Solcu nedir ?

Sol görüşe karşı olan bir toplumun içinde büyüdüm. Daha sonra üniversiteye geldiğimde bir kaç solcu tanıdım ve çok sevdim. Benim gibi düşünüyorlar ve çok iyi anlaşıyorum. Bende solcu olmaya karar verdim. Solcu nedir? Bene sol görüşle yazılan kitaplar lazım

0|0
3|6

En İyi Erkek Görüşü

• kapitalizm e dönemek özgürlük eşitlik demokrasiden bahsedip kapalı insanları dışlamak sağcı diye ayırdıkları kesimi ki bu türkiyenin %86 lık bir kısmı örümcek kafalı yobaz olarak yorumlamak gerici olarak yorumlamak gerici derken ha bu arada o gerici örümcek kafalı çarşaf ile kafasını kapatan dediğin senden cok ileriyi düsünüyor ortalama 70 yıl yasasa 70 yıl sinirsiz bir hayat cennet için çalışıyor ve inşallahta cennet ehlinden olur.

0|1
    1|1
    • malesef ben demiyorum ama olması gereken bu bende isterim kadın mini etek giyip gezecek elbette kadın dediğin kadın gibi giyinecek ama velakin hormonel olarak engel olamıyorsun kendine kardeşim. sen cennet yok demekle ahireti reddediyorsun müslümansan ki şahadet getirmen şarttır ki zannetmiyorum herneyse haşa ve kellem eğer ahiret cennet cehennem yoksa ben ömrümü ibadetle geçirdim sen gezmeyle senin dediğin cıktı yok ahiret haşa ne kaybedecem ben diyelim benim dediğim çıktı vay haline o zaman :(

• bir tıkanma söz konusu ateist sitelerinden bak ben yatıyorum akşam girer cevap yazarım.

• o zaman sen akılsızsın serefsizsin hakarek olarak algılamada bunlarıda göremiyorsun

Kızlar Ne Diyor 3

• link

bu linkte cok güzel acıklıyor.

1|0
    0|0
  • Solcusuna göre değişir. Mesela aşırı solcu vardır özel mülkiyete tamamen karşıdır, merkez solcu vardır özel mülkiyeti sınırlandırmak ister vs.

0|0
    0|1
  • sag taraftan yürümeyen

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• eşitlik adaletten bahsedip alim leri velileri astırmak ezanı türkçe okutmak devrim adı altında ALLAHIN emrettiği gibi giyinmeyi kaldırmak kasetle başa gelmek

boşş vaaatlerde bulunmak darbe yapmak işsizlere 1.5 milyar para vereceği vaatinde bulunmak (nereden verecekse anasını satıyım devletin hazinesimi yeter ayriyetten işsizlik oranı tavan yapar üretim olmaz ülkede biz değil dış mihraplar kazanır) yeterlimi sabaha kadar sayabilirim.

0|0
    1|2
    • türkçeye Tam bir anlam değildir tambir çeviri değildir Arapça inmiştir arapça okunacaktır.

• Dincilerin çalıp çırptığı parayı onlar çalmayıp halkına vericek.

• arkadaşım dinciden zarar görmedi dini imanı olan yapmaz zaten dinci gözükenler yaptı. gerçek müslüman yapmaz müslümanım diyen yapmaz arkadaş şüphe ederim . çaldıysa a... koyacaksın senin hırsızım iyi benim hırsızım kotu diye birşey yok hırsızsa a... koyacaksın

• yaw arkadaş ALLAH askına doğru hareketin sağı solumu olur yaaa.gercek ve doğru olan her ne ise yaşatılmalı ve benimsetilmelidir.ben inanmıyorum sağ ve sol kavramına.sadece ve sadece insanları kutuplaştırmaktan başka bir işe yaramıyor.

0|1
    0|0
  • senin kendi görüşün yok mu kardeş? illa solcu veya sağcı mı olmak gerekiyor?

0|1
    0|0
  • Manifesto ile başla

0|0
    0|0
  • yahu arkadaşım üniversiteye gitmişsin ama boşsun.öncelikle sol görüş nedir bilmiyorsun ama iki tane insan tanımışsın sevmişsin hadi solcu olayım dikkat et büyük şehirlerde eşcinsel de var iki tane tanırsın sonra

1|1
    0|1
    • benim gibi düşünmeleri beni etkiledi, bende dinle yönetilen bir ülkeye onlar gibi karşıyım, eşitlik ve sosyalizm yanlısıyım. ben zaten büyükşehrde doğdum ve büyüdüm. Yaşadığım şehirde eşcinsel yürüyüş yaptı. Bu görüp sevmekle alakalı değil. İçimde izli bir sol görüş varmış sonradan farkettim

• sakın ha yanlış anlaşılmasın niye solcu olacaksın demiyorum sadece iki tane solcu gördüm ben de solcu olucam demek saçmalık.sosyalizm derya deniz bir konuyken bunu iki tane sosyalist arkadaşım var iyiler kafama uyuyorla olmaz.ben demokratım ama benim en iyi arkadaşlarım arasında nurcu da var ateist de ülkücü de var sosyalist de ama iyiler diye hiç onlar gibi olayım demedim

Yükleniyor...