Dinlediğimiz müzik türü eğitim düzeyine göre değişir mi?

Sizce bu doğru bir önerme midir?

Katılıyor musunuz?

0|0
9|31

En İyi Erkek Görüşü

• Klasik müzikten kaç kişi anlar ?

Eğitim seviyesi düştükçe klasik müziğe karşı bir aşağılama ve hor görme başlar. Eğitimli ve kendini iyi yetiştirmiş bir insanın anlamadığı bir düşünceye karşı kötü bir tutum sergilediğini görmedim.

Bu demek değil ki müziğin eğitimi ve kültürü vardır. İnsanın olgunluğu ve kendini geliştirmişliği söz konusudur. Kişi ufkunu, vizyonunu ne kadar açarsa, bilgi ve donanımını ne kadar arttırırsa o kadar geniş bir pencereye ulaşır. Eğitim düzeyi artan insanlar daha meraklı, ilgili ve öğrenmeye açıktırlar. Cahil ve yetersiz insanlar ise bağnaz olurlar.

3|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 30

• Eğitimsiz müzik yapan insanlarda var bu teori çürür

1|0
    0|0
  • bence eğitimin türüne göre değişir.spor akademisi okuyan adam diskotechno veya hareketli dinler ama edebiyat tarih gibi bölümler okuyanlar türk sanat müziği dinler..ya da türk halk müziği de dahil..bence eğitimin skalasına göre değişir..

1|0
    0|0
  • makine kafanın tahtını sallarsın bence

2|0
    0|0
  • Hayır .

2|0
    0|0
  • doğrudur.katılıyorum.

1|0
    0|0
  • hayır alakası yoktur eğitim düzeyi çok yüksek olup ta çoğu insanın burun kıvrdığı tarzlara yönelen çok insan vardır bu birazda zevkler ve renkler tartışılmaz olayıdır

1|0
    0|0
  • bence hayır yani eğitim düzeyinden ziyade kişinin zevkine bağlı bence kulağına hangisi hoş gelirse ya da ne bileyim hayranı olduğu bir şeyin peşinde koşar :D arabesk falan beni çok sıkar mesela aşırı derece bayar beni

1|0
    0|0
  • Eğitime değil ruh haline göredir. Kişi Harvard Üniversitesi'ni bitirsin. Sonra sevdiğinden ayrılsın bak bakalım Orhan Gencebay dinlemiyor mu -_-

1|0
    0|0
  • ankara havası dinleyenlerin %90ını okumamıs sanayide yetişmiş kişiler olarak gördüm.

açın kızlar arayı salıyom gobrayı vehoooo diyen bir sarkıdan zevk alınırmı ya

1|0
    0|0
  • değişmez. sağ görüşlü birçok kişi türkü dinleyebiliyor. üniv mezunlarının büyük kısmı pop şarkılarını beğeniyor.

1|0
    0|1
  • lisans mezunuyum... son donem popu dısında hemen hemen her turlu muzık dınlıyorum... bana pek mantıklı bır kıstas gıbı gelmıyor

1|0
    0|0
  • katılmıyorum

1|1
    0|0
  • Katılmıyorum 2.üniversiteyı bitireceğim ama müslüm gürses dinlemeye devam

1|0
    0|0
  • katılmıyorum

1|0
    0|0
  • benim ımperia online oyununda tanıdıgım bir doktor abim vardı cerrah ferdi tayfuru cok seviyodu arabesk dinlerdi o şimdi cahilmi link

hadi onuda geçtik bütün cahil insanları toplayalım bir odada yabancı müzik filan dinletelim zeki olsunlar zevkler ve renkler tartışılmaz eger insanları dinledigi müzige göre degerlendiren insanlar asıl geri zekalı insan onlardır..

0|0
    1|0
  • mmm hayır saçma ,ama çevren etkileyebilir.

1|0
    0|0
  • Değişmez zevk meselesi bu ama yabancı dilde müzik dinleme muhabbeti var bunu da bir müzik türü olarak görürsek eğitime göre değişkenlik gösterebilir..

1|0
    0|0
  • alakası yok ilkokul mezunu türkçe konuşmayı bilmiyor ama yabancı müzik dinliyor millet ya da universite okumuş ankaralı namık tan arabada 5 evde 15 dinliyor universite okumuş ama açıkca fuhuştan bahseden bir şarkıyı zevkle dınlıyor aynı zamanda ımamhatıp mezunu namaz kılıyor eskiden eğitim şarttı eğitim için beyin şart dostum bu kafaya meydan larousse soksan gene bir bok olmaz

0|0
    0|1
  • Katılmıyorum. ODTÜ'de okuyup tekno-arabesk seven de var, ilkokul mezunu olup Mozart'ı anlayabilen de...

Kahvehane insanından farksız üniversite profesörleri gördüm. İnsanlar entelektüel gelişim için bireysel çaba vermediği müddetçe, "eğitim düzeyi", gidilen okullar falan hikayedir

1|1
    0|2
  • Kesinlikle doğru. Mesela rap ve arabesk dinleyenlerin çoğu cahilin önde gideni oluyor.

1|1
    0|1
  • değişir tabi

1|0
    0|0
  • Pek alakası yok sanki.

1|0
    0|0
  • Kesinlikle katılıyorum. Çok doğru bir tespit.

1|0
    0|1
  • katılıyorum----------

1|0
    0|1
  • evet değişiklik gösteriyor kesinlikle.. bariz şekilde farklar var..

0|0
    1|1
  • eklenilen profil resmi insanın düzeyini kişiliğini gösterirmi katılıyormusun

0|0
    0|0
  • Müzik zevki de kıyafet tercihleri de eğitim durumuyla doğru orantılıdır !

1|0
    0|0
  • eğitimden ziyade insanın ruh haline hitap etmesi önemli olan...

1|0
    0|1
  • (: babam baban çok garip insanların olduğunu söylemişti ben inanmamıştım.

0|0
    0|1
  • kulturle alakalı neleri var cevremde:)

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Ben katılmıyorum. İlkokul mezunu olup yabancı müzik dinleyenleride gördüm.

1|0
    0|0
  • bence dogru bir önerme tabı bıraz yanı şimdi ..

yasam tarzınada bakar ilkokul mezunu vardı klasık muzik sever uni mezunu vardır angara havasına bayılır

1|0
    0|0
  • sanmıyorum. pop dinleyen profesörde var çünkü

1|0
    0|2
  • katılmıyorum. insanların müzik zevkleri eğitim seviyesiyle ilişkilendirelemez ki. "Beatles" dinlerken lönk diye ibo da açabilirim. hani belli bir müzik tarzına arkadaşları veya çevresi yöneltir de eğitim seviyesi falan çok garibime gitti.

1|0
    0|0
  • evet bugün morat boz dinleyen insanların zekasından dolayı asla benim müziklerimi dinleyemicekler senin müziğin ne dersen link

0|0
    1|0
  • eğitim düzeyiyle alakası yok bence kişinin kendini eğitmesiyle alakası var...

0|0
    0|0
  • Etkisi vardır. Ben daha çok kültüre veririm bunu.

1|0
    1|0
  • Adam yüksek yapmış "laylaylom sana göre sevmeler" dinliyo :((

0|0
    0|0
  • müzik insanin ruhuna hitap eder ona en iyi gelen müzik turu o an hangisi ise onu dinler insan eğitimle alakalı olduğunu düşünmüyorum

1|0
    0|1
Yükleniyor...