Çin yemeği severmisiniz ya da denediniz mi?

Yabanci kulturlerin yemeklerini merak edermisiniz? Deniyormusunuz? Ben noodle corbalarini severim. Tatli eksi soslu tavuk da fena degil. Diger bircok yemeklerini begenmedim. Japon mutfagindan sushi yi de begenmedim iğrenç di.

Siz ne tur yabanci mutfaklari denediniz? Neleri begendiniz neleri begenmediniz ve neden?

0|0
6|8

En İyi Erkek Görüşü

• Deneyemedim istediğim yemekleri ben en çok Hint yemeklerini merak ediyorum ama hindistana sanırım hiç gidemeyeceğim :)

1|0
    0|0
    • Hindistan turlari da cok pahali haa :)

Neyse ilerde para biriktirince ya da emekli ikramiyenle gidersin. Insan heveslerini yasamali bence. Cogumuz imkansizliktan degil onemsemedigimizden heveslerimizi birakiyoruz.

• Vayy bee gozlerim yasardi demek devlet bize sahip cikiyo haa gurbette :D

• Dur ağlama benide ağlatacaksın :)

Erkekler Ne Diyor 7

• Yemedim, ama Kung-fu Ramen satılıyordu bir ara. Belki hala vardır. Ramen Japon yiyeceği. Naruto izliyorsan bilirsin :D.

1|0
    0|0
  • Çin yemeklerini benim mide kaldırmaz.

Köpek kes ya . kaplumbağı haşla falan bunları benim bide kaldırmaz :))

1|0
    0|0
    • Turkiyedeki Çin lokantalari turk insaninin hassasiyetine gore yemek yapiyor :) oyle seyleri pisirip sunmuyorlar. Ama tabi Çin de durum degisir. Bie milletvekilimiz bilmeden kedi yemis :)))

• Benim midem çok hassas.

Süt ve süt ürünlerini tüketemiyorum , ve beyaz ürünleri :))

Onları tüketmem çok zor olur

• Evet, azerbaycan,hollanda(pek yemek kültürü yok),iran ve gürcistan'a ait birkaç yemeği denedim.

noodle zaten hemen her ülkede var. makarnası güzel.

0|0
    0|0
  • Sushi güzel dir de iyi yapan bir yere gitmen gerek fiyatıda bir o kadar iyi olur tabi

1|0
    0|0
    • Iyi yere gittim ama midem kaldirmiyor tadini begenmedim. Califirniya rolls yemistim. En begenileni oymus

• bocek yemek ıcın çın lokantasına gıtmem slogan: her yer hamam bocegı her yer çin lokantası

1|0
    0|0
  • Her sabah noodle yiyorum sadece. İlerisine gidemedim henüz :((

0|0
    0|0
  • Guru fasüllenin üstüne yemek tanımam, ancak tesisimize üye olanlar faydalanır

Ama ben üye olmucamki guru fasülle yiyecem

Iyiya iste tesisimizin sunduduğu en büyük ayricaliktir guru fasülle

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Türkiye'deki Çin yemekleri bizim damak tadımıza yakın. Özellikle buaralar her köşe başında açılan noddlecılar olması gerekene göre fazla yakın. Sadece Sushico'yu çok başarılı bulmuştum ben. Kızarmış meyveleri, kadayıfa sarılmış karidesleri, çin mantısı ve soslu etleri güzeldi. - Hangisi hangi uzakdoğu mutfağının bilmiyorum - Ama Türk mutfağının yerini tutar mı tutmaz bence.

1|0
    0|0
    • Tutmaz yaa en guzel mutfak bizim mutfak :) pek meşhur degiliz ama o da bizim reklam yapamamamizdan

• Aynen öyle, Türk mutfağı candır :)

• Sevemedim, özellikle pilavları falan bulamaç gibi.

Yemeye yerim ama pek ilgili olduğum söylenemez.

1|0
    0|0
    • Pilavlari igrenc zaten yagsiz tatsiz tuzsuz. Ekmekleride mayasiz.

• Tatlıları olan kızarmış dondurmayı çok severim

Çin çayını hiç sevmem

Yemeklerinden tavuk ve soya sosları ile yapılan kombinasyonları seviyorum

Birde sebze ve baharatları çok kullanıyorlar. Ekmek hiç yemiyorlar. Her yemeğin yanına buharla ısıtılmış yağsız tatsız tutsuz bir pirinç yiyorlar

1|0
    0|0
    • Cok asiri baharat kullaniyorlar. Bagzen genzin yaniyo baharattan. Yani asirisi iyi degil.

• Yemekleri cok kaloriliymis hele deniz bocekleri acayip kaloriliymis ama pahali olduklarindan halk cokyiyemiyomus. Halkin yedigi ucuz yemekler den az yedikleri icin zayiflarmis yani fakirliktenmis ben oyle duydum. Zaten cinliler dunyada en ucuz işçiler. Ve yeni yeni Çin zenginlesmeye basladi o da çakma piyasadan dolayi

• Çin'de lafta sosyalist rejim var. halk daha çok bu bahsettiğim kalorisiz yemekleri tüketiyor. Çin komünist partisi neyi uygun görürse onu yapıyorlar.

• noodle sadece tatma fırsatım oldu

ama sushı ve tatlı ekşi soslı tavuğu merak ediyorum

kore restoranlarını araştırdım ama daha gidemedim :)

1|0
    0|0
    • Tatli eksi soslu tavuk guzel tavsiye ederim damak tadimiza ters degil. Ama cok asiri ac olmazsan hicbisey yiyemezsin.

Sushi kotu hatta midem bulandi.

Pekin ordegi kotuydu ya da bize bayat getirdiler bilemiycem

• anladım bana ''sushı co ''yu tavsiye etmişlerdi

• Onu bilmiyorum. Ben californiya rolls yemistim begenmedim. Sen yinede garsona ayrintili sor. Icinde neler var diye :)

• bikaç defa denedim, ki yemek ayırd etmem ve yeniliğe açığımdır ama hayır uzakdoğu mutfağı bana göre değil bikaç kore yemeği hariç

0|0
    0|0
  • Noodle denedim güzel geldi

0|0
    0|0
Yükleniyor...