Türkiye'deki çocuk gelinler hakkında sizin görüşünüz nedir?

Sabah haberlerinde 14 yasindaki Kader'in oldugunu gosterdiler.12 yasinda evlenmis,13 yasinda anne olmus, simdi de olu halde bulunmus. link eski bir haber mi bilmiyorum bu aralar haberleri fazla takip edemiyorum ama sabah haberlerinde gorunce ilgimi cekti.ne olacagiz boyle bilmiyorum..sizin gorusleriniz nedir?

0|0
12|13

En İyi Erkek Görüşü

• Cehalettir.

Kadinlar pardon subyan kizlar maddi olarak külfet evlensin kurtulalım derdiyle!

Erkek zaten calistiriliyor gelir kapisi...

Gençliğini daha doğrusu çocukluğunu bile yasayamadan hayatin zorluklari ve sorumlulukların altında ya ediliyorlar ya da intihar ediyorlar...

Ortada katil olan aileler ve buna izin verenlerdir ses cikarmayanlarlardir!..

Bu durum Türkiye bin her yerinde yaygın olması da düşündürücü iste arastirmadan ibretlik alintilar :

link

Bazilari yadirgasa da Asya ya doğru gidildikçe yani ülkeler arazi doğu tarafında kizlarin vücudu daha erken gelişimini tamamlamaktadır ve Hindistan gibi Asya ülkelerinde 18 ın altı resmidir.

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• şimdi yapacağım yorumu din üzerinden yargılamayın ama temeli dini kullanan yobazlara hitaben yapmış olduğum yorumdur.. Sorumluluk kabul etmem..

Ülkemizde bu tür yaşam gaspını ellerinde bulundurduğunu düşünen insan kesimi malesefki ciddi bir düzeydir..Geçmişten gelen aile terbiyeleri ve tahsil görseler bile aldığı tahsilin etkisinde bile kalmıyan daha çok dine dayalı yaptırımcılığı yalan sahte bilgilendirme yüzünden meydana gelmektedir.

şu anki zaman ile geçmişteki zaman kavramını anlıyamıyan beynin % 0,1 ini bile zor kullanabilen insanlar aramızda dolaşdıkça bu şekilde yaptırımcı uygulamalara hepimiz şahit olacağız.(ama seyirci kalmayınız...banane benden uzak dursun mantığını sevmem)

osmanlının son demlerinde anadolu ve ortadoğuda gerilemiş toplumun şeyhler hocalar ve alim görünümlü şaklabanların savunduğu aciz fikirler doğrultusunda ortaya çıkan görünü şu anki çağımızdada yaşanıyorki şu andada durup burada bunu savunanlar çıkabilir yok işte buda evlenmiş şuda evlenmiş gibi saçma sapan savunanlarda olacak..

0|0
    0|0
  • Bu haberi biliyorum inan yine sinirlerim yerinden oynadi.etmedigim kufur soylemedigim soz kalmadi.

Buraya birseyler yazarsam cok agir kacacak.

Bende bir kiz babasiyim,Allah bunlari kahretsin diyecegim burada sadece.

Bunlari Taksim meydaninda asacaksin bunlara aciyanlarida asacaksin.

Bunlar nasil baba arkadas insan evladina nasil kiyar be serefsiz kopekler adi mahluklar.

1|0
    0|0
    • Muhazakar çevrelerde ki babaları genişliği beni de şaşırtıyor. Zaten başlık parası adetinin de Türk örf ve adetlerinden değil Araplarda ki cariye kültürünün uzantısı.. Ekonomik ve ticari gerekçelerle kızlarını çocuk yaşta peşkeş çekme adeti çağdışı bir geleneğin uzantısı olarak geri kalmış zihniyetlerce halen yaşatılıyor.

• Bu kizin evlenmesine musade eden ve sonra anne babayim diye gecinenlere yaziklar olsun. ne diyelim.

0|0
    0|0
  • yazık... ve ölüm sebebi de ikinci çocuk ölü doğduğu için.. bazılarının hayvandan farkı yok hatta hayvan demek iltifat oluyor... kadınları sadece üreme mekanizması ve hizmetçi olarak görüyorlar... yazık gerçekten..

