Suç ve cezayı okudunuz mu

Okuduysanız beğendiniz mi yorumlarını alabilir miyim

0|0
2|11

En İyi Erkek Görüşü

• Zamanlama olarak; Cin Ali serisini bitirdikten sonra okuduğum ilk kitaplardan biridir. Annem ve babam da çocukluğunda benimkine benzer bir zamanda okumuş. Klasik dünya edebiyatı'nın en önemli Rus yazarlarından Dostoyevski'nin en çok bilinen kitaplarından biridir. Sinema versiyonu da var. Bu ve bunun gibi klasikleri okumadan güncel kitaplara geçenler, biraz klişe olacak ama; sağlam bir temel atmadan bina yapmaya çalışanlar gibi bence. Hiç kitap okumayanları da unutmamak lazım, onlara sevgiler. :-)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Suç ve Ceza'yı okuyup da beğenmeyen var mı merak ettim şimdi.

1|0
    0|0
  • Bugün kütüphanede 80 sayfa kadar okuyarak başlangıç yaptım . Ne zamandır elimin altında okumak istiyordum . Sabah gazetesinin 100 kitaplık koleksiyon kampanyası vardı ; gaztenin bu kampanyasıyla almıştım bu suç ve cezayı da . Öğrenci evinde arkadaşlarla biriktirip almıştık bu kitapları ; ben Suç ve Ceza ' yı aldım geri kalanları onlara bırakmıştım . Güzel bir kitap ; Dostayevski de iyi bir yazar .

1|0
    0|0
  • başlığını okudum adam o kadar nefis özetlemişki başlıkta SUÇ ve CEZA şuna bakarmısın içeriği okumaya gerek yok suçu işleyen cezasını çekiyor olması gerektiği gibi

1|0
    0|0
  • kesinlikle okumalısın , yorum yapmam çünkü; anlatılmaz yaşanır :))

2|0
    0|0
  • onu okumadıysan sanırım diğer dünya klasiklerini de okumamışındır. hepsini sıraya koyup oku bence. suç ve ceza iyi bir kitaptır seversin:)

1|0
    0|0
    • dünya klasikleri beni sıkıyor ama okumak istiyorum suç ve cezaya yeni başladım hoşuma gitti ilk defa bir klasik

• suç ve cezadan başlıyorsan biraz edebiyat dili hafif ağır ve iyi bir kitaptan başlamışsın zaten. Ama yazarları sıraya koyabilirsin: Gorki, Dostoyevski, Gogol, Balzac gibi 4 önemli yazardan başla sonrasında diğerlerine de sıra gelir sıkılmazsan:) sonra sevdiğin türleri seçer okursun ama bunları aradan çıkarıp sonra günümüz kitaplarına geçsen daha iyi bir sıralamayla gitmiş olursun gibime geliyor.

• çok teşekkürler uygulıycam

• evet dostoyevskinindir. rusça okudum hem de

0|1
    0|0
  • Evet okudum ve hayatımda okuduğum en güzel kitaptı. Kesinlikle tavsiye ederim ki zaten Dostoyevski de dünyanın en büyük şairlerinden denir bence şairlerinden değil şairi.

1|0
    0|0
  • Beğenmemek saygısızlık olur sanırım.

1|0
    0|0
  • okudum malesef.. rus saraylarındakı sacmalıkları sayfalrca uzunluktakı tasvırlerı okuynca olaydan ıyıce koptugun rus edebıyatından ve kıtaptan sogutuyor ınsanı

0|0
    0|0
  • hangi suçun cezası o kadar kalıln olabilir ki ? *Okumadım*

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• okudum çok güzeldi

1|0
    0|0
  • okumadım henüz

0|0
    0|0