Türkiye süper güç olabilir mi ?

Sizce,

Türkiye süper güç olabilir mi ?

• Olabilir
    8% (5)10% (4)9% (9)Oy Ver
  • Olamaz
    28% (17)33% (13)30% (30)Oy Ver
  • Gençliğe değer verirse olur
    38% (23)13% (5)28% (28)Oy Ver
  • Enerjide dışa bağımlı iken olamaz
    16% (10)31% (12)22% (22)Oy Ver
  • Başka ülkeleri sömürecekse olmasın
    10% (6)13% (5)11% (11)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
8|19

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 7

• bu ülke için öyle bir dönem düşünün ki sınırlarırn dışından gelen emir ve buyruklara s*t.. çekebileceği, kendi değer ve kültürlerine sahip çıkacağı ve bunları ileriki dönemlere aktarmak için çabalayacağı.gençlerinin iş kaygısının olmadığı,vs,vs bak o zaman olabilir.

0|2
    0|0
  • türk ruhunu ortaya çıkarıcak bir lider gelirse neden olmasın

0|1
    0|1
  • Bu kafayla bir bok olamaz... Süper güç olmaya da gerek yok... Dua edelim de kötüye gitmesin bu günleri mumla aramayalım...

0|1
    0|0
  • orta vadede hayır

0|2
    0|0
  • olamaz

0|1
    0|1
  • Bu iktidarla olmaz.

Topraklarını vermeye göz yuman bir anlayışla süper güç olunması imkansız

0|1
    0|1
  • Olamaz.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• Gecmiste Süper Güc olan bir İmparatorlugun kalintisi olan ülkemiz asla süper güc olamaz.Cünkü disa bagimli bir ülkeyiz.Yillardir bize bu empoze edildi.

0|2
    0|0
  • Önce ekmeği için ununu üretebiliyor olsun

0|2
    0|0
  • Evet. Super Power 2 oynuyorum orda oluyo yani.

0|3
    0|0
  • Ben inanıyorum bunu daha önce yaptığımız için inanıyorum. Şu an ki iktidar kadrosu da çok iyi çalışıyor bence benim kanaatim bu yönde.

0|1
    0|0
  • Kesinlikle olur... Ama önce kendi içimizde birlik olmalıyız ve satılmış insanları satın alanlarına nakletmeliyiz.

0|3
    0|0
    • satılmış insanları nasıl nakletcez kardeş ? bu ülkeyi çekip çıkaracak birini göstersene bana tamam haklısın diyecem gelen herkes kendini kendi menfaatini düşünüyor

• Üretmeyen ülke süper güç bir dursun hele,

"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."

demiş Mustafa Kemal.

0|1
    0|0
  • hayalden öte gitmez

0|2
    0|1
  • Türkler kendilerini çok zeki sanıp çalışmadan halledibileceğini sanmalarından vazgeçmeden demokrasi tam anlamadan bana ne canım bana bişe olmadı ya gerisi sorun değil fikrinden arınmadan benim adamım var halletiririm felsefesi terk etmeden en önemlisi bir sokakta yatan evsize atılan haksız bir tokatı devlet başkanlarına atılan haksız bir tokatla eşdeğer görüp buna uygun haraket etmeden en önemlisi devlet adamlarına yesin canım çalışsında yesin bak bu yedi ama şu kadar hizmet yaptı zihniyetini bırakmadan(biz zaten onu hizmet etmesi o işleri koordine etmesi için seçeriz) kısaca adam kayırmacılığı ve sahtekarlığı toplumdan silmeden değil süper güç çeyrek güç bile olamayız.

0|0
    0|0
  • Her olumlu girişimde önüne taş konulduğu sürece olamaz.

0|1
    0|0
  • sanayi devrimini kaçırdı imparatorluğu kaybetti (osmanlı) bilgi çağını da kaybederse artık kabile hayatına geriye döner cumhuriyet dönemine de havlu atar...

0|1
    0|1
  • Bu gidisat birşey olamıyacagını gösteriyor oldugumuz yerde kalsak bile yeter benim için

0|2
    0|1
  • gençliğe değer verirse olur

0|1
    0|0
  • Başka ülkeleri sömürecekse olmasın

0|1
    0|0
  • Sittin sene olamaz!

0|1
    0|1
  • Enerjide dışa bağımlı iken olamaz

0|1
    0|0
  • Olur ama başa beni getirin putin kankim merkel metresim olur süper güce yaklaşırız :)

0|1
    0|1
  • bunu saman ithal ederek mi yapacaktık?

0|1
    0|1
  • olamaz

0|0
    0|0
  • Arap kültürü yerine TÜRK kültürü benimsenirse ve Turancılık gerçekleşirse kimse duramaz onumuzde ...

0|0
    0|0
Yükleniyor...