0|0
    0|0
  • yorum silinecek ama yazayım

muhammet ebubekir kızı ayşe ile evlendiğinde ayşe 6 yaşındaydı. 9 yaşında gerdeğe girdiler.

geçen yıllarsa filistinde toplu nikah yapıldı kızlar o yaşlardaydı. şeyhe sordular o da peygamberimiz böyle yaptı sünnettir dedi

suudi arabistandaki din yetkilisi bir alt sınır yok kundaktaki bebekle bile evlendiriliebilir*gerdeğe girmek için şartlar var dedi.

yani din ne ki ne yaşansın?

0|1
    0|0
  • sabah bnde gordum bu haberi kizi 11.bucuk yasinda evlendirmisler bir cocuk olmus ikinci cocuk dusuk olmus diye duydum yanlis hatrlamiyorsam sonra intihar etmis yazik ya uzuldum bnde bence o kizin anne ve babasinin* ben insanmiyki onlar bunlara en agir cezayi vercen bnce

0|0
    0|0
  • Burjuva ağzıyla "yasal düzenleme şart" ya da "asacaksın düzelecekler" diyecek değilim, insanları yasayla değiştiremezsiniz, insanlar erken evliliğe, kalabalık aileye ihtiyaç duyuyorsa, bunu kutsuyorsa, ortadaki neden ekonomiktir

0|0
    0|0
    • Kimse cocugunu erkenden vermeye merakli degildir zaten sanmiyorum, tek dusundukleri ekonomi bunlari yaparken.

• 3-4 kuşak öncemizdekiler de 13-15 yaşında evleniyordu. Hatırlatırım

İnsanların içine doğup büyüdükleri bir sosyoekonomik düzen var, değer yargılarını da bu belirler

Ben erken evlilikleri savunmuyorum, insanların hangi yaşta ne yapacağını hazırdaki ekonomik düzenin belirlediğini diyorum. Kapitalizmde ayrı, feodalitede ayrı düzenler var sonuçta

• Yok yok anladim ne demek istediginizi.umarim sartlarla beraber kafa yapilari da degisir.biraz zor bir hayal ama imkansiz degildir..

• sadece mide bulandırıcı ama bişeyler yapmamız gerçekten de şart

0|0
    0|0
  • anası babasını kendi seçememiş birisi bencee* bunlar yaa bazılarının evlatları kötü bazılarının ana babaları bunların hepsi imtihan ama mk böyle dünyanın

0|0
    0|0
  • Halam geldi filimini izleyin bence herşeyi anlatıyor

0|0
    0|0
    • Evet daha gecen hafta izledim, ustune bu haberi gorunce icim burkuldu gercekten..

• Fragmanını izledim şimdi tüylerim diken diken oldu ya..

• sabahat akkiraz halam geldi yazın youtuba o daha bir deşiyo adamı :)

• Sübyancı bunlar mk..

0|0
    0|0
  • bence adet görmeye başladıgında hemen evlendirilmeli yoksa 17-18 yaslarında gidip başkalarıyla seks yapıyolar ortalık o r ospu kaynıyo afedersiniz neymiş okusunmus okuyolar görüyoruz alkol seks ve uyusturucu üçgeni içinde namuslularıda var orası ayrı ama %70 i çatır çatır s eks yapıyo he diyosanız benım kızım yapsın hawa hoş yollayın sehır dıslarına unilere

he diyosanız benim evleneiceğim kişinin geçmişi önemli değil bekaret önemsiz birsey oldu a m k o zaman k eraanaden al evlen

Allah bile kadınlara güvenmediğinden zarı takmıs söylesenize o zar neden var ?

0|0
    2|2
    • Ne sacmaliyorsun sen ya?

• Cok komik.terket soruyu.

• inşallah kızım olmaz yoksa 9 yasında evermek zorunda kalıcam

Kızlar Ne Diyor 12

• '' Türkiye'nin ahlak ve aile yapısı harika, batı bizi kıskansın, çocuk ve kadın istismarı yok '' diyenlere kocaman bir SELAM olsun !

1|1
    0|0
  • Şimdi bunu evlendiren anne babaya mı laf edersin bu yaşta kızla evlenen adam diyemediğim varlığa mı bu kızı alıp evine gelin eden kaynana kaynataya mı? mHangi taraftan bakarsan ucu boklu değnek. Cahillik desem cahillikten öte bişey bu. Resmen çocuğunun hayatını mahfetmesini istemek gibi birşey.

