Yine bir siyaset sorusu; sizce hal böyleyken ileride neler yaşanır?

AKP hükümeti Suriyede El kaideye destek veriyor, Amerika El kaide ile mücadele eden Iraka destek veriyor, hal böyleyken ileriki zamanlarda neler yaşanır?

• Amerika hükümete suiksat düzenler
    9% (4)25% (8)15% (12)Oy Ver
  • Hükümet tırsar desteği keser
    21% (10)12% (4)18% (14)Oy Ver
  • Amerika Elkaidenin karşısına askeri güç çıkartır
    11% (5)3% (1)8% (6)Oy Ver
  • Amerika Türkiyeye saldırı düzenler
    47% (22)28% (9)39% (31)Oy Ver
  • Diğer belirtiniz
    12% (6)32% (10)20% (16)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
milletin dünyadan haberi yok

0|0
7|11

En İyi Kız Görüşü

• Arkadaşım Amerika ile Türkiye ilişkilerini daha iyi incelemeni tavsiye ediyorum. Amerika BOP projesi için Türkiye'ye ihtiyaç duyuyor Orta Doğu ya hakim olmak amaçları zaten. Türkiye'nin de çıkarları var daha doğrusu Akp hükümetinin. Malum başa geldiklerinden beri dostlar Abd ile. Şunu belirteyim ben; önce kürdistan devleti kurulacak özerk olarak. Daha sonra bağımsız olacaklar ve ülkemiz küçülecek. Eskiden beridir bizim topraklarımız çok milletliydi o milletler bu coğrafyaya geri döndürülecek eğer plan işlerse. Daha neler neler her milletin kendine göre planları var galip kim gelir Türkiye daha ne kadar heba olur ve Ata'mızın kemikleri sızlar orası meçhul.

0|0
    0|0
    • aşağıda bir arkadaş da söylemiş hatta Abd- İsrail dostluğu da mevcut. Tüm bu savaşlar oyunlar Büyük orta doğu projesi için bunu araştırın bence çok şey bulursunuz.

• AKP taraftarlarının hükümet için vatanı kaderine terk edeceğini düşünmüyorum, yapacak olsalardı gezi olaylarında Taksime çıkar, AKP olitikası için MISıra giderlerdi, Amerikanın Ortadoğuda planlar yaptığının farkındayım ama onların da gözü kesmiyor, Irak hezimetinden sonra

• bakalım neler göreceğiz daha

Kızlar Ne Diyor 6

• Akpden herşey beklenir:) Ayakkabı kutularında gizli cevabı:)

1|0
    0|0
  • ulan neden butun şıklar amerika ile ilgili tek sorunumuz amerikamı yahu

1|0
    0|0
  • hayırlısı olsun.

0|0
    0|0
  • ne diyon olum sen

0|0
    0|0
  • ne el kaidesi ya kafan mı güzel

0|0
    0|0
  • uu beybi bir hareketlenme bende oldu bende.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• canım kardeşim yanlış öğrenmişsin el kaideye değil muhaliflere destek veriliyor ikisi farklı şeyler...

1|1
    0|0
  • millet boş boş dururken ülken için bişeyler düşünüp yorumladığn için tebrk ediorum aslanda yapmamız gereken şey bu ama burada da gördüm ki bizim milletimz anlamıo bundan. Bu başbakanı ABD getirdi Tayyip Erdoğanı başbakanlıga hazırlıoruz demeçlerini herkes biliyo benm yorumum ABD başbakanla yapıcagı işleri bitti şimdi çıkarları ters düşünüo ortalık iyi ısıncak ama sonunu kestirmek zor.

0|0
    0|0
  • Amerika Türkiyeye saldırı düzenler

0|0
    0|0
  • A: Amerika hükümete suiksat düzenler

0|0
    0|0
  • dediğin gibi olursa akp düşer... ama akp her an yeniden amerikanın güvenini kazanabilir, zira düşmanını anında dost ilan edebiliyor, dostunu da düşman...

0|0
    0|0
    • Amerikanın durumu da aslında çok iç açıcı değil, hatta sezgilerime göre orada da ufak bir kıvılcımda bütün millet isyan bayrağını açacak gibi

• her ülke kendi çıkarına göre davranıyor, ırak hangi terör örgütünü destekliyorsa artık türkiye de onlara aynı dille cevap veriyor.ileride türkiye yerinde saymaya devam ederse daha çok oyun oynanır biran önce güçlü bir ülke olmamız lazım

0|0
    0|0
  • amerika hükümeti yıpratır kendine gebe yapmaya uğraşır bunlar sanırım istihbaratta biter. kim bilir bizim bilmediğimiz istihbarat olayları nasıl yaşanıyordur.

0|0
    0|0
  • amerika suikast düzenler

0|0
    0|0
  • amaç ortadoguda her daim ortami gergin tutmak. bu da abd nin ve israilin ekmeğine bal suruyor.

1|0
    1|0
  • siyaset piyonları değişen bir oyundur amerika ırakta kürtlerin güçlenmesini isterken suriyede farklı bir siyaset güdebilir ve imaj amaçlı bunu türkiye ile dolaylı yoldan yapabilir kısacası gösterilen başka oyun başka olabilir sen sadece medyanın gösterdiği açıdan bakıyosun

0|0
    0|0
    • medyanın gösterdiği açıdan derken, ben bu durumu medyadan duydum ama ihtimalleri kendim düşünerek yazdım

• sulikast düzenlemez türkiye ile sağlam ticareti var kaos kimsenin işine gelmez . hükümet amerikaya danışmadan iş yapmaz dünyada yapanlar ambargo yer örnek iran , kuzey kore , amerika ekonomisini ve kendi iç karışıklıklarını düzeltmeye çalıştığı bu ortamda savaş yanlısı olup asker çıkartmaz ırakta denedi ve sonuç alamadı hala kaos ortamı . türkiye herşeyi kendi başına yaptı farzedelim amerika ambargo uygular kişileri öldürmek sadece türk halkının amerikaya kin beslemesi demektir ve o sonuç demek.

• kim bu soruyu soran ülkesi nere diye hep merak ediyorum yav

0|0
    0|1
    • Türküm, Türk olmasam neden sorayım bu soruyu?

• hıhı tabi öyledir

• son soruma cevabın var mı?

Yükleniyor...