Quentin Tarantino'yu yeterli bulmuyorum.

Quentin Tarantino'yu yönetmen olarak yeterli bulmuyorum. Filmlerinde abartılı şiddet unsurları kullanması, yönetmenlik eğitimi almamış olması, kendi tarzını yaratmak için aslında varolan tarzları taklit etmesi ve sinemaya yeni bir şey katmıyor oluşu hoşuma gitmiyor. Filmlerinin gişe başarıları ya da imdb puanlarının kabarıklığı bana herhangi bir şey ifade etmiyor. Şahsi görüşüm bu adamın müthiş overrated olduğu. Sizin düşünceleriniz nelerdir, kısaca alalım.. Zaten okumadınız ki gerçi lan, ne okuyacaksınız.. Filmi izler geçerim lan banane diyosunuz çoğunuz. Ben eğlenceme bakarım, gerisi beni alakadar etmez diyosunuz.. Sen yanmazsan ben yanmazsam... ondan sonra da sinema salonları niye karanlık diye ağlarsınız.. yanmazsan nasıl aydınlığa çıkacak o salon?!

0|0
7|5

En İyi Kız Görüşü

• bir gaspar noe değil.

0|0
    0|0
    • O da bir Haneke değil :)

Enteresan bir adamdır fakat. Herkese karşı tek başına, bir adam.

• Kesinlikle! Enter the Void de sağlam kafayla izlenecek film değil zaten.

Guy Maddin sinemasının senin ifadenle daha bir madde almış hali.

• filmi bir pazar kahvaltısında izlemiştim. ama keşke bir biram olsaydı.

Kızlar Ne Diyor 6

• sıkıcı sıkıcı filmler mi izleyek? roy anderson izlerken kızın biri baygınlık geçirdi, sonra gülme krizine tutuldu. bunu istiyor izleyici?

0|0
    0|0
    • panpa roy anderson mu izle dedik biz de :)) illa eğlenicem diyosan seth rogen izle (oyuncu yönetmen). adamlar taşak muhabbetinin dibine vurmada bir numaralar.. ama benim damak zevkime uygun filmler alfonso cuaron'dan geliyo, onların da tadına bak belki de çok iğrenç şeyler sevmiyorumdur :P

• peki, ilgimi çekti. izleyeceğim. yine de götünü kolla sen:(

• zaman kötü, kolla götü standart.. :)

• Ben seviyorum.

0|0
    0|0
    • sev panpa da, yeterli mi sence? aşk her şeyi affeder mi? mesela django unchained'deki aklınca gönderme yapmak için at sürme sahnesindeki şımarıklığı affedilebilir mi? yok dostum yok, özgün yönetmenlere bir hakaret olarak doğdu kendisi...

• Filmleri itici geliyor bana

0|0
    0|0
  • Ya o degilde birsuru fuckbuddysi olan eski uyemiz qtarantino aklima geldi. :/

1|1
    3|1
  • hayır olmaz ona söz hakkı doğdu şimdi

0|0
    0|0
    • şurda kötü bir yönetmen olduğunu bilimsel olarak ispatlasak bile pek tınlayacağını sanmıyorum zaten raad ol panpa.

• Sen yapta görelim nasıl oluyormuş

1|0
    0|0
    • tamam abla sakin ol saldirmiycam profilini gizlemene de gerek yok :)

ver bana aynı bütçeyi, aynı teknik ekipmanı, aynı oyuncuları, yapayım, beğenmezsen bir daha konuşalım :))

• Para bizde olsaaaa dükkan senin :)ona kim vermiş peki o bütçeyi kendi kazanmamışmı yoksa:)

Erkekler Ne Diyor 5

• Fikrinize elbette sayıgıyla karşılıyorum ama görüşünüze katılmıyorum.

Siz daha çok Academy üyeleri gibi düşünüyorsunuz ve sinemanın sanatı desteklemesi gerektiğine inanıyorsunuz, anladığım kadarıyla. Bu da bir seçimdir ve haklı olduğu yanlar vardır.

