Ateistler neden dinle bu kadar uğraşıyorlar?

Inanmiyorsan tamam yaslan arkana bak keyfine. Neden devamli dini sorular soruyorlar. Dini kotu niyetle arastirip aciklar bulmaya calisiyorlar ya da bulduklarini carpitip gelip burada millete anlatiyorlar? Mantikli cevap veren olunca hemen engelleyip ayni sorulari tekrar soruyorlar? Baskalari da kendileri gibi inansin diye cirpiniyorlar. Hemde bikmadan.sevap beklentileri de yok haliyle :) bedavaya calisiyorlar.Kafalarinda hep din var galiba. Çok ugrasiyorlar dinle.

Inanmiyorsan neden herseyi bosverip keyfine bakmiyorsun?

Siz ne dusunuyorsunuz?

0|0
8|15

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 14

• din soyut bir kavramdır. beş duyu organınla kavramaya çalışırsan afallar kalırsın. onlar da beş duyu organlarıyla algılayamadıkları için inanmıyolar ama din ve tanrı kavramını da ciddiye alıp araştırma gereği hissediyolar. o yüzden dinden bahsedip duruyolar.

2|0
    0|1
    • neye dayanarak? ne üzerinden ispatlayacaksın bana bilim üzerinden mi?

• senin gibi lafı istediği gibi anlayıp bir şekilde inkara çıkış yolu bulmak için çırpınanları gördükçe daha da çok inanasım geliyo. Çünkü sizin gelişiniz ve bu çabalarınız da apaçık belirtilmiş durumda. İnanmak kelimesi senin için ne anlama geliyo bilmiyorum ama bilmek kafasıyla konuya yaklaştığın için ne kalp gözün var ne de duygusal zekan. Allah'ın varlığının somut olarak ispatlandığını düşün. Tüm insanlar inanıyor olacak. Bugün çıkıp Newton'un çekim yasasına inanmıyorum demek gibi ahmaklık ->

• yapmaz hiç kimse. O zaman inancın belirleyiciliği nerede kalırdı? Kur'anda hata aramak yerine olayları iyimser olarak değerlendirmeyi düşündün mü hiç? Belki o sözlerin sahibi bilerek yanlışlarla dolu gönderdi bu kılavuzu. Bilime körü körüne bağlanmamak, otoriteyi reddetmek de bilim adamının ilk görevidir. Başka türlü gelişemezsin zaten. Ama din bilim değildir. Daha ilk mesajımda "bilinç"ten bahsettim. Bu kavramı tam olarak algılayamadan, doğru soruları soramazsın adamım.

• ateistler bencil insanlardır bir şeye bağlanmayı kabul edemezler kibirlidrirler çünkü kendinden iyisini kendisini yaratan yaratıcıyı kabul edemezler. Ve ateistlere çoğu sorulan sorulara verdikleri cevap sadece "tesadüf" demeleridir. Yani kendilerinin bile açıklayamadığı hatta o çok güvendikleri bilimin bile açıklamayadığı şeylere tesadüf der geçerler ve çoğu soruyu açıklayamazlar.

1|1
    4|1
    • evet siz daha bilimsel açıklıyorsunuz. "ol dedi oldu" (:

• Kardeşim sana çok basit bir soru soracam. Mesela erkek ile kadın üreme organlarını ele alalım. Yav kardeş erkeğin menisi bayan rahmine gireceği esnada rahim şifre istiyor ve mine şifreyi diyor ve geçiş izni veriliyor. Allah aşkına bilim bu şifreyi halen çözebildimi. Ve sen bile o bayanın rahmine gönderdiğjin şifreyi biliyormusun. HAYIR. Peki sen bile bunu bilmiyorsun. Ve bir çocuğun oluşum evrelerini bir incele istersen tam milyonlarca kez mucizeyle karşılaşırsın. Milyonlarca kez hemde.

• Imtihan diyorum teizm coktu diyo :)))

• Ben ne düşünüyorum Elhamdülillah Müslümanım ve Ehli Kitap olan insanlarla alakalı bir soru olmuş olsaydı belki mantıklı cevaplar verirdim ama Ateist,teist vs anlam veremiyorum hiçbir inancı olmayan insanlarla alakalı ne söylenebilirki birde kendi kafasızlıklarıyla insanları kendilerine inandırmaya çalışmak ne kadar mantıklı sonucunda kendi inancı yok insanlar ona neden inansın.

1|1
    0|2
  • inanmayan insanların balıktan bir farkı yok bence allah herşeyi vermiş hala inkar ediyorlar imansız bir alayı ne diyelim allah ıslah etsin yoksa öbür tarafta yatacak yeri yok böylelerinin insan biraz düşünür sen bu dünyaya öylesine mi geldin ? Niye varsın sen madem öylesine geldin niye ölüm var ? Ölen geri geliyor mu bunların cevaplarini bildikleri halde hala imansızlıgı bırakmıyorlar cidden aciyorum yazk.

