Edebi olmayan neden dünyayı ateşe vermiş gibi olur

Mevlana bir sözünde buyurmuşki

Edebi olmayan yalnız kendine kötülük etmiş olmaz. Belki bütün dünyayı ateşe vermiş olur.

Burdaki pskoloji nedir?

0|0
1|3

En İyi Kız Görüşü

• Hemen tartışma ortamı olmuş. Mevlana bir değerdir. Tüm dünyanın kabul ettiği bir değer. Ona bile olumsuz yorum yapanlara hayret ediyorum. Geçen Konya'ya gittim ve Mevlana'yı ziyaret eden turistlere imrendim. Bizler de dalga geçeriz böyle. Her neyse cevap vereyim, bir kişinin kötülüğü sadece kendini bağlamıyor işte. Mesela her koyun kendi bacağından asılır sözüyle ilgili bir hikaye vardı. Bir adam gidip ama mahalleye tek bacağından koyunlar asıyor ama tüm mahalleyi kötü bir koku sarıyor. İnsanlar kokuyu merak edip sorunca ''Her koyun kendi bacağından asılır, ama herkesi de böyle etkiler.'' diyor. O hesap işte.. Edepsiz olursan başkalarını da buna sürüklersin.

0|1
    0|0
    • Değerli insanlar şarap içemez mi ?

• Evet evet doğru söylüyorsun.gemiyi delen bir adam yüzünden gemideki tüm personel batar.kıyamette böyle olsa gerek.Allah bizleri edepsiz davranmaktan korusun.

• Amin... Teşekkür ederim en iyi cevap için:)

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 3

• İşte bunlar hep şarap.

1|0
    1|2
    • lan basküler dinsizliğe kafa yorduğun kadar islama kafa yorsaydın ererdin a.q

• olm manyaksınız manyak :))

• la tamam olm.git tanrını ye sen :))

• mevlananın her hali her davranışı AŞK tır.psikolojiside aynı şekilde her daim AŞk...

0|1
    1|0
    • ALLAH aşkı

• Canımı çektirdin. Dur ketçapla bir yiyeyim.

• Yaratan dediğin öyle olmalı. Karnın açıktığında seni doyurabilmeli. Bak Allah dediğine karnı aç olanları doyurabiliyor mu ? Hayır.

• 21. yüzyıla uyarlanması mümkün olmayan bir psikolojidir. Yanlış.

0|0
    0|0
    • Mevlana kendi çağıyla konuştuğu gibi bu çağ ilede konuşur. edep her zaman edeptir diye düşünüyorum

• ?

E anlatın siz de. Her neyse. Burada iletişim kurmak imkansız sanırım. İyi akşamlar.

• Hatırladım. Evet, bilseydim kesinlikle atmazdım, kötü anıları hatırlamayı sevmiyorum. Birgün ''edep, ahlak'' kavramlarının sizin için de önemli olmasını diliyorum. Hoşçakalın.

Yükleniyor...