En sevdiğiniz kitap cümleleri

en sevdiğiniz kitap cümleleri ?

benim en sevdiklerimden bir tane:" Yaşamım utançlarla doludur, insan yaşamının ne olduğu hakkında fikrim yok." ( İnsanlığımı Yitirirken/O.Dazai)

0|0
6|5

En İyi Kız Görüşü

• ne kadar özgür olsamda kendi içimde hep darım

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Kitap sözü değil sadece bir yazı sanırım..

"Ben seni beni aglat diye sevmemiştim..."

1|2
    0|0
    • biliyorum söylediğini candan söylediğine ama bu gün verilen karar yarın bozulur çoğu kez.. sheakspeare

• "Sakın benim için ölür müsün deme!

YAPAMAM !

Ben ölüpte seni başkasına

BIRAKAMAM !"

• unutma Şukov, dualarda şikayet dilekçesi gibidir, ya yerine ulaşmaz ya da ulaşsa bile geri cevap gelmez...(denisovicin bir günü)

• eğer bir şeyi yapmak istiyorsam ,

Şimdi değil de ne zaman? ben değil de kim?

0|1
    0|0
  • Çok zalim oldukları için değil, kalbimin kapılarını ölçüsüzce onlara açtığım için bu kadar kolay yaraladılar... ( BUKRE KİTABINDAN )

0|1
    0|0
  • "Geçmişindekini unutamayan, en çok şimdisindekini aldatır."

0|1
    0|0
  • kitap okumanın zararıda vardır

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• "Acaba nerede okumuştum." diye düşünüyordu bir yandan da, "idam mahkumunun biri ölümünden bir saat önce, yüksek bir dağın tepesinde, ancak iki ayağının sığabileceği kadar daracık bir yerde yaşaması gerekse, çevresindeyse uçurumlar, okyanuslar, sonsuz karanlıklar, fırtınalar ve sonsuz bir yalnızlık olsa, yine de o bir avuç yerde ömrü boyunca, binlerce yıl, sonsuza dek yaşamanın, o anda ölmeye yeğleneceğini söylemiş. Yeter ki yaşasın!.."

Suç ve Ceza.

1|1
    0|0
  • " Bir kılıcın bileme taşına ihtiyacı olduğu gibi aklında kitaplara ihtiyacı vardır."

0|1
    0|0
  • dünya senden sonraki insanı doğurmak için şu an göklerle sevişiyo. biraz sonra başlıyacak olan göklerle kasrganın dansını syret. ölümden doğuma hep hüzünle eser. bu oluşun sesidir. nerede hayır , nerede evet diyeceğini bilmeden ölüp gittin tinercinin oğlu.

0|1
    0|0
  • "İnsanlar gerçeklerle dolu acı bir hayat yaşamaktansa, yalanlarla dolu sahte bir hayat yaşamayı tercih ederler."

0|1
    0|0
  • Kür - Şad ölmüş fakat attan düşmemişti!

ölmüş fakat yenilmemişti..

0|0
    0|0
Yükleniyor...