Minyatür ülke fikri sizce nasıl?

Şimdi arkadaşlar olaya öncelikle turizm odaklı bakın çünkü ülkemizi tanıtmak ve turizm amaçlı. Bu fikri kendim düşündüm başka yerde okumadim- görmedim , ne kadar mantıklı olur tartışılır.

Şimdi. turkiyeyi şöyle. bir gözden geçirin her bölgenin kendine özgü doğal güzellikleri , kaynakları, kültürü var. Ben diyorumki misalen 100.000 hektar alana türkiyenin yasanilabilir sehirlerini minyatür ( maket gibi değil ) o yöreye ait ev yapıları , köy yaşantısı , köprü , deniz-baraj , tarihi çeşme, saat, kale vs. Kısaca insanların yaşam şekillerini ve toprağın üzerindeki yapıtlarını bölgesel olarak barındıran bir yer. Şehirler yan yana olacak ; anadolunun bir şehrinde köy ortamında sabah kahvaltısı yapmak , öğleyin adanada kebap urfada çığ köfte yemek , ardindan damaga hitap tatlıları yemek (antep-hatay-k.maraş) öğle üzeri ovalarda dağlarda yürüyüş yapmak. Akşam boğazda balık keyfi yapmak. Cogatilabilir bir sürü örnek olabilir. Ama herşey kendine özgü olacak. Turist buraya girdiği zaman türkiyenin her karısını hissetmeli. Yapımı büyük miktarda para gerektirebilir belkide imkansızdır ama fikir sizce nasıl. Okuyanlara.teşekkür ederim.

0|0
3|1

En İyi Kız Görüşü

• Valla imkansızdır demişsin. İmkansız değil herşeyden önce... Biraz hayalperest bir düşünce ama olabilir. Eğer dediğin gibi ciddi yatırım yapılırsa tutar;)

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...