1|0
    0|0
    • O insanlar maddi durumlari kotu oldugu icin, evden bir bogaz eksilsin diye yapiyorlar bunu.dogru olanin bu oldugunu saniyorlar.keske ulkenin her bolgesinde yasam en ust seviyede olsa ama bu cok utopik bir durum tabi ki.bilinclenmeleri gerek ama iclerinde boyle insanlar oldukca nasil bilinclenecekler bilmiyorum.

• bu tamamen cahillik. herkesin durumu iyi mi? e benim de ailemin durumu çok iyi değildi zamanında. o zaman onlarda mı beni evlendirmeliydi. saçmalığın önde gideni. cahillikten başka şey değil

• Bilincli aileler cocugunu okutuyor, bilinclenmeyenlerse evlendirmekte buluyor cozumu.sonucta boyle husran oluyor.Allah daha fazla aci yasatmasin bu ulkeye.

• doğusu böyle de batısı da farklı mı sanki. halis toprak olayını unuttunuz mu . zenginde yapıyor aynısını. alanını da vereni de teşvik edeni de hepsini Allah ıslah etsin.

1|0
    0|1
    • Dogru, hic fark etmiyor aslinda.Allah islah etsin demekten baska bir sey gelmiyor elden malesef.

• Bu anti-seküler hayali masturbasyonlara dayalı zihniyetin egemen olduğu çoğrafyalarda ki durum ortada.. Doğu ve batıyı orantı olarak inceledinğinde arada ki fahiş uçuklukta görülüyor.

• senin gibi kanı bozuklarda küçğk yaştakilerle evlenip "biz aşk yaşıyoruz " dyorlar. yiyenlere. bir gidin ya.

• Midem bulandı insanlığımdan utandım Allah kahretsin...

1|0
    0|0
  • Bende izledim ikinci çocuğu ölü doğmuş kocası askerdeymiş yaşıtları oyun oynarken onun çektiğine Bak kadersiz kader

0|0
    0|0
    • Sorma cok kotu gercekten.bir de resmini gorunce iyice sasirdim.2 yas kucugum olmasina ragmen buyuk gosteriyor.insan uzuluyor..

• (Kemik yasi 16ymis)

• Bu özellikle Kürtlerde, Araplarda ve dinci kesimde yaygın bir durum Türk insanının aksine. İnsana, özellikle kız çocuklarına ve kadınlara değer verilmiyor cehaletin artışına da bağlı olarak. Kadın, cinsel bir obje ve erkeğin altında görülüyor. Bu zihniyet de bilmiyorum eğitimle mi değişir yoksa ağır yasal yaptırımlarla mı... Hiç bilmiyorum ne yazık ki.Çok üzücü, çok!..

0|0
    0|0
    • Egitimle degisebilir ama o insanlar da egitime onem vermiyorlar.tanidigim bile var, durumlari kotu oldugu icin evlendirelim de kurtulalim diye kizini okutmayip gelin eden.

• 5-10 tane çocuk yapıyorlar bir de... Millet iki çocuğu zor okutur, eğitirken... Zor yani, çok zor...

• Bunlarin hepsi egitimsizlikten..

• Yazık gerçekten topu topuna 14 yılcık yaşamış ve bir hiç uğruna ölüyor, arkadaşlarıyla dışarda oynamak yerine evlendiriliyor.. Saçma yasalar çıkaracaklarına biraz bu sosyal toplumsal olaylara göre yasa çıkarsınlar.

0|0
    0|0
  • Bence bunun dinle falan alakasi yok! Dinine bu kadar sahip cikan kisi kizini bir n once elden cikarma yarisina girmez bu cahillik cehalet ve acimasizliktir. Alltinda yatan belk kafa binbir turlu neden vardir.

0|0
    0|0
  • Kadinlarin makine olarak gorulmesinin bir sonucu ergenlige giriyor, cocuk yapabilecek ve becerilebilecek ev islerini yapabilecek yasa gelince satiyorlar

0|0
    0|0
  • Hastalk bu normal bişey değil. :/

0|0
    0|0
  • çocuk gelin değil pedofil

0|0
    0|0
  • sevgilinden ya da modadan bahsetseydin yorum yağardı

bu yüzden çocuk gelinler var kadın cinayetleri tecavüzler vsvs var

0|1
    0|0