Dinde hoşgörü varsa,inanmayanlar niçin cehenneme gidecek İslama göre?

Dinde hoşgörü varsa,inanmayanlar niçin cehenneme gidecek İslama göre?

0|0
13|21

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 20

• İslam'ın kuralları var bunları yerine getirmeyenler için geçerli. Hoşgörü bunun için söylenen değil insanlık adına söylenmiş bişey zaten

0|0
    0|0
  • İnanmayanlar derken bunun türlü türlüsü var. Mesela Allaha inanmayan insan tabikide cehenneme gidecektir çünkü Allah o insana beyin vermiş düşünmesi için.

Ve İslamı tanımış ve bilen bir insan İslamı bildiği halde Müslüman olmamışsa cehennemlik diyemeyiz ama büyük ihtimal cehennemlik olabilir bunu Allah bilir.

İslamdan hiç haberi olmayan yani İslamı hiç bilmeyen bir insana gelirsek eğer. O insan mensup olduğu dinin kurallarına göre yaşıyor ise ve iyi bir insan ise cennetliktir çünkü İslamı bilmeyen insanlar İslam dininden mesul değillerdir.

0|0
    0|0
  • Hoşgörü ile dinsizilk başka bişey dinsizler yani inanmayanlar hoşgörü olmadığı için cehenneme gitmiyor Allah onlara hoşgörülü olmuştur belkide olmamıştır onu bilemem ama şu varki Allah ın verdiği nimetlere rağmen onun yarattığı yiyecekleri yiyip içmek sonra da ona inanmamak ihanet olur Allaha karşı, Rabbim hepimizi korusun bundan en önemlisi Rabbim insana can vermiş onlara da vermiş neden inanmıcakmışımki ben Rabbimi çok seviyorum bana verdiği nimetler için ona milyon şükür canım için çok şükür ama bunları görmezlikten gelip inkar etmek şerefsizlikten başka bişey değildir Rabbim ol derse olur olma derse olmaz şöyle düşün(örnek vermek için söylüyrum) yarın öbür gün çocuğun oldu sokakta bir kediyi aldın evinde besledin büyüttün iyi baktın filan kedi bile sahibinin kıymetini biliyo her şeyini sahibi Allah hem bir gün kedi gelse sen gece uyurken senin gözlerini oysa o kediye ne kadar kızarsın söversin değilmi Allah öyle sonsuz hoş görüye sahiptir ki belki onları affeder bir şans verir onlarda kıymetini bilmiyosa ve şansları görmüyosa onların salaklığı her eden bulur bu dünyada ne ettiysen onları bulucaksın onlarda onu buluyo burada adaletsizlikte yok merhametsizilkte yok din konusuna gelince din Allah ın insanları düzene sokmam onların yanlş yollara gitmesinler günah işlemsinle neyin günah neyin sevap bu dünyaya ne için geldiklerini bilip ona göre davranmaları için gönderilmiştir

0|0
    0|0
  • 0|1
    1|0
    • terket burayı ergen

• İslamdaki hoşgörü seninde vurguladığın gibi İNSANLAR için

• senin için değil yani.

• sana göre nereye gitmeleri uygun olur :)

0|0
    0|0
    • İnsanlar innaçlarına göre değil yaptıklarına göre değerlendirilmeli bence mesela nice müslümanlar görüyoruz çalıyorlar çırpıyorlar tecavüz ediyolar ama islama göre onlar elbet bir gün cennete gidecekler ama insanlığa sonra derece yararı bulunanlar einstein,darwin gibiler (ateist bunlar) cehenneme gidecekler yani...

• haklısın.;)

• Öyle değil bee insanlar arasında geçerli o yani bir ateiste zorla islama getiremiyorsun. İnsanlar arasındaki kaosu engellemek için konulmuş bir hüküm.

0|0
    0|0
  • din olayları bana ters geliyor. ben bir hak dininin sırf bakşa dinde olduğu için allahın yarattığı bir kulu cihad adı altında öldürmesi ve bununda allah için olması benim için anlamsız. Allaha inanıyorum ama dinlere inanmıyorum. allah bize kendinden bir parçayı ruh olarak vermiş kuluyla kendi arasına elçi göndermesi saçma geliyor.

0|0
    0|0
  • yalandır o :/

0|0
    0|0
  • kurallarını yerine getirmezsen diersin hoşgörü ayrı bişey

0|0
    0|0
  • tamam dinde hoşgörü var evet ama ceza da var.cezalar belli ödüller belli.hoşgörü cezayı dünyada değil de ahirete ertelemesidir Allah(cc) ın..günahları sevabı ile dengeleninceye kadar cehennemde kalıp cennete alınacak herkes..Tabi Allaha ortak(şirk) koşanlar hariç..

0|0
    0|0
  • hukuk gibi düşün

hırsızlık yaparsan hapise girersin eger varsa yanında hafifletici durumların oda hakimin kararına kalmıs atıyorum 2 yıldan 8 yıla kadar ceza

düşünsene 2 yıl nere 8 yıl nere?

0|0
    0|0
  • zevkten gidicek cehenneme :))

0|0
    1|0
  • şimdi allahın varlığına,birliğine iman diye bir şey var bilmem anlatabildimmi ;) 1.şartı

0|0
    1|0
  • Caydırma politikası

0|0
    0|0
  • çünkü dinde hoşgörü yoktur. en azından 3 büyük din diye adlandırılanlarda.