1|0
    2|1
  • bir tek kişiyi bile din gafletinden kurtarabilsek, onu karanlıktan aydınlığa çıkarmış oluruz. kimsesiz bir çocuğu evlatlık alıp hayatını kurtarmak gibi bir şey. bu yüzden uğraşıyoruz.

2|2
    0|1
    • Bunun sana ne faydasi var? Ne beklentin var? Cocuk da degil kimsesiz de degil. Paralanirken ne bekliyosun? Inandirici degilsin. Ibsanoglu karsiliksiz bisey yapmaz.

Son derece sacma :)

• Yeme beni :) insan karsilik gormeyecegi iyilik icin gunun 18 saati calismaz. Yani sizinki buna benziyor. Ara sira yaptiginiz degil devamli yapip asiri efor sarfedip devamli kafayi verdiginiz bisey bu. Yani kendinizi paraliyirsunuz baska sey dusunemiyorsunuz.hep dinle ugrasiyorsunuz.dunyaniz din olmus. Oylesine yapilan bisey olamaz.

• Yoo gayet acik ve net sizin devamli dinle ugrastiginizi goruyorum :) kivirmaya calisma tum ateistler boyle. Dinle ilgilenmeyen ateist gormedim. Halbuki adam inanmadigi seyle ugrasmamasi gerekir.

• İman edenler, Allah yolunda savaşırlar. İnkâr edenler de tâğût[] yolunda savaşırlar. O hâlde, siz şeytanın dostlarına karşı savaşın. Şüphesiz şeytanın hilesi zayıftır.( nisa 76)

1|0
    0|0
    • BAK SANA NE BULDUM: link

BU LINKTEKI KADIN FATMA NESLISAH SULTAN YANI PADISAH ABDULMECITIN TORUNU .. GORDUGUN GIBI KADIN CIPLAK SAYILABILIR VAZIYETTE SIZI GUZEL KANDIRMISLAR DIYORUM DA BOSA DEMIYORUM DEMEK ATATURK TURKIYEYI BATIYA OZENDIRDI OYLE MI? HAHA PEKI BU CIBILDAK KADIN KIMIN NESI? BU KADIN ABDULMECITTIN TORUNU ABDULMECIT DAHA KENDI EVLATLARINA SOZ GECIREMIYORDU INGLIZLERE NASIL GECIRSIN .. ALLAH ATATURKTEN RAZI OLSU INSALLAH

• benim için ölçü ne osmanlı, ne Abdul meced nede Atatürktür,

• O kadin dindarlara dusmandi :) kimi kime örnek veriyorsun. Sahsen hic sevmezdim o kadini. Osmanli torunu demeye bin sahit ister ona

• Kimsenin açık bulmaya çalıştığı yok. Açıklar gözümüzün dibinde zaten. Anormal olan ise, insanların bunları görememesi ya da görmezden gelmesidir. Bunun açıklaması çok daha uzun sürer ama bu kadarı kafi.

0|1
    2|1
    • Bal gibi sizde asiri bir caba var :) madem inanmiyon niye keyfine bakmiyonda cabaliyon? Onu acikla

• Demin acip baktim. O ayet soyle onlari buldugunuz yerde oldurun. Onlar sizi yurtlarinizdan nasil cikardiysa sizde onlari cikarin. Sizinle savasanlarla savasin...

Eee bu gayet normal. Ne diycekti onlara gül verin mi? :)))

Dusunce tarzin cok komik :)

• Sadece Bakara Suresinde ''savaşanları öldürün'' diyor. Diğerlerinde öyle bir şey yok. Okuman yok mu?

Neyse buyur abisi sana Buhari'den bir kaç hadis.

"Dinini değiştiren kimseyi öldürünüz" (Buh?r?, Cih?d 149, itis?m, 28, istit?be, 2; Eb? D?vud, Hud?d 1; Tirmiz?, Hud?d, 25; Nesa?, Tahr?m,14);

"Müslüman bir kimsenin kanı ancak üç şeyden birisi ile helal olur. Zina eden dul, cana karşılık can ve cemaatten ayrılıp dinini terkeden kimse" (Buh?r?, Diy?t, 6; Müslim, Kas?me, 25, 26; Ebu Davud Hud?d 1)

• ciddi cevaplar verince kaldırılıyor, diğerleri kalıyor.ilginç.zükeni severler gibi bir şey aslında :/

0|0
    0|0
  • Dinsizler ama vicdanları var ve rahatsızlar bu durumdan. Acaba yanlış yoldamıyım sorusu kafalarını meşgul ediyor. Öldükten sonra yok olacaklarını düşünüp hüzünlenen insanlardan nasıl mantıklı haraket yapmalarını bekleyebiliriz ki :)

1|0
    1|2
    • Evet bencede icten icten korkuyorlar cunku buyuk kumar oynuyorlar. Ve rahat degiller

• Allah hidayet nasip etsin :) onlar da anlayacaklar bir gün inşaAllah...