Quentin Tarantino seyiriciyi etkilemek için bahsettiğiniz gibi ekstrem yöntemlere başvurur. Örneğin abartılı ölüm sahneleri. Kan heryere bulanır, insanlar ölürken havalara uçarlar. Bir başka noktada hikayelerinde hep sıradışı konulara girer ve bunu değişik bir şekilde anlatır.

İnsanlara sadece görsellikle ullaştığını düşünmüyorum. Filmlerinde birden çok konuya temas etmeyi ve izleyiciyi farklı yönlerden yakalamayı sever.

Pulp Fiction, Django Unchained, Reservoir Dogs, Kill Bill serisi gibi filmleri benim için etkileyici filmlerdi.

1|1
    0|0
    • Ben Tarantino'nun tarzından çok aslında yaratıcılık anlamında çok fazla şey katmıyor oluşunu eleştiriyorum. Kamera açıları, olayları işleyişindeki abartı, insanların rahatsız olması için özellikle başvurulan abartılı ama gereksiz sahneler. En çok eleştirdiğim de bu sonuncusu. Sanatın güzelliğe giden yol oluşunu hiçe sayıyor oluşu. Elbette ki bir olayı anlatmak için bir çok yol vardır, kastılı bir şekilde insanları irite etmeyi tercih ediyor. pek yaratıcı bulmuyorum kendisini.

• aynen hocam gönül istiyor ki her filmde henry fonda tadında adamlar oynasa.. ama yok işte, benim eleştirim direkmen tarantinoya değil zaten film endüstrisine. yukarıda biri yazmış ki iyi olmasa o kadar para vermezler.. acaba gişe yaptığı için olabilir mi? her gişe yapan film iyi film mi? benim asıl irdelemek istediğim noktalar bnlar. Tabi ks'de sorunca pek mantıklı cevaplar gelemeyebiliyo. Bi tek senle yaklaştık sinema sohbetinin tadına :)

• Gişe filmleri ve sanat filmleri diye bir ayrım ne yazık ki var. Siz belli ki film seyrederken oyunculuklar, senaryo, yönetmenin etkisi, vb. gibi birçok konuya bakıyorsunuz. Çok da iyi yapıyorsunuz. Fakat stüdyolar işi maddiyata döküp gişe hasılatına baktıkları içn seyirci ne isterse onu veriyorlar.

Keşke Henry Fonda veya Robert Redford gibi babalar döktürseler her seferinde. Devir, malum tüketim devri. Sinema endüstrisi sizden alacağı paraya bakıyor. Gerisi yalan.

• Ya bir git dünya kabul etmiş neyden bahsediyon :D tarzını beğenmiyor olabilirsin ona dicek birşey yok

0|0
    0|0
  • Hocam Kill Bill'den nefret ederim ama Django unchained efsane bir filmdir. Yönetmenlerde birer futbolcu gibi zamanla kendini geliştirir. Bekle yeni filmlerinde döktürecektir. Dayıda ışık görmeseydiler bu kadar film şirketi ona şans vermezdi.

0|0
    0|0
  • Çok üzüldüğünü söylüyor bu düşüncene.. Francis ford coppola için ne diyorsun.

0|0
    0|0
    • Ben de senin gibi sivrileri görünce çok uzuluyorum dostum. Francis ford coppola diye bir adam tanımıyorum. Tarantinoyu beğenmemek için o adamı mi hatmetmek gerekiyo? Sen yediğin yemeği begenmediginde 'dur lan bişey söylemeyeyim çünkü fin mutfağını' bilmiyorum şeklinde mala baglayabilirsin panpa, ben yemeğin tuzu çok geldiyse söylüyorum. Söylediklerim kanun niteliğinde değil, soyle tarantinoya çok üzülmesin, zamanla yapar o da bişeyler.

• filmlerinde kullandığı açı postmodern diyalektiğe uymadığı için ben de irrite oluyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...