Sence Kültür seviyesini belirleyen şey nedir?

Sence Kültür seviyen yüksek mi?Biraz özeleştiri yap bakalim :-)Senin icin kültürlü bir insanda olmasi gereken özellikler neler ?

Güncellemeler:
+ Olarak sizce biz neden diger ulkelere gore daha az kitap okuyoruz?

0|0
6|7

En İyi Kız Görüşü

• Soru çok derin olduğu için güncellemene ithafen yazıyorum.

Çok kitap okumak kültürlü olmanın büyük bir adımı olabilir. Ama her kültürü gelişmiş insanın çok kitap okuduğunu söyleyemeyiz. Yani bu bir nevi "Çok gezen mi çok okuyan mı" sorusunu akla düşürüyor. İnsanız ve hepimiz düşündüğümüz, düşündüğümüzü ifade edebildiğimiz kadar varız. Sonuçta yılda 500 kitap okuyor olsan da bunu karşındakine aktaramadıktan sonra sıfırsın. Ama okuduğun tek bir gazete yazısını anlatış şeklin bile insanların senin hakkında yorum yapmasında büyük rol oynayabilir. Bu arada "çok" kitap okumanın beraberinde asosyallik getirdiğine inanıyorum. İnsanlarla iç içe, görerek, konuşarak, birebir yaşayarak öğrenmenin artısı bence hiçbirinde yok.

Özeleştirime gelecek olursak, yolun çok başındayım. Okumam, izlemem, gidip görmem ve takip etmem gereken çook şey var:)

0|0
    0|0
    • Herkeste sunus becerisi olmayabilir bence.ayrica kitaplara gomulmeyi telefonlara gomulmeye tercih ederim.yeni nesil cok bilgisiz yetisiyo.

• bu arada profilinizdeki yaş doğru ise, yorumlayış tarzınızla kıyasladığımda beni şaşırttı.

• Ne acidan sasirtti anormallik mi var :-) yasim 17

Kızlar Ne Diyor 5

• sosyal bilimlerle matematik ve edebiyatı birleştirip sos olarak aklını katana gıptayla bakar usulca sokulurum :)

kendim hakkında yorum yapmak istemiyorum objektif olmaz gibi

2|1
    1|0
  • düşünce gücü ve yorumlama

0|0
    0|0
  • hoşgörülü olmalı farlı düşüncelere açık olmalı . dediğim dedik çaldığım düdükler var herşeyi doğru biliyorum sanan işte buna gülünür

0|0
    0|0
    • Farkli dusuncelere acik olmali bravo.bu cok onemli.zaten insani insan yapan dusuncedir.fakat bircok kisi bunun farkinda degil :-)

• O zaman sorun okuma yazmada degil bence :-) ama sorunun kaynagini acikcasi bende bilmiyorum

• algı yeteneğinin hem zekayı hem kültür düzeyini etkilediğini düşünüyorum.kültür seviyeme gelince kap ancak hacmi oranında su alır sanırım daha benm kabım dolmadı

0|0
    0|0
    • Bence o kabin hacmini su teknoloji büyuk oranda azaltti

• Kisa zamanda kabini doldurman dilegiyle ;)

• evet yine yazalım

uzun zaman önce ''Lusacan'' vardı iyiydi hoştu okunması gerekendi

bir de taklitleri var mümkünse uzak durunuz çok sıradanlar :d

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• ıler ıgorusulu kendını gelıstırmıs konusması ıle bılgı bırıkımı ıle ornek ıbretlık ısnadır kendısı.. cok kıtap okuymak guzeldır ama bı olcu degıldır. sadece roman okuyan bırının cok kulturlu olması beklenemz mesela ancak kıtap ısmı ve yazar tanırsın bıde konuslamalrına hayl gucune ardımı olur , gerı kaln bılgı ve trıh sıyası bırıkım genel kulture pek bı katkısı olmaz mesela

0|0
    0|0
  • Kaslarını milletin gözüne gözüne sokmaya çalışan bir insanın kültür sorusu açıkçası düşündürücü !

0|0
    0|0
    • Kisiligimi tanimlarken atletigi sectim.ama senin sporla ilgilenen birinin kültürle alakasinin olamayacagini dusunmen hosgorusuzluk ve saygisizliktir.bence

• Thanks.bence art niyetli yorumlar pek hos olmuyo.buraya kimseye tartismak icin gelmedim

• Doğrudur..

• Beynim ve kadınlar.

0|0
    0|0
  • Ucu çok açık bir soru,hem cevaplarsam kendimi övmüş olurum o yüzden özür dilerim,cevaplayamayacağım.Foto seninse,karın kasların güzelmiş,güle güle kullan.

0|0
    0|0
    • Cok tesekkurler,bakis acisi budur iste .alttaki yorumda kaslar hakkinda igneleme yapmis bir arkadas.senin yorumun hosuma gitti demekki senin gibi dusunenler de varmis.fotograf 15 yasimdaki halimdi.ama sinava hazirlaniyorum.bu aralar pek kas yok ortalarda :-)

• Sana da teşekkürler,ben de çalışıyordum şimdi ekipman ayarlamaya çalışıyorum,vücut ağırlığımla fitness yapacağım.Ektomorf vücut tipin olmasına rağmen gayet güzel.

• En başta ne kadar görgü , adap bildiğin ve bilgi düzeyindir kültür .

0|0
    0|0
  • Dünya görüşü

0|0
    0|0
  • espiri yetenegi...hem kültürü, hem kişiligi, hemde zekayı belirler bence

0|0
    0|0
    • Espiri kisilik + zeka katiliyorum ama kulturu tam olarak yansittigina inanmiyorum

• ya olaya şu açıdan baktım...mesala bir şehir üstünde espiri yapman için şehiri azda olsa tanıman gerekiyor..o yüzden kültür kategorisine yerleştirdimde aşırı ince düşünmüşte olabilirim yani

• Biliyorum espiri icin bilgi de gerekli ama bilgiden cok dogaclama

Yükleniyor...