Ahiret gününe inanlara bir sorum olacak bakar mısınız?

sizce cehennem olmalı mı neden cehennem olmalıdır ?

• Çünkü kötüler cezasız kalmamalı
    25% (2)58% (7)45% (9)Oy Ver
  • Çünkü iyi ve kötü arasında fark olmalı
    75% (6)42% (5)55% (11)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
9|22

En İyi Erkek Görüşü

• Olmalı tabiki.

Ben bu dünyada okadar çabalayımm,cennete girmek için uğraşıyım adam ömürünün yarısını hırsızlık yaparak,adam öldürerek geçirsin sonra öteki dünyada ceza almasın oh ne güzel ya.

1|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 21

• Kötülerin cezasız kalmaması ve bir şeye emek verenle vermeyenin farkı olmaması için size çocukken kaç tane kötülerin bittiği masal ya da hikaye anlatıldı?

Eğer şuanda dünyada ateistler ahirete inanmayanlardan fazla olsaydı, dünyayı düşünebilir misiniz? Sadece müslümanlar değil tüm dinler kötülüğü yasaklıyor ve cezasını hepsi farklı belirtiyor, sizce dinsizlerin inandığı gibi yaşasaydı herkes, çocuk tecavüzleri,tecavüzler,hırsızlıklar,insan sarrafları vs. gibi durumları bir düşünün sizce dünya ne hale gelirdi? :)

Ne kadar inkar edilirse edilsin insanlar bazı şeyleri dini baskıdan dolayı yapmıyorlar, eğer dinin gerekleri olmasaydı benim gözümde dünyanın çivisi çıkardı. :)

0|0
    0|0
  • Keşke cehennem olsa ya, valla bak.Bu kadar kötülük cezasız kalmayacaksa ben namaz kılmadığım için yanmaya razıyım :D

1|0
    0|0
  • inanmayanlar ne yapmalı ki acaba

0|0
    0|0
  • olsun.benim işim yok nasılsa,yanacaklar düşünsün :D

1|0
    0|0
  • Bınlerce ınsanı katleden ve omur hayatı boyunca ceza almayan ınsan nasıl Olurda. Ceza almadan yaptıklarının hesabını vermeden. Yok Olur. Kaınatın bır sahıbı var Emırlere karsı gelen herkes ceza almalı. Bu Heryerde Böyle değilmıdır?

0|0
    0|0
  • ilahi adaletin tecellisi için cehennem olmalı tabi ki. herkes yaptıklarının bedelini ödemeli ki bir anlamı olsun.

0|0
    0|0
  • Eğer insanlar sadece cezalandırılmaktan korktukları

ya da ödüllendirileceğini umut ettikleri için iyi kalplilerse;

o halde gerçekten çok acınacak haldeyiz.

-Albert Einstein

0|0
    0|0
    • taam ateist insan devam et bu düşüncelerinle

yav hiç mi düşnmüyorsun onlarca insanı öldüren sefil bırakan tecavüz eden sömürenler... bu insanlar yaşarken güzellik içinde yaşadılar einstein abimize saygımız sonsuz kendisi alman mühendislerle atom bombasınıda yapmış kaç bin kişiyi katledilmesine eli değmiş mesela ? herşeyin bir hesabı olmalı çöpe attığın yemeği bulamayan insanlar var aldığın telefonu asyada insanları köle gibi çalıştırıp yapıyolar bunlar senden benden herkesden hesabı sorulacak

• cehennem olmalı tabi ki + Yaradan böyle uygun gördüyse eğer bizim zerre birşey demeye hakkımız yok.

1|0
    0|0
  • Ateistim

Dininizde cehennem olmasaydı cennetin tadını anlayamazdınız.

0|0
    0|0
  • solaryum olsun cehennem olmasın gibimi :S

0|0
    0|0
  • bu yaşıma kadar bana yanlış yapan her insanın yanması için kesinlikle var olmalı cayır cayır yansınlar bende izliyip gülüyim

0|0
    0|0
  • Herşeyin bir cezası vardır.

0|0
    0|0
  • Yaşasın zalimler için Cehennem !

0|0
    0|0
  • bu dunyada herkese hakkımı helal ediyorum ama bana etmeyenlenler olabilir

cezamı cekmeliyim degilmi?

0|0
    0|0
  • Kötülük varsa olmalı.bu dünyada zalimce yasayanlar diğer dünyada bunun acısinı yasamalı.herkes iyi olsa zaten cehenneme gerek yok.

0|0
    0|0
  • bazı or**** çocukları hakkettiği yeri bulmalı bence

0|0
    0|0

0|0
    0|0
  • cenneti hak edenlere haksızlık olurdu cehennem olmasaydı

0|0
    0|0
  • Esed kafiri nasıl ceza bulacak o zaman Okadar kardeşimizi öldürdü.

0|0
    0|0
  • bence cehnnem yoktur herkes kendi ateşini buradan götürür

0|0
    0|0
  • Olmalı..

Kötülüğün cezası, iyiliğin mükafatı...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Kötüler ortada kalmasın onlarında yeri hazır olsun

1|0
    0|0
  • Yana yana yansınlar, kül olsun bedenleri.

O külleri de elimize alıp üfleyelim.

Oh mis.

2|1
    1|1
  • Var mi yok mu gidince gorucez tabii ama bence olmali... Oldugu inanci yaygin olmasina rahmen insanlar bu kadar kotuluk yapabiliyorsa boyle bir inanis olmadigini dusunemiyorum bile... ve insanlar bazen bu dunyada bazen de obur tarafta yaptiklarinin bedelini odemek zorundalar... Allah affedicidir belki ama baska birinin canini yakiyorsan eger sen, sen affetmeden Allahta affetmiyor zaten, alma mazlubun ahini cekersin aheste ahesta

0|0
    0|0
  • cehennem zaten var.olmalı mı diye bişey yok..her iyiyiliğn kötülüğn de bir bedeli vardr..

1|0
    0|0
  • Adalet için cehennem olmalı yoksa miskinin hakkı zalimde kalacak ve dünyada cuzi şekilde insan kalacaktır.

Velhasıl olmaması gereken yeni dünya düzeni meydana genelecektir. /*\

0|0
    0|0
  • cehennem olmalı efendim, çünkü Allah'ın adaletli olduğunu buradan anlıyoruz.

bu arada A ve B şıkların aynı anlama geliyor.

0|0
    0|0

0|0
    0|0
  • yalnız olmalı mı diye soruyosun, seçeneklere olmamalıyı koymuyosun. antikasın.

0|0
    0|1
  • 'Zaman gösterdi ki cennet hiç ucuz değil, cehennem dahi lüzumsuz değil.'

0|0
    0|0
Yükleniyor...