Diğer ülkelerin tarih derslerinde ülkemizden nasıl bahsediliyor sizce?

Mesela dünyada ilk onluk sistemi kullananın Metehan olduğunu ve Metehan'ında kökeninin Türk olduğunu kabul ediyorlar mı ?Mesela Osmanlı Devletinin imparatorluğunun farkındalar mı? ya da onlar için bizim tarihimizin bir önemi var mı ?

0|0
6|9

En İyi Erkek Görüşü

• biz tarih hocamıza sormuştuk hiç bahsetme yok hatta kurtuluş savasından bile böyle bişeyi zaten bahsedemezler

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• O degil de aklima bisey geldi yillar evvel haber icerikli bir dergide okumustum. Hani sovyetler birligi eski turkii cumhuriyetleri yonetiyordu ya. Komunizmle yonetiyor maaslar komik ekmek karneyle sayiyla veriliyo hersey devletin. Hersey kit herkes fakir falan.Onlar turkiyeyi merak ediyorlarmis ve sovyet hocalar onlara turkiyeyi anlatiyorlarmis.

Turkiyede insanlar ac sefil hic bisey yok. Piyasada mal yok. Insanlarda para yok. Sefalet falan. :)

Bunlarda saniyomus ki kendileri yinede iyi turkiyedekiler acliktan perisan :)

Bir prof geliyor is icabi istanbula yillar evvel. Bi bakiyo her taraf magaza mal zenginlik marketler dolu falan. Adam hayatinda gormemis bu kadar bolluğu.

Ve anlatmis bize farkli anlatiyorlardi ben cok sasirdim demis :)

0|2
    2|0
  • Sen diğer ülkelerden nasıl bahsediyorsan öyle.

Misal "Yunanları denize dökmek" gibi tabirlerimiz var. Kim bilir onlar bizi nereye döküyor?

0|2
    0|0
  • Bizim tarih anlayışında hep kendimizi övmek var. Bizler düşmanı yurttan attık deriz. Bu yüzden daha küçüklükten itibaren diğer devletlere düşman olarak yetişiyoruz. Onlar da bizi öyle görüyorlar belki de.

1|2
    0|0
    • Kendimizi övmemiz normal çünkü tarih savaşlarla dolu ve tarihte boyunduruk altında yaşamamış ender devletlerden birinin torunlarıyız. Dile kolay 600 yıldan fazla geçmişi olan bir devlet Osmanlı

"Denize dökmek"

Bu tabirin kullanılması da gayet normal çünkü 3 tarafımız deniz. Diğer devletlere karşı düşman olarak yetiştirilmiyoruz diğer devletlerin bizim topraklarımızda gözü olduğu anlatılıyor ki e yalan da değil doğanın kanunu gereği sende veya sana ait olanda gözü olan düşman değil de nedir ?

• Ben yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen küçüklükten itibaren Türkler dışında herkesi potansiyel kötü olarak lanse etmemize karşıyım. Barışı vurgulamak yerine bu düşmanlıkları devam ettirdikçe hiçbir şey düzelmez.

• evet aynen katılıyorum

• 10 luk sistemi bulan metehanın taktiğini biz de kullanıyoruz demezler sanırım :D biz onlardan nasıl bahsediyorsak onlar da bizden öyle bahsediyordur tahminim :)))))

0|0
    0|0
  • Bende sık sık düşünürüm onu. Ne bileyim mesela bir Çinliler anlatıyorlar mı acaba tarih derslerinde Çin Seddi'ni Türklerin korkusundan yaptık diye. Ama sanmıyorum her ülke kendi tarihini az da olsa yüceltir gelecek nesillere örnek olsun diye.

0|0
    0|0
  • Almanya da Türkiye tarihinin T sini görmedim bu yaşıma geldim.

Yani kötü bahs etmeyi bırak hiç bahsetmiyorlar. Gereksiz tarih diye geçiyor zannedersem almanlarda

0|1
    0|1
    • Sana denk gelmemiş demekki Stuttgarta git müzede osmanlının zamanında almanlara gönderdiği kıyafetler ilk gün ki gibi saklanıyor ben gördüm ve gurur duydum

• Seninki müze biz okul Öğretim nden bahsediyoruz. Uni de elbette tarih okursan tr nin tarihini işlersin lakin 1-13 e kadar türkiye tarihi okullarda geç-mi-yor.

Erkekler Ne Diyor 8

• Gençler zamanında Osmanlı bizi bir s.kti bir s.kti demiyorlardır herhalde :D

0|3
    0|0
  • Tarih öyle yavşak bir şey ki her millet kafasına göre anlatır türkler genelde barbar ve savaşçı millet olarak geçiyor

1|1
    0|0
  • ahah.. kanka ne metehanı ya :)

diğer ülkelerde olay şöyle işliyor, tarih olarak son 100 yılı öğretiyorlar çocuklarına ve elbette ki tarihteki büyük kişilikleri ; Cengiz Han, Selahattin Eyyubi, Lincoln, M Kemal, falan filan..

detaylı tarih bilgisi üniversitede tarih okuyanlara veriliyor..

peki bizde neden bu kadar çok bilgi var dersen söyleyeyim.. işlevsizleştirmek..

0|0
    0|0
  • ne bahsetcekler adamların düşündüğü aynen şu kimse kızmasın ama ünlü bir söz bile var anadolu türklere bırakılmayacak kadar değerlidir misali adamlar bizi hep barbar soykırımcı filan olarak görüyorlar var mı ötesi?

0|0
    0|0
  • vala kardeş hep düşman o bu düşman bizi hep kandırdılar insanları ırkçı . ve kemalist yapmaya çalıştı ...

1|0
    0|0
  • Şu an biz tarihimizi biliyorsak eğer bunu o diğer ülkelere borçluyuz bizim tarihimizi onlar kaleme aldılar onlar ortaya çıkardı yoksa biz tarihimize çok önem veren millet değiliz gelecek nesillere aktarabilecek zekadada değiliz malesef

0|0
    0|0
  • fransızlar mesela laikliği onlardan görup kullanmaya basladıgımız için bize yobaz diyorlarmıs

batılı devletler saten turkiyeyi tarih kitaplarında barbar olarak tanımladıklarını duydum .

0|0
    1|0
  • osmanlı türkiye muslumanlara terorist gibi bakiyorlar.

0|0
    0|0
Yükleniyor...