Sizce Kürdistan kurulacak mı?

Malum hükümet artık kürtlere de hak tanımaya başladı. Nüfusları da gitgide çoğalan kürt halkı yakında Türkiyemizi bölüşmeyi istese bu konuda görüşleriniz ne olurdu?

Güncellemeler:
Iğdır da üniversite okuyorum. Durum gerçekten içler acısı. Seçim zamanı gelince her otomobilin camında BDP posterleri sırıtıyor.

0|0
7|12

En İyi Erkek Görüşü

• Kürtler onlara empoze edilen yalanlara inanarak özgür kürdistan isteyebilir. Bu normal çünkü olayları yeterince çözümleyemiyorlar. Kürdistan kurulunca ne olacak sorusuna kimse yanıt veremiyor ya da saçma sapan inandığı hikayeleri anlatıyor. Öncelikle kürdistan kurulursa bölge kan gölüne döner zira Abd ve İsrail beş parası olmayan Kürtlere o coğrafyayı yedirmez. Koskoca Irağa yedirmedi Kürtleremi yedirecek. Türkiye büyük bir ülke kimse Türkiye'yi karşısına alıp bölgeyi işgal edemez. Zira Hakkariyi işgal etse Türk F16 ları kalkacak. Peki bölünen bir Kürdistan nasıl işgal edilir çok basit olarak işgal edilir. O zaman Hakkari işgal edilirse Türk F16 ları kalkmaz. Bu tarih kadar eski bir taktiktir. Böl parçala yönet. Hem bölündü diyelim İstanbul'daki İzmirdeki V.s büyük şehirlerdeki kürtler dönecekmi bölgeye hani onurlu olan davranış budur. Gitmesi gerekir. Ama ben gideceklerini zannetmem Yada bir başka deyişle bölündükten sonra bugün elini kolunu sallayarak gelip tatil yaptığı antalya bodrum v.s yerlere pasaport vize ile mi gelecek. Kürtlerin en büyük şansı Türkiye ile bir haraket etmektir.

2|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• mk.mun topraklarını alıp defolup gitsinler hepimizin kafası rahat etsin. benimde tanıdığım kürtler var, gittim bizzat gördüm doğuyu ve böyle şeyleri desteklemiyolardı. hakmış. ne hakkı mk. az bilgili olsun haklarını kullanmayı bilsin gidip bebek öldürmesin.

1|1
    0|0
  • sacmaligin daniskasi ne gerek var boyle seylere türk kürt kardestir kabullenmeyen kallestir hepimiz insaniz yapmayin boyle seyler bence bunun tartisilmasi konusu bile sacma bunu ne turkler istemeli ne kurtler millet nelerle ugrasiyo adamlar neler buluyo biz hala yillardir bitmek bilmeyen turk kurt ayrimi yapiyoruz pes artik

0|0
    0|0
  • kusura bakmasınlar ama başka bir ülke kurmak kürtlerin de işine yaramicak. sanki kücük bir toprak parçasına toplanınca dünyadan bağımsız mı yaşıcaklar.. hyr daha kolay sömürülebilen insanlar haline gelicez hepimiz.. artık ayrı topraklarda kader arkadaşı komşular olarak yaşarız..

0|1
    0|1
    • Ağzına sağlık .. Ancak bu kadar iyi özetlenebilir. . Ne kadar sinirli olsamda çok doğru soylemissin. . Işın gelmeyen kurt arkadasta eksilemis.

• zamanı gelince o posterlerin hepsi g...girecek ;))

0|3
    0|0
  • Kurulursa kurulsun banane. 70 senelik hayatımız var zaten. Kafa yormuyorum artık bunlara.

1|0
    0|0
  • böyle giderse ..ne yazık k..

0|0
    0|0
  • Hükümetin gösterdiği hoşgörünün sebebi kürdistanın kurulmasına yardım ve yataklık olsa gerek

0|1
    0|0
    • Ne alakası var yahu neyse .. Bu kadar açık goruslusun madem gizli yazmasana daha net olurdu tavrın.

