İnternete yepyeni sansürler...

AKP hükumeti yeni sansürler peşinde. Hazırladığı torba yasa ile internet sansürünü genişletmeyi planlıyor.

Bu durumun size bir zararı, ya da faydası olacak mı?

0|0
4|7

En İyi Erkek Görüşü

• Gerek Gezi Protestoları olsun gerekse diğer skandalların gelişmesinde internet son derece etkili oldu. Yazılı ve görsel basını bir şekilde sindirmek mümkün fakat bireyleri susturmak mümkün olmuyor. akp'nin yönetim anlayışında nazi almanyasından örnekler görüyorum. Baskı, propaganda ve sindirme taktikleri aynen örtüşüyor. Sistem mekaniği müthiş. Son derece iyi dizayn edilmiş bir basın-yayın yapılanmasını yerleştiriyor hükümet. Tek bir madde var : hükümete zarar gelmeyecek. Hükümete karşı yapılan her türlü çalışma en ağır şekilde engelleniyor. Fakat internetin bireysel yapılanması ve serbestisi altında bu yapılanma yetersiz kalıyor. Madem yönetilemiyor o zaman yasaklar getirerek kolunu kanadını kırmaya çalışan ve etkinliğini yok eden zihniyetle karşı karşıyayız.

Demokrasi ile örtüşmeyen hatta demokrasiyi bir araç olarak işine geldiği gibi kullanan hükümetten ve zihniyetinden saygı, eleştiri özgürlüğü ve medeniyet beklemek hata olur.

1|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 4

• Akp nin ne faydası oldu ki şimdi olsun.

0|2
    0|0
  • ileriki zamanda ''url tabanlı erişim engelleme'' diye bir sistem çıkacakmış. bu sistem sizin girdiğiniz tüm siteleri denetliyor ve yasaklı bir siteye girdiğiniz an internetinize müdahele yapıyor.

işin kötü yanı şu ki, bu sistem resmen bir fişleme aracı. yasaklı sitelere girmeme bahanesi ile girdiğiniz tüm siteler kayıt altına alınacak.

0|1
    0|0
  • proxy saolsun :p

1|2
    0|0
  • Bana bir şey olmaz valla ben zzaten kedi videoları izleyip çıkıyorum..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• bi zararı olmaz nden olsun ki okul çağında bir sürü çocuk var ahlaki değerlerimiz korumalıyız yoksa Hollanda gibi gelip ahlaki değerlerimizi kurtarın diye feryat etmek zorunda kalırız. şöyle düşünenler çoktur özgürlük kısıtlanıyor diye özgürlük kısıtlanmıyor abi herkes özgür ama özgrlüğünle başkalarının ahlaki çöküntüsüne neden olmamalısın ve bu tür sansürler hükümetler yapar bizim ülke yine iyi sen hitler i bilirsin veya günümüzde bir kore yi falan.. ama bizde zihniyet farklı artık bişey yapıldı mı ülke elden gidiyor deniliyor. bu sansürden ne çıkar olabilir ki ha zıt görüşlüler e karşı yapılan bişi olsa neyse diyecem de... herşey daha refah düzeyinde yaşayabilmek için... zaten interneti kökten kapatmıyorlar yapılan herşey çarpıtılmaya mahkummudur ya...

0|1
    0|3
    • Yazın baştan sona okudu. Lakin bir sorun var ki; Hollanda. "Hollanda gibi gelip ahlaki değerlerimizi kurtarın diye feryat etmek zorunda kalırız." demişsin. Böyle bir durum yok söyleyeyim sana.

• @Doctor, fikrin çok mantıklı. En uygulanabilir olanı bu. Lakin halihazırda bu fikir zaten TTNET ve diğer internet yayıncıları tarafından isteğe göre kullanılabiliyor. Yani internetle ilgili hiç bir müdahaleye gerek yok, zaten olması gerekenler çoktandır var.

• Türkiyede 6.000 tane yasaklı site olduğunu okumuştum.

Cep telefonuma zil sesi indirme sitesi Audiko link yakın zamanda kapatıldı.

Fazıl Say'a dine hakaretten dava açan ama devletin kanalı TRT'de Ömer Tuğrul İnançer ise serbestçe suç işliyor link

Çok açık söylüyorum. 18 yaşından küçük çocuklar elbetteki korunsun. Daha da açık söylüyorum; suça sebebiyet verilmesin ama özgürlüklere müdahale kabul edilemez.

• faydası olmayacak ama zararı olabilir zamanla aşılacaktır

0|1
    0|1
  • kurbağanın etrafında vızıldayarak uçan sinek gibiler tehlikeli oyunlara girişiyorlar. uyuyan bir nesil var ve ekranlarında "Disconnected" yazısını gördüklerinde ne yapacaklar merak ediyorum.

0|0
    0|0
  • dns değiştirmeyi engelleyeceklermiş. onlar engellesin biz başka bir yolunu buluruz :)

1|0
    0|1
  • bence ilk etapta fazlasıyla yararı olacaktır diye düşünüyorum .

0|1
    2|3
  • o kadar cok sacma sapan siteler varki en azından temizlenecek

sigara yasagı gibi bununda arkasındayım

0|2
    0|2
Yükleniyor...