Niçin hep genelde yabancı filmler öneriliyor ? yeşilçam film önerileri olan yok mu ?

son zamanlarda genelde hep görüyorum. birileri film önerisi istiyor. diğerlerinin film önerileri de neredeyse % 98 i yabancı film öneriyor. film önerilerinde niçin yerli filmlerin isimleri yok denicek kadar az ?

Burada yeşilçam filmlerini seven ilgi duyan yok mu ?

yanlış anlamayın bunu hesap sormak için sormuyorum. sadece merak ettim. Bir yeşilçam meraklısı olarak kendim gibi olan kişileri de görmek isterim buralarda. ve önerileşmek yorumlaşmak isterim. çok mu şey istiyorum ?

Güncellemeler:
yabancı film izlemeyi tercih edenlerin de yabancı film tercih etme nedenlerini merak ediyorum.

0|0
2|3

En İyi Erkek Görüşü

• ben çok severm yeşilçam fimlerini,aslında ben eleştiriyorum.burada eski Türk sinamasını seviyorum desen ki inan kendi daha çok izliyodur sani çağdaş olmamakla suçlarlar ki yaşadım.Bir Kemal Sunal,Şener Şen,Metin Akpınar Zeki alasya,Halit Akçatepe,Münir Özkul Adile Naşit,Tarık Akan yani dolu kaliteli yapıtlarımız var..ama yabancı Film izlemeyi Entellektüel işte çağdaş falan zanleden tipler var hepsine gülüyorum

1|0
    0|0
    • yorumunuz için teşekkür ederim. aslında kendi içimizde kıymeti henüz anlaşılamamış veya geç anlaşılmış olan çok büyük değerler değerli insanlar var diye düşünüyorum. çağdaşlaşma sevdası yüzündenmidir nedir burnumuzun ucundakileri görmeyip bazı şeyleri uzaklara bakarak arıyoruz . Oyunculuk haricinde bence güzellik ve yakışıklılık olarak da dünyadaki aktörler bizimkilerin eline su dökemez. Örneğin Ayhan ışık taki yakışıklılığı karizmayı hem hollywood da görmüş değilim.

Erkekler Ne Diyor 2

• Herkes batılı olmaya başladı bunun tek nedeni günümüzdeki sinema sektörü eskisi gibi degil gittikçe kötüleşiyor haliyle bizim halkta kendini yabancı filmlerde buluyorlar ve sürekli onları izliyorlar aslında sinema sektörümüz biraz bile olsa gelişse su an film önersi istenildiginde hep kendi filmlerimizi söylerdik ama ne yazikkı öyle birşey olmuyor. Eski yeşilçamı özlüyorum

1|0
    0|0
    • haklısınız. yıllar geçtikçe türk sinemasının kalitesi düşüyor doğru ama eski yeşilçam filmleri arasında üzerinden 50-60 küsur sene geçmesine rağmen konusu hala güncelliğini koruyan ve iyi oyunculukları olan filmler var aslında. Hani evet belki 2 kişinin arasında geçen romantik aşk filmleri şu devirde ilgi çekmeyebilir ama toplumsal sorunları işleyen sosyal içerikli filmler hala izlenebilir diye düşünüyorum. mesela ilk olarak aklıma 1961 yapımı otobüs yolcuları geliyor.

• inşallah düzelir. bu biraz da arz talep meselesi. sırf çağa ayak uydurmak veya batılılaşmak adına her çıkanı gidip izlemek yerine daha seçici olursa insanlar. o zaman kalite tekrar artar inşallah :) malesef ki yurdumuzda sırf arkadaş çevresine "ilk ben izledim" diyebilmek için seansın ilk gününde sinemaya koşanları ve bununla hava atmaya çalışan insanları da gördüm. ne diyelim herşeyin hayırlısı.

• günümüzün gençler cidden öyle sizin dediğiniz gibi. Geçenlerde cem yılmazın fundamentals gösterisini izledim komedi yönünü bir kenara bırakırsak adam bizim halkimizin bu yönlerini öyle bir güzel eleştiriyor ki cidden hayran kaldım japonyaya gittim bu kadar üst düzey bir teknoloji görmedm ben diyor adam öyle tabiki herşeyin hayırlısı ...

• Cüneyt arkın filmlerini severim

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• yeşilçam filmlerinin genel konusu entrika ve aşk oluyor beni bayıyor açıkcası kötülemiyorum fakat yabancı tüm dünyada klasikleşmiş filmlerin yeri ayrıdır ve daha çok zevk verir örneğin casablanca , godfellas , godfather

1|0
    0|0
    • Canım kardeşim entrika mi şimdi ? Yeşilçamın kült filmlerinden bitanesi

Kemal Sunalın Öğretmen filmi Zübük filmi ? Mesela ben dünyada zübük adlı film gibi bir tane daha politik eleştiri filmi bulamadım.

Tarık akan Gülşen Bubikoğlu filmleri günümüz romantik komedilere taş cıkarır bence saçmalamışsın sen yabancıların oyuncularını göklere cıkarmaya gerek yok yönetmenleri iyi sadece oda günümüzde

• onları unuttum kusura bakma ben genelleme yaptım onlar tabiki klasik ben genel olarak konuştum :)

• yorumun için teşekkür ederim :) ancak yeşilçamda herkesin genellediği gibi sadece aşk ve entrika filmleri yok macera polisiye filmleri de var. mesela "dikkat kan aranıyor" adlı ilginç bir film var ekrem bora nın. ve bu tek örnek değil tabi ilk aklıma gelen. onun dışında kurtuluş savaşı dönemini anlatan filmler var kemal sunalın işi komediye vuran sosyal içerikli filmleri var. var yani aslında.

• yeşilçam önerisi bulunmaya gerek yok çünkü bu yaşına kadar illaki izlemişsindir.2000 yılında çekilen bir filmle 1960-70-80 de çekilen bir film aynı mı.izlenme olasılığı çok yüksek.yeşilçam filmler ne kadar izlense de bıkılmıyor.en basit örneği hababam sınıfı.3500 kere izlesen de yine izlenmeye devam ediyor.sana mavi boncuk,sultan,hababam sınıfı,tatlı dillim,ah nerede önerebilirim.kesin izlemişsindir ama olsun yine de benim için bir kere daha izle.

1|0
    0|0
    • tabi ki herkes öyle veya böyle bir şekilde yeşilçam filmlerini izlemiştir buna katılıyorum ama muhtemelen genelde biz çocuk yaşlarda iken ve ailece oturup tv izlerken ailemiz izlediği için denk gelip izlemişizdir özellikle de o bahsettiğiniz çokca yayınlanan yaygın filmleri. Ben bunun haricinde kıyıda köşede kalmış olan ama kıymeti bilinememiş filmleri ortaya çıkarmaya çalışıyorum. insanlar yeşilçamı tvde 1500 kere yayınlanan filmlerden ibaret sanıyor.

• elbette.fakat insanları film tercihleri yüzüne suçlayamayız.insanların farklı zevkleri vardır.bazıları aksiyon sever,bazıları romantik,bazıları korku..vs.senin de ilgin yeşilçam.ne kadar güzel.ama insanların düşüncelerini değiştiremeyiz.anca tercihlerine saygı duyabilirz.

Yükleniyor...