Diger dinlere ilgi duymak günah mı?

Ben tüm dinlere olgi duyuyorum, dini yerlerde bulunurum, kilseye bile giderim (ama gitmedim) ama inanmıyorum ki , dinlere sadece ilgileniyorum hoşuma gidiyor. Tabiiki Allaha ve kitapına inanıyorum.

• Günah
    0% (0)40% (4)25% (4)Oy Ver
  • Değil
    100% (6)60% (6)75% (12)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
5|20

En İyi Erkek Görüşü

• Allahın evleri arasında bir sınırlama yok. İstediğin gibi girebilirsin izleyebilir dinleyebilir ve çıkabilirsin. Hepsinin kendilerine gönderilen kitaba uygun ibadet şekilleri var ve hepsi allaha ulaşmak için . Hiç çekinmeden gerekirse bir kilisede namaz da kılabilirsin , havra ya da sinagogda da . Neticede hepsi allaha ibadet edilen mekanlar, serersin seccadeni kıbleye döner namazını kılarsın , kimse de karışmaz.

Zaten islamın en gelişmiş din olduğunu farketmek için , diğer dinleri de izlemiş anlamış görmüş ve hepsini idrak etmiş olman en doğrusu. Buralara girmek için başka bir inancı kabul etmene gerek yok , kabul etmiş de olmazsın.

5|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• Kur'an açısından bu günah. Benim açımdan ise sorun yok.

2|1
    0|1
  • Azerbaycan'da hem mescide yani camiye hem de kiliseye giden insanları görüyordum.

Ama doğru olan 1 tanedir bunu unutmaman gerekir. İslama ve kur'an'a inanıyorsan , ibadet amaçlı başka bir dini yapıya giremezsin.

1|0
    0|1
    • Ben de gördüm. Azerbaycanlımısın?

• Bu ayrı bir şey. Sen manevi olarak islam dinine mensupsan mekan önemli değildir. Ama zaruret dışında ben ille de sinagogda namaz kılacağım dersen bu insanları düşünceye sevkeder.

Kaldı ki buna izin vermezler. Hıristiyanların pazar günü camide müzikli ayin yaptıklarını düşün, ne farkı kaldı? Kur'an'da namazı dosdoğru kılın yazıyor , ama yorumları araştırırsanız mekan da ortaya çıkıyor, bütün dinlerin yaşandığı bir mekan mutlaka vardır, bunu inkar edemeyiz.

• İnsanları düşünceye sevketmek için , ben kilisede namaz kılacağım diye sekiz mahalleye haber vermek gere , bu kişisel bir ilgi sadece. Tek başına ya da bir arkadaşla gidilir bunda bir beis yok. Müzikli ayin dediğin ilahi kısmı ki bizde de ilahilerde müzik var. Bunun dışında incil okunurken de kuran okunurken de müzik yok ve zaten mecburi durumlarda cami aramana gerek yok , islam kolaylıklar dinidir rituel veya şartların değil . Onları insanlar koyuyor gereksiz yere.

• İnned dîne indâllâhil islâm buyurur ayette.

Yani hak dini islamdır. Diger dinlere ilgi duymak farklı bı yorum onları ne kadar arzuladıgın ve ıslamdan ne kadar uzaklastıgın önemli.

1|0
    0|0
  • Tüm ilahi dinleri gönderen aynı Tanrı. Diğer dinleri ve o dinlere mensup insanları hor görmek ve lanetlemek hoş değil. Bu durum toplumda bolca var, adı yobazlık oluyor. Elbette hepsini araştırmak, incelemek, okumak, her şey bir tarafa kültürel anlamda güzel. İlahi olmayan dinler için de aynı şeyler sosyolojik, kültürel anlamda önemli. Saygılar..

1|0
    0|0
  • inanılacak tek din İslam çünkü ondan öncekilerin hepsi insanlar tarafından değiştirilmiş ve gerçek manada Din olmaktan çıkmıştır.İslam dini kıyamete kadar değişmeyecek değiştirilemeyecektir.Diğer dinlerin mekanlarınıa kilise vs. tabi ki gidebilir izleyebilirsin ancak sürekli olmadan ve ilgi duymamak kaydı ile.Onlara benzeyen bizden değildir unutma ..

1|0
    1|0
  • Çarparım

1|0
    0|1
  • kuran-ı kerim'in ilk emri "oku". körü körüne müslüman ol ve başka şeylerden haberin olmasın diye mantık yok. istediğin kadar araştırmalısın zaten. ben küçükken merak etmiştim ve hepsini okumuştum.

1|0
    0|0
  • İlgiden kastına bağlı... Müslümansın ama diğer dinleri de araştıracaksın,araştır...Ama ; Araştırmadan önce kendi dinini çok iyi bir şekilde bilmelisin ki kafan karışmasın... Yarım yamalak bildiğin her şeyi kaybedersin unutma !

1|0
    0|0
  • diğer dinlerle islamı karşılaştırıp islamin büyüklüğünü anlayabilirsin.tek din islamdır diğerlerinin üzerinde oynanmıs değiştirilmiştir.

1|0
    0|0
  • hayır bilakis sevap

euzubinnahimineşeytanirracim

1|0
    0|0
  • neden günah olsun ki kendi yolladıgı dinlere ilgi duyan bir insancıksın sonucta :) ben meraktan kliseye cok girdim degişik bir havası var

1|1
    0|0
  • tabi ki değil de onları araştırırken kendi dinini kaybetme

1|0
    0|0
  • ben bütün tanrıları seviyorum hepsi çok tatlı <9

alın beni cennetinize alın galp galp galp

cayırt

1|0
    0|0
  • 4 tane kitap gelmiş üç tane din kalmıştır yahudilik hristiyanlık müslümanlık en doğrusu müslümanlıktır

1|0
    2|0
  • Ne alakası var ki merak ettiysen git gör din insanın içindedir

1|1
    0|0
  • neden günah olsun merak sadece

1|0
    0|0
  • Dinler değil Allah nezdinde tek din vardir oda İslam. "İnneddîne ındallâhil İslâm.

1|0
    0|0
  • hayır ilgiden kasıt okumak,öğrenmek ve saygı duymak günah değildir bence.

1|0
    0|0
  • Şimdi şöyle bunu burada sorduğuna göre yaşın çokta fazla büyük değil diğer dinleri araştırman güzel bişey zaten bunu yapman gerekiyo ama kafanı çok bulandırma nerde durucağını bil yeter.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Kitabına değil kitaplarına .. Müslüman olman diğer dinleri öğrenmemen anlamına gelmez bağnazlığın alemi yok ..:)

1|0
    0|0
  • diğer dinler ki bunlar ehli kitap olmalıdır yani Yahudilik ve Hristiyanlık gibi ..zaten odinler de Allahın dini sadece bozulmuşlar,bunların dışındakiler sadece ilgi olarak kalmalı zannımca

1|0
    0|0
  • seninki merak. merak etmek de günah olmadığına gore..:)

1|0
    0|0
  • Hayır gunah değil

1|0
    0|0
  • günah .

0|0
    0|0
Yükleniyor...