Vatikan hakkında ne biliyorsunuz?

vatikan bu dunyada en ufak toprak parcasına sahip bir ulke ama italyada cok garip bir sey degilmi?

sizinde var mıekleyeceginiz bir bilgi vatikan hakkında?

0|0
6|2

En İyi Kız Görüşü

• ordusu yok ama isviçreli muhafızlar ve çok özel güvenlik tedbirleriyle korunan bir ülke. (nasıl bir çelişkiyse)

kültürel ve tarihi bir miras olmasının dışında modern dünyada böyle bir yapıyı anlamsız buluyorum. ortaçağdan kalma bir anlayış.

dinler bazı insanların tekelinde olmamalı. bir kutsal kitap ve bir peygamber gönderiliyorsa, herkes aynı kurallara tabi ve herkes aynı statüdedir, yaratıcı açısından. insanların kendi aralarında böyle ruhban sınıfı oluşturması, tamamen ticari, tamamen commercial union!

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Her yıl sevgilim zorla gidiyor benide takıyor peşine.. Milyonlarca hristiyanla marmaray gibi kıçın kıçın gidip kutsanıyoz papa tarafından onun dışında latince konuşulan altın kaplama bir şehir cennet deseler yerim inanırım ben hoş nostarjik ve aşırı sakinleştirici bir havası var tabi kutsama günleri dışında.. Onun dışında mor pasoportlu halkı ve çalışanları yani her ülekye giri psitedigini yapar ve kimse dokunamaz demek oluyor bu hatta hizmet etmek gerekir mor pasaportlulara herkes latince konuşuyo latin kültürüne ait şeyler var saatin üstünde hepsi yaralra sonuncusu öldürür yazıyodu mesela bir latin gelenegiymiş bu falan kısacası güzel yer ne soruyon sen tam olarak hacı baba ?

0|1
    0|1
  • ülke olarak kabul etmiyorum ben aslında özerklik gibi.Katolik Hristiyanlığın merkeziyetçi yapısı için oluşturulmuş bir birim

0|2
    0|3
  • Katoliklerin kalbi orda atar, orda kararlar verilir

0|1
    0|0
  • Katolikliğin tiyatro merkezi

0|1
    0|1
  • evet azmış orası

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• 0,44 Kilometrekarelik yüzölçümüyle dünyanın en küçük ülkesi. Ülkenin tek geliri turizmdir

0|1
    0|0
  • galiba dünyadaki 20 tane ordusu olmayan ülkeden biri

0|1
    0|0
Yükleniyor...