I Pet Goat II yorumlaması yapalım mı?

I Pet Goat II yorumlaması yapalım mı?

link

Şu videoyu izleyip sizce neleri temsil ettiğini, içindeki sembollemeleri kendinizce yorumlar mısınız? Yalnız daha önce uzun analizlerini izlemiş olanlar, o analizlerden sonraki fikirlerini değil de ilk anda çağrıştırdıklarını söylerse süper olur.

1|3
15|41

En İyi Erkek Görüşü

• böyle bir videoyu bana izlememe vasıta olduğun için çok teşekkürler. bu videoya yorum yapabilecek kadar kapasitem yok. ama ilk çağrışanlar dünya barışı toplumsal sorunlar ve son çağrışansa bunları düzelten isanın olacağı. saçmaladım heralde ama böyle bişey işte :)

1|1
    0|0
    • Rica ederim. Çok kısa süreye bir sürü şey sıkıştırılmış sembolleme yoluyla, sembollerde herkes için farklı anlamlar ifade edebiliyor saçmalamış sayılmazsın bence :) Bir kaç farklı yorumlamada Videodaki İsa'nın bizim bildiğimiz anlamda Hristiyanlığın İsası olmadığını farklı dinlerden semboller taşıdığını Dünyanın iyiye gitmesinin içsel bir aydınlanmayla gerçekleşeceğini okumuştum ben. Sondaki sahnelerde kilisenin yıkılması ve İsanın geçtiği yolun aslında İnsan vücudu olmasından böyle yola -

• Orada İsa'nın bir modeli var ve orada su üzerinde gelişi İslam'daki gökten inişi temsil ediliyor. Iniyor ve Deccalı yeniyor. Ve nilüfer çiçeği evrimi değil monarşiyi temsil ediyor. Ve orda gösterdiği evrim basamaklarnda en son aydınlanmış bir insan var yani Hz. İsa aydınlanma çağında gelecek.

• Kesinlikle katılıyorum bu animasyonun olguları bireyin hayalgücü ve yaşantısındaki etik kavramlara göre değişen özelliklere sahip, ayrıca o kadar dolu ki filmi izledikten sonra değil, her saniyesinde yorum yapmalıyız..

Erkekler Ne Diyor 40

• en temel sembollerle bakacak olursek eger, ilk olarak baslangic sahnesindeki kecinin alnindaki barkodla herkesin birer urunden ibaret hale sokuldugu gosteriliyor. ardindan gelen kukla ustasi ve parmagindaki dolar isareti dunyayi yonettigi soylenen karanlik gucler ve onlarin yonetim araclari olan finansal enstrumanlari sembolize ediyor. bu karanlik elin videoda yonettigi kisi de george w. bush. bush, 11 eylul saldirilarinin oldugu gun ziyaret ettigi okulda ve ayni ogretmenle birlikte gosterilmis. kendisi ardindan barack obama'ya donusuyor. obama olduktan sonra kafasindaki kepe dikkat etmek gerekir. bu kep sozde daha karizmatik ve bilgili bir lideri temsil ediyor. bunu da prompterda gorebilecegimiz lol harfleri de destekliyor. obama basin onunde hep karizmatik ve gulen lideri oynamakta geldiginden beri. daha sonraki sahnede elinde elma olan bir kizi goruyoruz. arkasindaki 12 kisi de on iki havariyi temsil ediyor. kiz elmayi dusuruyor ve dusen elma obama'nin ayaklarinin dibinde durup ikiye bolunuyor. ortasindan buyuyen tohumlar birlesip degisim, ilerleme manasina gelen lotus cicegini olsuturuyor. bu cicegi ilerleyen kisimlarda da gorecegiz.

ardindan planli bir sekilde patlatilan ikiz kuleler'i ve yani basinda siyah kanatlari ve cia uniformasiyla duran osama bin laden'i goruyoruz. burada 11 eylul saldirilarina ince bir gonderme var. bir sonraki sahnede ise henuz anne karninda olan bir bebegin bile bu sistem tarafindan zehirli bir sarmasikla sarildigi ve gozlem altinda tutuldugu anlasiliyor. butun bunlar olurken kayigin uzerinde bir adamin geldigini fark ediyoruz. bu adam hz. isa'yi temsil ediyor. ancak dunyada anlasildigi gibi bir isa degil, carpitilmamis ve sevgiyi temsil eden bir figur olarak yansitilmis. kendisi trans halinde, henuz bu boyutta uyanmamis. alninda horus'un gozu denilen bir goz isareti ve bu goze hemen ustundeki piramitten aydinligin ulasmasini engelleyen bir dikenli tel var basinin etrafinda.