• Ya mesajla engellemissin beni ama buradan yazacağım aklın gelmedi sanırım .. sana hiç bir şey soylemeyecegim .. basit.

Erkekler Ne Diyor 11

• Kürtlere de hak tanımaya başladı da ne demek ? Senin ne farkın var onlardan ? Ne üstünlüğün var ? Olması gereken oluyor.

0|0
    2|1
    • Yeni bir devlet kuruluyor olması gereken oluyor ?

• Kurmak istiyorlarsa kursunlar. Zamanında Türkler de kurmadı mı ? Babalarının toprağı mıydı Anadolu ?

• Devlet ıcınde devlet kurulmasına karsıyım.

Ama bazı gerçekleride Görmek lazım.

Her Ülke yaptığı hatanın bedelını öder.

0|0
    0|0
  • Beyler kendinize gelin :D :D La şaka bir yana Akp doğudan güneydoğudan her seçimde 1. parti çıkıyor.Kürt halkı Marksist-Komünist Zerdüşt p.ç kurularına geçit vermez rahat olun

0|0
    0|0
  • kesinlikle özerklik verilmemelidir..bizim anayasamıza bütün halklar uymak zorundadır...

0|0
    0|0
    • müfusun artması onları ülke yapmaz..biz türkler ruslardan daha fazla sayıya sahibiz ama onlar gifi federasyon değiliz...türki cumhuriyetiz..cumhuri,yete aykırıdır kürdistan hareketi..

• Şeyimin kafasını alırlar anca.

0|0
    0|0
  • Emaneti korumaya yeminliyiz.

0|1
    0|0
  • Zaten yarisi kuruldu.

0|0
    1|0
  • Bu ülkenin bir karış toprağını alamayacaklar

0|0
    0|0
  • Olum buraya kafa dağıtmaya giryoz, adamın moralini bozma be iki dakkada:))

0|0
    0|0
  • Kurulmaz ama çünkü kürdistan demek sınırı kapatmak demek ırak kürt yönetiminin dünyaya açılan tek kapısı olan türkiye eğer bu kapatılırsa açlıktan oluler. Birazcık Türkiye - Irak ticaretini inceleseler bunun böyle olmadığını görürler.Bence ortaya çıkan haritalarda sadece Toplumu Bak şöyle olur böyle olur diyerek siyasi korkutma bence.Zira gösterdikleri haritada kendi toprağı gibi görünen Hatay,Osmaniye,Sivas Gibi yerlerde MHP kalelerinden aynı şekilde Malatya,Erzurum,Muş gibi Doğu Anadoluda Kürt Vatandaşlar gösterildiği gibi Türkiye Düşmanı değiller.Farzedelimki kuruldu kurulsa bile bence Hakkari,Şırnak,Diyarbakırı ve Vanın bir kısmında kurulurki Dünya Açılamadıklarından en fazla 5-6 Yılda kendi istekleri ile ne olur bizi geri alın diye kendileri yalvarır bence

1|0
    0|0
  • ne alaka ben diyarbakırdaki arkadaşlarımla da konuştum onlar neden destek olmuyorlar , başka tanıdıklarımda var onlarda destek olmuyorlar , hükümet kürtlere daha fazla hak tanımıyor sadece onlar kendini ön planda tutuyorlar . Yoksa çok şey dönüyor biri çıkıyor diyor ki: Türk ırkı yoktur eeee şimdi burada o yavşağa şunu demek gerekiyor . Türkiyeden*git hatta direk sınır dışı ama yok boş konuşanlar boş konuşmaya devam ediyor . Yani çıkıp kürtler biz onu istiyoruz bunu istiyoruz diyorlar , madem siz istiyorsunuz çerkesler , lazlar ya da diğerleri çıkıp bizde istiyoruz neden demiyorlar onların hakkı yok mu? Var ama işte nankör olan her yerde nankör değer bilenler değer veriyorlar . Ama az kaldı ortalık karışacak ama onlara daha fazla ilgi gösterilirse bu millet ayaklanır sadece kürtlerden ibaret değil burası ...

0|0
    0|0
Yükleniyor...