1|0
    0|1
  • Ben ateistim ve dini pek dusunmem yani herkesi bir tutma demeye calisiyorum bu arada eic baktim ya varsa korkusu yok ;) ayrica bu site ozgur bir site arkadasim ben burada herkese ve herkesin dinine saygi duyarak sorularimi yonelte bilirim

0|0
    0|0
  • Allahta sensin, Dİnde hiç birşeye inanma kalbinin sesine inan doğru yol orası. Unutma İylikte sensin, Kötülükte.

0|0
    0|1
    • :))) davulcu da sensin davul da, kendin cal kendin oyna diyosun yani :)

Hayat senin sandigin kadar basit degil

• Basitleştirmekte senin elinde, Zorlaştırmakta :)

Yoldan geçen birisine çarptığında adam sana önüne bak be ayı dediğinde, sen önüne bak ulana hödük dersen hayatı zorlaştırırsın, ama pardon diyip geçersen al bak ne kadar kolaylaştı, Pardon diyip geçmekmi daha kolay, Sen bak ulan hödük diyip orada adamla birbirine girmek mi?

hayatı kolaylaştırmak istiyorsan önce egolarını yeneceksin.

• İsteyen inansın isteyen inanmasın burada zaten bir özgürlük var Ama isteyen cennete isteyen cehenneme gitsin denmeyecek kendilerini rahatlatmaya calısıyorlar :)

0|0
    0|0
  • turkiyede emin ol ateist yok yani cok az , bir ateist olarak bunu söyleyebilirim .

hepsi ezik ve ve ego tatmini yapıyorlar.

1|0
    2|1

Kızlar Ne Diyor 8

• İnanmayan bir insan, dini araştırmaz. zaten zamanında araştırıp kararını vermiştir. hala araştıran insan henüz tarafına karar vermemiştir. sorgulama aşamasındadır. burada din üzerinden sorular, cevaplar yazıp ateistlere laf eden, ağır konuşan insanlar varsa, dine inanan insanlara laf eden, ağır konuşan insanlar da var. "ben ateist olunca havalı oluyorum" diyen fazlasıyla insan var. ama sorsan hiç birine cevap veremez. aynı zamanda dini inancıyla övünen, işlediği günahları namazla, duayla sildiğini sanan ve bunu tekrarlayan beyinsizler de fazlasıyla var. şimdi, bir insan gerçekten ateistse hiç merak etme keyiflerine bakıyorlar ve hayatta hiç bir şeyi de takmıyorlar.

0|1
    0|0
  • belkide ugraşmakdıkları için ataist olmuşlardır ne dersin

2|1
    1|1
  • Herkes kötü niyetle sormuyordur belki

0|1
    1|1
    • Kotu niyetle sormayan soruyu cevaplayani engelleyip ayni soruyu baska yerde tekrar sormaz.

• Açık yakalamaya çalışarak "lan ya varsa?" Gibi endişelerden kurtulmaya çalışıyorlar akılları sıra :)

1|1
    0|1
    • Zeus'un bilimsel olarak, hiç değişmediği ve indirildiği günkü gibi olduğu kanıtlanmış bir kitabı var mı? Zeus'un peygamberleri var mı? Zeus'un kabesi var mı? Zeus kim allahini seversen :) noel baba gibi birşey.

• Kardeşim :) kuranın indirildiği gibi muhafaza edildiği dünyaca kanıtlanmış bir bilgi :) senin dediğin zırvaliklar sadece beyin yıkama adına uydurulmuş yalanlardır :) zeusmus vs bunlar sadece mitolojik efsane kahramanlarıdır

• Ben ne diyom sen ne diyon ateist arkadas :)

• Nasıl ki inananlar onların Müslüman olmasını istiyorsa onlar da bunu istiyor. Herkes kendi doğrusunu paylaşmak ister.

0|2
    0|0
    • Inananlarin sevap ve Allah rizasi beklentileri var buna ragmen onlar kadar asiri caba ve vakit harcamiyorlar. Ateistler resmen dinle yatip dinle kalkiyor. Kafayi dinle bozmus gibiler

• Onları daha çok takdir etmek lazım o zaman. İnandıkları şeyleri açıklamaktan yılmıyorlar. Darısı Müslümanların başına.

• link ver hangi soru o.

1|0
    0|1
  • Bu durumu tek taraflı kabul edemeyiz. Öncelikle müslümanların çok önemli bir kısmı da ateistler ile uğraşıyor.

Saygısızlık yapılıyorsa her iki taraftan da buna ciddi katılım var, inkar edilemez...

0|0
    0|0
  • uğraşcak başka şey yok ne yapsınlar

0|1
    0|0
Yükleniyor...