2|1
    0|0
    • ara ara da sarmasigin ucundaki ekrandan tek gozlu deccal karakterini etrafa birseyler haykirirken gorebiliyoruz. yerde yatan ve yaninda muhtemelen uyusturucu olan maddeler bulunan cocuk ise sistemin kurbani olarak zayif dusmus olan gencligi temsil ediyor. bu sahneden sonra da amerikan ucagi olan ucgen seklindeki ucaklar bir camiyi bombaliyor. musluman kadinin kucaginda olu bir sekilde yatan oglunun uzerinde boceklerin gezindigini goruyoruz. bu bocekler de "dirilis"i temsil ediyor. buna sonra tekrardan gelecegiz. hemen ardindan afrika'da artik seks kolesi ve silahli savasci olmaktan robotlasmis cocuklarla bir bataklikta batmakta olan kommunizmi goruyoruz.

tanklarin cocugun ustune geldigi sahnede ise cocuk asya devletlerini, spesifik olarak da cin veya hindistan olabilir, temsil ediyor. ancak arkasini donup baktiginda olumu gorunce o da yiliyor. bu esnada hala kayigin icinde gelmekte olan isa'ya gokyuzundeki ic ice gecmis cerceveli sahneden anlasildigi kadariyla baska boyutta olan

• Seks ticaretini vurgulaması çok güç, insanın beyninde geçen bir kurgu ancak ve ancak cinselliğin diğer güçler tarafından bastırılmasını sembolize edebilir. Aksi olsa idi tüm bu aydınlanma fazla beşeri olurdu ve vuruculuğunu kaybederdi.

• Aslında sıkça toplumsal hayattaki çarpıklıklara yönelik beşeri vurgular var. Bu nedenle insan beyninde geçtiğinden tam emin değilim ben, ama bende seks ticaretini vurguladığını sanmıyorum. Zaten sahnenin başında sinyal gönderir gibi yanıp sönen bir kalp var, ışık önce o kalbi buluyor, sonra kadına yönelip bekaretini alıyor. Kadının tavırları da çok uzun süre karanlıkta kalmış birinin ışıktan rahatsız olması gibi. Vİdeonun genelinde ışık kötü bir metafor olarak kullanılmadığına göre burarada seks ticaretini vurgulamıyordur

• Bir elinin yüzük parmağında dolar şeklinde yüzük olan bir kadın önce Bush’u sonra Obama’yı kukla olarak oynatıyor. Bu sahne bana göre, dünya çapında hükümetleri belirleyen etkenin, küresel sermaye olduğunu anlatıyor.
    Bence videoda İsa ya da Christ olaraka tanımlanan kişi,
    Hermes Trismegistus. Alnındaki göz de, Ra'nın gözü.
    Aynı zamanda, meditasyon ya da zikirlerle aktive edilebilen pineal gland bölgesini,
    yani potansiyel olarak, herkeste olan üçüncü gözümüzü sembolize ediyor.
    Bunların dışında, BİRlik bilincini sembolize eden, hermetik bir video bana göre.

1|0
    0|0
  • İsadan, semazenlere, camiden, kiliselere, g.w. bush un imajından, sonrasında gelen sempatik başkana, 9 11 den, illüminatiye, dini inanışlardan, medyaya, terörizmden, insan sevgisine...sembolizm dolu bir video. başarılı bir çalışma. teşekkürler izlememe vasıta olduğun için

2|0
    0|0
    • Rica ederim. Benim de çok başarılı bulduğum bir çalışmadır bu. Her izleyişte farklı birşeyler çıkıyor.

• videodan çok avatarın dikkatimi çekti misa amane çekti daha çok :) işin şakası bir yana adam farklı farklı tüm olaylara değinmiş gerçekten başarılı bir çalışma ve emek ister ilginc buldum dahası izledikce izleyesim geliyor tam analamak için ve kafa yormak gerekiyor

1|0
    0|0
    • Death Note candır. Malesef gerçek hayatta olmayacak bir hatun Misa değil mi? Videoya gelince cidden çok ayrıntılı, bir de anlama kısmı çok öznel,ilk izlediğimde o yaşlı kadının fahişeyi mi yoksa rahibeyi mi temsil ettiği konusunda bayağı tartışmıştık bir arkadaşımla hatırlıyorum. Şimdi Hristiyanlık menşeili analizlerine bakınca farkettim ki, bizim semazen çocuğu, Mısırda öldürülen Hristiyanlardan sanıyor mesela onlarda.

