Telefonda neden hep alo diyoruz acaba?

anlamı olmayan dandik bir kelime nasıl olsa :) demesek ne diyebiliriz.

0|1
610

En İyi Erkek Görüşü

• Genel manaya gelmiş yani alo oradamısın kişinin denemesi gibi birşey bu ses ver anlamı var efendimde diye bilirsin zaten kızgın olursa insan NE VAR! gibisinden cevap verir

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 6

• telefonu bulan adamın sevgilisinin adının kısaltılısı. sahiden uzun bir adı var :D

1|0
    0|0
  • Ben hic alo demem manasız geliyo bana ben efendim derim hep:)

0|0
    0|0
  • Ben alo demiyorum efendim ya da buyrun Büşra hanimin malikhanesi diyorum xDdd

0|0
    0|0
  • Ben efendim diyorum :)

0|0
    0|0
  • Efendim, kim o, buyrun da denilebilir aslında :D

0|0
    0|0
  • alo bana kaba geliyor efendim diyorum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Anlamı var ama bizim için bir şey ifade etmiyor olabilir. Telefonu icat eden kişi 2. yi sevgilisine yapmış ve aradığında isminin baş harfleri olan A.L.O. (Alessandra Lolita Oswaldo) ile seslenmiştir. BNunu duyanlarda daha sonra alo diyerek açmaya başlamışlar.

2|0
    0|0
  • Ben maho diyorum

0|0
    0|0
  • Genellikle efendim diye açıyorum.Baktım anlaşılmadı yapıştırıyorum aloyu :)Biraz da karşıdakine seslenirmiş gibi olması nedeniyle tercih sebebim.

0|0
    0|0
  • Telefonu icat eden adam ilk telefonu sevgilisinin evene yapmis. Sevgilisinin adinin kisaltmasi ALO dur ve oyle seslenirmis. Bu nedenle telefonda alo deme yayginlasmistir

0|0
    0|0
  • TELEFONU KİMİN İCAT ETTİĞİNİ VE KİM İÇİN İCAT ETTİĞİNİ ARAŞTIRIRSANIZ ANLARSINIZ

EN BASITI GOOGLE A NEDEN ALO DIYORUZ YAZ ÖĞREN NE KADAR MANTIKLI OLDUGUNU

0|0
    0|0
  • ben he diyorum

0|0
    0|0
  • Graham bell in segivgilisinin adının kısaltması a.lolita osvaldo gibi bişeydi sanırım. Belkide değildi.

0|0
    0|0
  • hello nun zamanla şekil almış hali alo dur efsaneleştirmeye gerek yok

0|0
    0|0
  • çabuk konuş :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...