Karabulut tökezlese tarih nasıl değişirdi?

osmanlı ülkesini imparatorluk haline getiren ve hazineye asırlarca yetecek para ve akar koyan yavuz,şehzadeliği zamanında kendisini öldürmek için iz süren 2.beyazıt'ın ölüm müfrezesinden karabulut isimli saf kan arab atı sayesinde kaçarak kurtuldu.at tökezleyip düşseydi tarihin akışı nasıl değişirdi?

0|0
1|4

En İyi Kız Görüşü

• Böylesi iyi olmuş karabulutu taktir ettim..

Yavuz Sultan Selim Han büyük bir imparatordur.

Üstelik ordusnun alevi oldugunu unutuyor bazı tarih bilmeyenler..

Ayrıntıları bilmeyen cahil cühedadır..

0|2
    0|1
    • evet evet yavuz daha sonra askerleri olan aleviler hakkında ölüm fetvası çıkarttırıyor herhalde...

Ebusuud Efendi’nin hocası olan Şeyhulislam İbni Kemal’in verdiği Alevi fetvasına bir göz at.

• Konumuz din miydi ki.. Her şeyi dinsellikle anlamdırmak önyargıdır... Önyargılar cahilliktir..

• yavuz büyük adamdı

bir kanuni gelir süslenmiş halde

babasını kutlamaya seferden gelmiş

bakar oğluna anana giyecek bir şey bırakmamışsın der

adam irandaki devleti (adanı unuttum) destekleyen grubu öldürmüş

yani alevileri öldürmeseydi devletini mi yıktırsaydı kabul etmek gerek

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 4

• Yavuz Sultan Selim Candır 20 sene daha yaşamalıydı

0|0
    0|0
  • ekinokswest soruya basmış tek yıldızı.

2|1
    1|0
  • Yahu bunu Emin Oktay bize yazmadı ? Sen nireden okudun ? O at saf asyadan gelme Türk atıydı...O zaman arap atını kim biliyordu ?..

0|0
    0|0
  • 500.000 alevi katledilmemiş olurdu

0|0
    1|0
    • Senıne aynı fıkırde değilken benım cevabıma yorum yapman çok anlamsız.. ben fıkrımı yazıdm.. Ondan dolayı cevaplarını ve yorumlarını kendi alanında paylaş..

Onun her turlu fıkrıne de yaptıgınada saygı duyorum.

• Hakaretlerini kendine sakla. ben burada bilgi dökmek zorunda değilim sen kendi önyargınla yazıyorsun Cob un dediği gibi büyük resime bakan detaylara kafa yoran bir laf ebesinden çok şey biliyordur.

Tartışmaları kendine sakla gereksiz buluyorum.. Araştır oku önyargılarından kutulmak bilimsellik şarttır am.

Yükleniyor...