• evet death note candır ve misada gibi birini bulmakta zordur :) videoya gelince gerçekten çok kafa yormak gerekiyor

• illuminati
    baştaki kukla george bush
    sonraki siyahi kukla obama
    2:18 deki sakalı adam usame bin Ladin ondan önceki patlama ikiz kuleler
    karatahtada evrim yazıyor
    3:01 de gözlerinde markets plunge (pisadaların dalgalanması) yazıyor
    sondakide isa işte
    ben böyle bir anlam çıkardım anlayacağın a*zımısa s**acaklar

1|0
    0|0
  • bu tür saçmalıklara pek takılmam ama şu videoda ki arkadaş açıklamış bişeyler:) https://www.youtube.com/watch?v=F1KYk405ePE

2|3
    0|0
  • Sömürgeci insanların dünyayı menfaatleri uğruna kendi terör örgütleriyle yakıp yıkmaları, çocuk ölümleri, çocuk askerler, düşüncenin değil medyanın bizi yönlendirmesi, Din adına yapılan zulümler, kadınların meta olarak kullanılması , çevreyi yoketmemiz, savaşlar... vb (ve bunların arkasında bazı gizli örgüt, cemaat vb. gruplar olduğunu.. sonrasındada gerçeği görmemiz ve barış için ço az da olsa umudun högörü öğretileri (mesnevilik, budizm vb), din öğretileri ile (dincilikle değil) ulaşacağımızı ve politikayı yok etmkle olduğunu gösteriyor diye düşünüyorum...

0|1
    1|0
  • Bana göre; Hz. İsa gelecek tüm dünyayı kurtaracak. Farkındaysan klise felan yıkılıyor. Orada hindu putu felanda var. Televizyonda ki put felan hepsi yok oluyor. Yani burada Hz. İsa mesih olduğundan kurtarıcı olacak. En sonunda da güneş doğuyor. Böyle anladım :) Ha klise yıkılmasının nedenide hristiyanlık hak din değil. O yüzden olabilir.

0|0
    0|0
  • Hepiniz öleceksiniz akıllı olun olarak anladım

1|0
    0|0
  • fikrimce george bush un gorevini yapamadgni obamanin iyi yaptigini ve siyonizmin insanlarin beynine girip kontrol ettigini fakat mesihin dunyayi kurtardigini gordum video da

0|1
    0|0
  • hiç bişey anlamadım.. anladığım tek şey müthiş subliminal mesaj var

1|0
    0|0
  • 0|2
    0|1
    • tamamını izledim müthiş

• daha bir sürü ayrıntı var ama saatler belki günler sürebilir açıklaması

• Ayrıca bu kısa filmde, bu incelemede dile getirilmemiş bir ima daha var,
      Obama'nın ellerinde masonların giydiği eldivenlerden var, ve bu eldivenin serçe parmağıyla dişini temizlerken, diş kısa süreliğine vampir dişine dönüşüyor.
      Obama'nın mason olduğu ve masonların kan emici oldukları ima edilmiş.
      Bu açıdan bakınca; ben, 7:30 dakikalık bu videonun, ''servis edildiğini'' düşünüyorum.
      İkiz kuleleri, Amerika'nın kendisinin bombaladığı da, yıllar sonra, ortadoğu karışıp, sömürüldükten sonra ortaya çıkmıştı...

• Oha çok iyi bir animasyon olmuş. Çok detaylı. Bir kaç defa izlemek lazım. Teşekkür ederim.

1|0
    0|0
  • Orda semazen var, buda videonun kötü bişey olmadıginin bir göstergesi
    Ayrıca müziği güzelmis adı ne acaba

0|1
    0|1
  • İkiz kuleler, Masonluk , İslamiyet , yeni nesili illuminatinin yönettiği, Mısır tanrıları , savaş , Hz. isa ( Hristiyanlık ) Genel olarak şu anki dünyayı anlatan bir video olmuş

0|1
    0|0
  • Bunu izlememe vesile olduğun için çok teşekkür ederim. Mükemmel şeyler anladım, çıkarttım yazsam çok uzun sürer kimsede okumaz zahmet vermiyim. sağolasın

0|0
    0|0
  • Korku Filmi Gibi. Subliminali Yedik Yine, Iyi Mi..

