

0|1
    0|0
  • Bir ara 3 basamaklı sayılarla çarpma,toplama,çıkarma yapıyordum..Bölme zor oluyor)):) sanırım sımdıde yapabılırım...

0|1
    0|0
  • Matematik dersim kötü fakat 4 işlemi yaparım basit geliyor :)

0|1
    0|0
  • Mümkün olduğunda kafamdan yapmaya çalışıyorum. O da, beyin jimnastiği dediğimiz şey oluyor.

0|1
    0|0
  • okadarda beynimizdde geri lik yok olsaydı olurdu :)

0|1
    0|0
  • malesef yapamıyom

0|1
    0|0
  • Çarpma bölme toplama çıkarma allaha şükür hepsini yapıyorum .

0|1
    0|0
  • ben kafadan yapabiliyorum cok şükür :))

0|1
    0|0
  • yapamıyorum zor olursa

0|1
    0|0
  • yapabilebilmiyorum

0|1
    0|0
  • Bende 3 islem bölmede hata veriyorum :D

0|0
    0|0
  • küçümsemek için demiyorum ama bazı cevapları görünce yurdum insanı için çok üzüldüm. hadi 80 yaşlarında olsanız okul görmemişsiniz olabilir diyecem ama biraz kendinizi geliştirin. bu böyle olmaz kendimizi geliştirmemiz lazım.

0|1
    0|0
  • basamak sayısına ve sayılara göre değişiyor .. genel ortalamadan hızlı yapıyorum bunun nedeni de çocukluktan gelen aklımdan işlem yapma alışkanlığı .. hızlı yapıyorum dediysem de öyle çok yüksek bir hız değil.. normalin biraz üstü o kadar ..

0|1
    0|0
    • Kardeşim hızlı işlem yapmak istiyorum kafadan ben de, bana ne önerirsin

Yükleniyor...