Kapat

Fahriye Evcen ''Feride'' rolüne uyuyor mu?

fiziksel özellikleriyle, oyunculuğuyla falan.bence uymuyor.çok kadınsı. tamam zaten kitaptan apayrı yerlere sürüklediler ama eğlence olsun maksat işte yaa:D

Ha birde kim olabilirdi başka biri seçilseydi?

üff soruya bakın abcçdeğfı

0|0
2|6

En İyi Erkek Görüşü

• Çalıkuşu oynanması gerçekten zor bir karakterdir, herkes altından kalkamaz. Onun için ‘’çok berbat,odun gibi rezalet’’ diyecek hakkım yok. Zor çünkü.Kızın bir suçu yok napalım.

Fiziksel özelliklerine gelince efendim; Feride bizdendir (işin şakası) Yani kara kaşlı kara gözlü bir kızdır. (halk dilinde öyle denir yüzeyselce fakat gözleri eladır).

Bunu yaşlı komşusuyla yaptığı konuşmadan anlarız. Sarışınları kıskanır adeta. ‘’Hem güzelliğim de yok(…)Güzel olmak için evvela sarı saçlar,mavi yahut yeşil gözler gerekir…’’

Kamran’ın ona yazdığı mektuptan da anlarız. ‘’Siyah saçların,taze yüzün…’’

Kaşları düzgün düzgün giderken yolunu sapıtır, şakaklara doğru dağılır yani.

Üst dudağı bir parça kısadır (ince demek istiyor romanda herhalde), bu yüzden de hep gülümsüyormuş gibi görünür.

Hafif toplu, orta boylu,beli biraz kalındır. (ilk sayfalarda bahsediyordu sanırım) şikayetçidir hatta bundan.

Ayrıca hep beyaz diye yazıyorlar ama teni beyaz olan Feride değil, Kamran’dır. Romanın hiçbir yerinde ‘’bembeyaz süt gibi’’ yazdığını okumadım. İlla güzel ten beyaz mı olur?Hiç yakıştıramıyorum o narin teni Feride'ye.

Perkal basması gibi yanar döner mübarek bir cildi vardır bu Gülbeşeker’in aslında. Yanar döner deyince benim aklıma böyle hafif bronz ama esmer değil, çok tatlı bir renk gelir. Öyle olması gerek herhalde.

Uzun saçı da sevmez Çalıkuşu, saçı kısadır.Öyle süslü mektep arkadaşları gibi süslenmez.

Hatta pasaklıdır.Dağınıktır.

Yani Fahriye uymuyor,alakası yok. Hem de hiç.Ama n'apalım işte. Aydan Şener tıpatıp aynıydı fiziksel olarak.Ondan başkası daha iyi olmaz sanırım.

1800 kez hatim ettim bu kitabı, en sevdiğim karakterdir Çalıkuşu Türk edebiyatında.

6|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder
Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 5

• Ondan iyisi yapamazdı,çok tatlı bir bayan.. Oyunculuğuyla göz dolduruyor

2|0
    5|0
  • Tabi ki Sinem Şahin.

0|0
    0|0
  • Feride rolü nasıl ki ? aylardır tv izlemiyorum da

0|0
    0|0
  • Bence olmuş,

0|0
    0|0
  • n11.com reklamındaki tahrip ve tahrik gücü yüksek kadın olabilirdi :))

0|0
    0|0
Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 2

• Bir Aydan Şener değil...

6|1
    1|0
  • Bir Aydan Şener değil. Aynen altımdakine katılıyorum.

6|0
    0|0
Yükleniyor...