Peki slz Hangi dünya klasiği okudunuz ? sefiller ...monte cristo savaş ve barış ..oliver twist ? ..kitaplar

fransız rus alman türk edebiyatçıları vs...başucu dünya klasiğin nedir ?* ..

0|1
18|11

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 17

• başucu kitabım tenten'in maceraları oldu benim. zaten oldum olası da anlamadım ki neye dayanarak dünya klasiği olmuş o bayık kitaplar. bayık diyorum çünkü, bayık.

1|1
    0|1
  • Benim favorim İngiliz Klasikleridir her zaman..

Aşk ve Gurur

Jane Eyre

Uğultulu Tepeler vs...

Jane Austen ve Virginia Woolf en sevdiğim yazarlar.

1|2
    0|0
    • burda tek düşes takılan sensin :D ark ım sdjkfs ingiliz edeby..sürrealdir gizemlidir cidden..

• düşeslikle ilgisi yok ingiliz dili ve edb okuyorum :)

• e dorumuş işte :D anlamıştm ztn sdkjfdsfkl

• çokkkkkkk fazla klasik okudum ama şimdiye kadar okuduklarımın en muhteşemi notre dame ın kamburuydu

ve ayrıcada tabikide fransız edb

0|1
    0|0
  • beyaz diş

oliwer twist

hastalık hastası

bir delinin güncesi

küçük prens

satranç

evde de savaş ve barış var ama okuyasım gelmedi onu bir türlü. okunmamış olarak duruyor.

1|0
    0|0
  • Suç ve ceza

0|2
    0|0
  • Sefillerin bir kitaba tıkıştırılmış özetini okumuştum. Gerçekten iyiydi :)

0|1
    0|0
  • Çok fazla var ama en etkileyici suç ve ceza ...

1|0
    0|0
  • Victor Hugo-Sefiller ve Notre Dame'in Kamburu.

Turgenyev-Babalar ve Oğullar.

0|1
    0|0
  • Goethe genç werter'in acıları. çok merak etmiştim yazıldığı dönemde bu kitabı okuyan birçok kişi intihara teşbbüs etmiş bende merak etitm okudum :)

0|1
    0|0
    • 2 defa okudum bu defa intihar ederim belki diye ama yok olmadı yani. gerçekten çok güzel ama.

bunu da hiç unutmam en güzel satırlarıdır bence.

Bence bu uzaklarin anlami neyse, gelecek adini verdigimiz henuz yasanmamis zaman da odur.. 21 Haziran.

• 21 HAZİRAN ?

• Suç ve Ceza yıllarca baş ucu klasiğimdir. zira kitap okumayı çok seven ben o kadar sıkılıyordum ki ilk birkaç sayfadan öteye gidemiyordum. bu adam sıtma olduğu zaman kitabı bırakıyordum. sahi nasıl bitti o kitap ?

0|0
    0|0
  • sanırım pek çok dünya klasigini okudum. rus yazarları seviyorum ama onlar dışında victor hugo, jack london gibi yazarlarda sevilir bir tek balzac ile aram bir türlü düzelmedi sevemedim gitti..

0|0
    0|0
  • Tolstoy, Chekhov, Leskov, Turgenev - favoriler. Gorkiy sevmiyorum, depresyona giriyorum.

Onore de Balzak, V.Gügo.

Türk yazarlardan - Reşat Nuri Güntekin

0|0
    0|0
  • Sefiller okudum

0|0
    0|0
  • off sefıller zorla okumustumm sefıller ne yaa:D:D

0|0
    0|1
  • Suç ve cezayı 1 yılda bitirdim onunla birlikte 85-90 kitap bitirdim 300 sayfalık bir kitabı bitiriyordum bir günde ama 10 aayfa suç ve ceza okuyamıyordum ne sıkıcı kiyaptır o şimdide katre-i matem üç günde üç kitap bitirdim ama ondan sadece 45 sayfa okudum benim tarzım değil bu kitaplar

0|1
    0|0
  • Dünya klasiklerinden değil de,

Daha çok günümüz yazarlarından, Akıllı Pireler, Kaya ile Ayşe okula gitti...

0|1
    0|0
  • okumamak serbestmi, ben okumadım

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• saydıklarını okudum.. güzeldi o zamanlara göre yıllardır klasiklere bakmadım var mı tavsiye ( ama uyku getirmeyecek olanları lütfen)

0|1
    0|0
  • Sol ayağım ( My left foot ) - Chris Brown

0|1
    0|0
  • Başucumda bir kitap yok. Kitaplık var. Olmaz mı ?

0|0
    0|1
  • romanlar süreklesede simyacıdan vaz gecmem oliver twist zorla okulda okutulmuştu. Siyah incide fena değil ancak sefillerin yeri baska idi aldıgım ılk hedıye kıtaptı 3 gecede bıtırmıstım

0|1
    0|0
  • Suç ve Ceza, Don Kişot, Genç Werther'in Acıları, Monte Kristo Kontu hatırladıklarım bunlar.

Şu an Dante'nin İlahi Komedya sını okuyorum ve gerçekten okuduğum en iyi kitap diyebilirim. Bitirdikten sonra tekrar okuyacağım.

0|1
    0|0
  • Kırmızı Başlıklı Kız.

1|1
    0|0
  • dostoyevski-kumarbaz...

0|1
    0|0
  • rus candır, canandır yaaa

0|1
    0|0
  • kemalettin tuğcu- yer altında bir şehir (yeraltından notlar)

0|1
    0|0
  • nasrettin hoca :D

0|0
    0|1
  • Sefiller,Oliver Twist okunmalı bence Monte Kristo ise okumaya değer.

0|0
    0|0
    • ben monte cristo yu tek geciorm ark ım ..hayatım :D ona benzio sanki git gide bilmiorm ama bu simdiki zamana göre olay 1800 lerde kopuo ekşın :D

• kanka bilimsel birşey bu :D anlatması metematik ve analitik geometriye dayalı 1 konu ..çakarsan açıklıyım analitik düzlemde a + b ::: sonucu ne olmalı gibi

• Onu biliyorum tamamda sende nasıl birşey ortaya çıkarttı onu bilmiyorum :)

Yükleniyor...