0|0
    2|0
  • Cennette cehennemde bu dünyada,çok kasma kendini bu dünyada cennetini yaşa:))

1|0
    2|1
  • Yok öyle 1 şey. Rahat ol...

0|0
    2|0
  • Allah-u Teâlâ Kelâm-ı kadim’inde kendi dinini ilan etmiştir. Âyet-i kerime’sinde:

“Bugün size dininizi kemale erdirdim, üzerinizdeki nimetimi tamamladım ve size din olarak İslâm’ı beğendim.” buyuruyor. (Maide: 3)

İslâm dininden başka bir din gelmeyeceğini, İslâm dininden başka bir dini de kabul etmeyeceğini de diğer bir Âyet-i kerime’sinde beyan buyurmuştur:

“Kim İslâm dininden başka bir din ararsa, onunki katiyyen kabul edilmeyecek ve o ahirette kaybedenlerden olacaktır.” (Âl-i imran: 85)

Hülâsa:

“Allah katında din İslâm’dır.” (Âl-i imran:19)

-----------------

Hoşgörü, toplumsal barış ve uzlaşmaya, karşılıklı anlayış, saygı ve sevgiye dayalı, kavga ve kaygıdan uzak, huzurlu bir toplum oluşmasına yardımcı olur. Zira böyle bir toplum oluşturmak dinimizin başta gelen hedeflerinden birisidir.

Anlamı barış, kardeşlik ve hoşgörü olan bir dinin temsilcileri olarak bu prensipleri hayatımızda öncelikle bizler yaşamaya gayret edelim.

-----------------

İnsana bir mühlet verilmiştir cezasını bu dünyada görmüyor işte bu hoşgörünün ta kendisidir Rabbin asilere sabrıdır ahirette elbet herkes cecasını çekecektir düşünün bir hırsız sizin eşyanızı çaldığını yakalanmasını ceza görmesini istersiniz değilmi onun gibi=))))

0|0
    0|0
  • Sığır açık açık yazıyor işte hoşgörü ile ne alakası var

0|1
    0|0
  • o senin dediğin hoş görü anlayısı degildirde ondan ...

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• Ayyy gulmekten öldüm :)))

Hoşgörüyu sen ne sandin? Hoca sinava calismayip gelip sacma sapan seyler yazan cocuga iyi not verip gecirecek oyle mi?

Ozaman nerde kaldi imtihan?

Hataya hoşgörü gösterilir yani cocuk derse hep gelmistir saygilidir çalışmıştır ama yetmemistir.45 alabilmistir. Onu sinifta birakmayip affedip 5 puan daha verir gecirir hoca.

Ama hoca kim lan ders sinav minav takmam ben bosver la diyip dalgasina bakan cocuk sinavdan cok dusuk not alip kaldiginda kimse ona hosgoru gostermez.

Dunya hayati da bir imtihandir. Biraz düşünün.

1|0
    0|0
  • islamda hoşgörü islamı seçenlere vardır. her zaman dine dönene kolaylıklar sağlamıştır. bile bile inanmayana da ceza vardır. garipsenecek bir tarafı yok.

0|0
    0|0
  • Dinde hoşgörü falan yok..İnsanları dine çekmek için kullanılan lafta kalan sözler..

Dine girdikten sonra görüyorsun hoşgörünün falan olmadığını..

0|1
    1|1
  • Hoşgörüden kasıt, kimsenin kimseye zulm etmemesidir. Yani buradaki hoşgörü kulların birbirleriyle alakalıdır.

0|0
    0|0
  • Aynısını sormuştum. Hoşgörü sadece dünya hayatı için geçerliymiş ^_^

1|0
    0|2
  • Herşey lafta ondan ;)

1|0
    0|0
  • İslam'da bu böyle. İnanmıyorsan bu kafana takacağın bir şey değildir zaten.

0|0
    2|0
  • bunun hosgoruyle pek de bir alakasi yok bence Allah insanlara akıl vermis dusunsunler ve dogru yolu bulsunlar diye sen de neden dusunmeyi denemiyorsun?

0|0
    0|0
  • Korkar utanmaz diye buna derim ben :)

0|0
    0|0
  • hep beraber cennete gidilecekse sınavın ne anlamı var?

0|0
    0|0
    • İnanmayanlar cehenneme gidecekse,niye yalandan dinde hoşgörü vardır deniyor?

• Lafta yani

• inanmak istemezsen inanma ama öteki tarafta ne olacağını bildikten sonra seçim senin eleştirmen sonucu değiştirmez

• Keza böyle bi' silsileye inanman baştan sona hata fikrimce.

0|1
    2|1
    • silsile derken hangisini kastettin,anlamını bilmiyorum da bu kelimenin -,-

• 0|0
    0|0
  • Çünkü akıl var canım .Allah sana akıl vermiş doğru yoluda peygamberi be kitabı ile açıklamış.İster okur ona göre davranır ödüllendirilirsin istersende dier şıkkı denersin..İnsanlar islamiyeti genelde sorguluyor çünkü kurallar var ,rahat değil ,nefsimize göre değil..O yüzden sorguluyoruz..Yasakları yyaşanılan çöküntülerin sebepleri ile kıyaslarsan doğru yolu anlarsın.Tabi yaşadığın gibi inanmayı bir kenera bıraıp objektif bir bakış açıcı ile

1|0
    0|0
Yükleniyor...