Charles Bukowski ve kitapları için ne düşünüyosunuz?

Charles Bukowskiyi bilenler iyi bilir merak ettim bu sitede bilen var mı diye ve bilenlere sorum bukowski, eserleri ve felsefesi için ne diyosunuz

0|1
8|10

En İyi Kız Görüşü

• kitaplarını okumadım ama şiirlerini bilirim. Ağzı patavatsızdır ama doğruları söyler.

bakınız:

insan ruhunun derisi yoktur, şarkı söylemek isteyen iç kıvrımları vardır,duymuyur musunuz? Mırıldanıyor, duymuyor musunuz yoldaşlar? Sıkı bir hatun ve yeni bir Cadillac hiçbir şeyi değiştirmeyecek... Temel Reis yine tek gözlü kalacak ve Nixon yeni başkanımız olacak. İsa çarmıhtan indi, şimdi bizi çivilediler lanet şeye. Seçimimiz seçim değil. Çok hızlı hareket edersek, ölürüz. Yeterince hızlı hareket etmezsek, yine ölürüz. Onların destesiyle oynuyoruz; kıçında iki bin yıllık Hıristiyan tıpası varken nasıl sıçacaksın?

0|1
    0|1
    • insan tek solukta okuyo ya harika ötesi :) yadırgama ama bu hangi kitabında geçmekte tam anımsayamadım .s

• bu herhangi bir kitapta geçmemekte sanırım. söylediği sözlerden biri olarak biliyorum. dediğim gibi kitaplarını okumadım

Kızlar Ne Diyor 7

• Fight club =efsane

0|1
    0|0
  • bi şey demiyorum ne diyim :p

0|1
    0|0
  • hayranıyım.onu anlamaya çalışmak eserlerini küçültmek olur.her kelimesinin düşüncesinin uçsuz bucaksız anlamları olduğunu düşünüyorum.sadece oku ve hisset derim

0|0
    0|1
    • merak etme iliklerime kadar hisseden bir adamım okumadığım kitabı hemen hemen kalmadı gibi :) Kesinlikle bencede yani her satırında apayrı bişey gizli salt cinsellikten salt boşvermişlikten ibaret değil ki. Mesela en sevdiğin bir sözü veya kitabından bir alıntısına o uçsuz bucaksız anlamlardan örnek verebilir misin rica etsem

• MOLA VERMEK

zorunludur yoksa duvarlar üstünüze

yığılır.

herşeyden vazgecebilmelisin,fırlatıp atabilmelisin

her şeyi.

kişisel çıkar

gözetmeksizin ve

yardım kabul etmeksizin

baktığına bakmayı

düşündüğünü düşünmeyi

yaptığını yapmayı

yada yapmadığını yapmamayı

öğrenmelisin.

• bi yandan tüm enerjini alırken bir yandanda seni yeniden canlandırıyo. Herşeyden öte salt vıcık vıcık duygusallık yok üstüne birazcıkta olsa kafanın içindeki o et parçasını kullanmanı sağlıyo. Tüm insanlar senden beklenenler beklentiler hepsi herşey senı gun be gun koleleştirirken monotonluğa adam akıllı belki dusunmeye bıle fırsat bulamıysun zevkten sefadan başka. Ama bu dizelerde ruh var be bişeyeri hissediyosun okudukça canlılığı farklılığı hıssedıyosun.

• Çok sevdiğimdir diyorum. Tam olarak harika, felsefesiyle şiirleriyle.

0|0
    0|1
  • çok hoş fikirleri var

0|1
    0|0
    • hoş diye nitelendirdiğin fikirleri neler mesela hangileri

• ve bekediğimden çok mesaj gedi bu kadar bukwski hayranı beklemıyodum özellıkle bayan bu kadar beklemıyodum ama artık bukowskı - ve benzerı yazarların- ülkemızde ve bayanlarca benımsenmesi cidden çok hoş yaa

• cok severim. hele "yaşlı osuruk, topuga bulaşmış köpek boku" gibi küfüleri yok mu. buko amca cok iyidir cok. :)

0|1
    0|0
  • hiç okumadım

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• karizmatik ayyaş. aynı zamanda idolüm

0|1
    0|0
    • Türkiye gibi baskıcı bir memlekette onu okuyup idol kabul etmemek zor elbet ama ütopikte biraz

• korumasız toprakları koru, kadınların ve çocukların önünde asla tükürme.

0|1
    0|0
  • aslında halkın büyük bir çoğunluğu sefil bir hayat yaşıyor

ama bukowski, kitap yazabilecek derecede para biriktirmiş

0|1
    0|0
    • ilk yazdığı kitaplarında bir zenginliği yok kitapları biraz biraz basıldıktan sonra zenginleşmiş

• Okumayı planlıyorum.

0|0
    0|0
    • ekmek arası, pulp, factotum, postane hepsi harika ben Kasabanın En Güzel Kızıyla başlamıştım piyasada okumadığım kalmadı

• Bence muhteşem ötesi kitaplar herkese tafsiye ederim.

0|1
    0|0
  • Adamın dibi ,hası. Çok marka sözleri var :) Tavsiye ederim .

0|1
    0|0
  • Sokak edebiyatının dibine vurmuş bir düşünür, bu yüzden diğer filozofları anlamaya zekası ve kültür düzeyi yetmeyen çok kişinin beğenisini kazanan biri. Hayata bakış açısı pek çok noktada doğru olduğu tartışılmaz..

0|0
    0|0
    • ikinci cümlen biraz garip geldi yani başka düşünürleri anlamayanlar mı sadece bukowskiyi sevebilir sence

• Yok, öyle değil tabi ama genelde büyük düşünürlerin bir çoğuna aklı ermeyenin Bukowski'ye eriyor, onu söylemek istedim.

• Kitaplarını okuduğumu söylesem yalan söylemiş olurum ama bir kaç şiirini çok severim. Şiirlerindeki rahatlık ve doğallık çok hoşuma gider.

0|0
    0|0
  • Okudum ve güzeldi

0|0
    0|0
  • Tek kelime: Sapıklık

0|0
    0|2
    • yapma be sapıklık olarak düşünme bukowskiyi sadece

• Roy'un 31 çekme vakası insana ne katıyor acaba? Öykülerinin her sayfasında mastürbasyon ve seks muhabbeti, sürekli ve gereksiz küfürler, tımarhaneden fırlama abartılı karakterler

Yükleniyor...