Kadin, hatun, bayan, hanim, kiz. Fark nedir?

Bu kelimeler hepsi ayni seyi çagristiriyor nede olsa, ama neden herkes farkli farkli kelime kullaniyor? Mesela ben bir dişi kişisinden bahsederken genelde 'kadin' kelimesini kullanirim. Bazen de 'kiz'. Ama etrafimdaki bir çok erkek hatun kelimesini kullaniyor. Bayan kelimesini de kullanan bir çok insan taniyorum. Ama bu sözcükler arasinda ki fark nedir. Siz hangisini kullanirsiniz?

0|0
0|8

En İyi Erkek Görüşü

• Kadın evlendıkten sonra genelde kullanılır.

Bayan genel kullanımdır yanı kız veya kadın oldugunu bılmedgın genel kullanım ıcın.

Hanım evlendıkten sonrakı eşin

hatun sevgılı modundakı esin

kız evlenmemıs bayan.

1|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 7

• 1)Kadın Tanımı:Evli,Olgun Tecrübeli.

2)Hatun Tanımı:Güzel,Eğlenceli,Baştan Çıkaran.

3)Bayan Tanımı:Belirli Bir Yaşa Gelmiş 20 Yaşlarında Ve Kibar Görünen.

4)Hanım Tanımı:Bilgi Sahibi Nerede Ne Yapacağını İyi Bilen Kısacası Zeki.

5)Kız Tanımı:Ufak Fizik Boyutu İle Cahil Bir O Kadar Cilveli Olan.

Benim İçin Farkları Bunlar (: (: (:

0|0
    0|0
  • kadında deyince bekar olmadığı, hatun deyince sadece güzel olduğu gerisinin önemli olmadığı, hanım denince ya mesafeden kaynaklı ya da kendi eşinin olması, kız deyince bekar olduğu vurgulanır sayın bayan :) ben sana bayan dedim şimdi bu ne anlamda bu da benim benim sorum? açıklayıcı oldu mu bu arada

0|0
    0|0
  • Aynı sıfatı çağrıştırır lakin bekara kız,bayan evliye kadın hatun,hanım diye hitap şekli ve yöre,şiveden değişebiliyor tabiki türkçemizin zenginliğide var tabi.

0|0
    0|0
  • Orjinali kadındır :)

0|0
    0|1
  • Avrat , karı :D

0|0
    0|1
  • bakire olana kız bakire olmayana kadın denir genelde :-D

0|0
    0|1
  • öztürkçesi avrattır... ama nedense kaba diye niteleniyor. demek ki atalarımız farkında olmadan yüzyıllar boyunca kabalık etmişler...

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...