1|1
    0|0
  • hayatımdan 7 dakika çalındı

2|0
    1|2
  • İlluminati ve zihin kontrolü. Deccalin çıktıktan sonra isanın onu yok etmesi. Ve ayriyetten illuminatinin endüstrilerdeki etkisi

0|0
    0|0
  • Bunu anlatan bir video vardı ele alıyordu. Dini savunuyor bunun açıklamasını ordan duyduklarımla yapardım ama burada çok uzun sürer. Kısaca dini övüyor yeni dünya düzenini kötüleyip o düzeni kurmak için yapılan pislikleri anlatıyor.

0|0
    0|0
  • İstesem şuracıkta analizini yaparım, ama artık sıkılmaya başladım..

1|0
    0|0
  • Bgn bilgisayardan izleyeyim şunu sonra yorum atayım :)

0|0
    0|0
  • video tamamiyle masonluğun-illüminatinin dünya üzerindeki etkisini anlatıyor.

0|1
    0|0
  • Sadece?

0|0
    0|0
  • Kıyamet öncesi büyük alametler.
    Hz. İsa nın yeryüzüne inişi,
    İslamiyetin yükselişi vs vs

0|0
    0|0
  • tamamen saçmalık.

0|0
    0|0
  • ilk defa izliyorum bunu

0|0
    0|0
  • Bu video her saniyesi sembol dolu güzel bir film. Dinler üstü bir mesaj veriyor.

0|0
    0|0
  • Usame Bin Laden de vardı onu tam çözemedim

0|0
    0|0
  • xper almaya geldim gidiyorum :P

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    10

Kızlar Ne Diyor 15

• vaooww animasyona bak!! İlk başladığımda anlamadım millet ot kafası yaşıyo dedim. O küçük kızın elmasından sonra biraz anlam vermeye başladım. Bazı sahneleri o kadar kötüydü ki tüylerim ürperdi. Ben illüminati falan pek bilmem. Anladığım şey dünyadaki her kötülük er ya da geç geçicektir ve karanlık yerini aydınlığa bırakıcaktır. Dini sembolleri bende farkettim. Sanırım bu aydınlığın din ve inançla geliceğini vurgulamaya çalışmışlar. Bilmiyorum ben böyle yorumladım. Nilüfer çiçekleride çok güzeldi bence iyiliği simgeliyolar.

1|1
    0|0
  • Dünyanın korkunç hali. Gerçekler kaçınılmaz, bizi bu video ile aydınlattığın için teşekkürler.

1|0
    0|0
  • dünyanı insanların amaçları uğruna nasıl bok ettiği ve sonunda kıyamet zamanı herşeyin yok olacağını ve özellikle çocukların temiz beyinlerine girildğinizi ve kötülüğün alıp başına gittiğini düşünüyorum. başta keçi görüdm aklıma direk günah keçisi geldi.

0|0
    0|0
  • amerikanın ve israilin yaptığı zulümler türkiyenin geleceğini gören yabancılar önlerine taş koymak için her fırsatı kolluyor çünkü o elma bölündü ama tekrar yeşerdi ve ay şekli oldu

0|1
    1|0
  • Hiçbir fikrim yok :(

0|0
    0|0
  • Sorundan bişey anlamadım

0|0
    0|0
    • Çok komplike bir soru değil halbuki, linkteki videoyu izleyip sana neler çağrıştırdığını anlatacaksın eğer istersen.

• subliminal mesaj mı var yoksa bnmi ynlş göryrm :S :D

0|0
    0|0
  • Korkutucu. burada ne anlatmak isteniyo

0|0
    0|0
  • Damalı zemin cinlerle ilgili birşeyi çağrıştırıyor. Ve fazla illuminati sembolü var.

0|0
    0|0
  • Bu videoya göre müslüman olmak mi lazim hristiyan mi?

0|0
    0|0
    • Orasını bilemem ama pek Hristiyanlık dostu bir animasyon sayılmaz bana göre.

• aklıma ilk gelen kelime yönetilmek idi.

0|0
    0|0
  • Dünyanın gittikçe kötüye gitmesi. insanların şeytana uyması. savaşların çıkması. çocukların bile kullanılması ve sonunda gitgide kıyamate yaklaşılması. kısaca bunu anladım

2|0
    0|0
  • Subliminali yedik valla illuminatıyle alakalı bıseyler oldugunu dusunuyorum hatta bir sayfada görmüştüm bu animosyon fılmı flanmı?

0|0
    0|0
  • tahtada bile evolution yazıyor
    evrim teoirisi
    buram buram illüminati.

1|0
    0|0
  • Neden dünyayı kurtaranın üzerinde bariz bir ilimünati simgesi var

0|0
    0|0
Yükleniyor...