3 yanlış bir doğruyu götürme olayı?

Arkadaşlar selam;

Benim merak ettiğim bu 3 yanlış 1 doğruyu götürme olayı nasıl? Mesela benim matematikte yaptığım 3 yanlıştan, Türkçe netlerim etkilenir mi?

0|0
3|9

En İyi Erkek Görüşü

• hayır sadece matematik netlerin etkilenir.

1|0
    0|0
    • ya emin misin? Ben türkçe ve sosyal netlerimde gider korkusuna, açıkçası matematiğe hiç bulaşmayacağım. Çünkü matematiğim çok kötü. Açık öğretim istiyorum barajı geçsem açık öğretimde yetiyor. O yüzden Türkçe ve sosyale yoğunlaşıp barajı geçmeye çalışacağım. Ama dediğim gibi sırf matematik yanlışlarım Türkçe ve Sosyalden yaptığım netleri götürür korkusuna sallamaya bile cesaret edemiyorum açıkçası :/

• ya şimdi şu var, matematik netin 0'ın altına inerse elbette diğer derslerin netlerine zarar verecek.

Erkekler Ne Diyor 8

• Bu çok yanlış bir eğitim sistemi bence. Yasaklı ve cezanlandırıcı zihiyet her yerde kendini gösteriyor ne yazık ki, oysa başarıyı destekleyici bir sistem olsa, eminim öğrencilerimiz de daha çok gayret gösterirler, başarılı olmak için. Mesela 3 yanlış, 1 doğruyu götürmesi yerine, 3 doğru yaparsan, 1 yanlışın da doğru sayılacak, gibi bir uygulama olabilir.

0|0
    0|0
    • kesinlikle. zaten yeterince zor ve stresli. Bir de bu olay ayrı stresli. İnsan bildiğini bile yapmaya cesaret edemez ki.

• 4 yanlış 1 doğruyu götürüyor diye biliyorum.Ygs Lys öğrencisi olduğunu tahmin edersek evet böyle.

0|0
    0|0
  • 3 te nereden çık tı 4 yanlış yıllardan beridir böyledir o dersteki doğrularından götürür. açık öğretimde de böyle bir uygulama yok biliyorum

0|0
    0|0
  • Hayır.

Bir dersten yaptığın her 3 yanlış, aynı dersteki 1 doğrunu götürür. Diğer derslerindeki netlerini etkilemez.

0|0
    0|0
  • hayır matematıgın eksıye duser yalnızca.. sadece kendı puan turunu etkıler

0|0
    0|0
    • Benim bildiğim etkileniyordu :/ Mesela benim Türkçem çok iyiyken matematiğim çok kötü. O yüzden bu yıl sınavda Sadece Türkçe ve sosyal cevaplamak istedim. Matematiğe hiç bulaşmak istemedim sırf bu üç yanlış bir doğruyu götürme olayından. Çünkü matematik cevaplarsam anca ölümüne sallarım :D ee o sallamasyonlarım Türkçede yaptığım netleri etkilerse biterim. Etkilemiyorsa sallarım valla D:

• Ya meslek çıkışlı olduğumdan matematiğim m si yok. Anca sallarım

• ilk bölümden çözebileceğin 5 soru çıkıyor mutlak... yoksa 2 puan turunden daha puanın hesaplanaz... sen bılırsın yınede

• sadece matematik netlerin düşer.

0|0
    0|0
  • etkilenmez:

0|0
    0|0
  • 40 ınıda yanlış yapsak -13,333333 net oluyo bende düşünüyorum sallasammı diye

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Sen şimdi matematik netini hesaplarken 20 doğru 6 yanlışın var diyelim 18 netin oluyor.Türkçeden 15 doğru 3 yanlışın var 14 netin oluyor. Sonra her dersin netlerini toplayıp toplam netini bulursun.Birbirini etkilemek değil de toplam netini etkiler işte.

1|0
    0|0
    • Ya mesela şöyle anlatayım ben size; Ben şimdi açık öğretim istiyorum. Açık öğretimde barajı geçsem yetiyor, biliyorum. O yüzden sadece Türkçe ve sosyale yoğunlaşıp Türkçe ve sosyal cevaplayıp, matematik sorularına hiç bulaşmayı düşünmüyorum. Dediğim gibi; Türkçe ve sosyal netlerimi de alıp götürür korkusuna sallamaya bile cesaret edemiyorum :( Çünkü matematik cevaplarsam anca sallarım, çok kötü matematiğim çünkü :( Şayet benim Türkçe ve sosyal netlerimi, matematik yanlışlarım etkilemezse sallarm

• Dediğim gibi diğer dersleri etkilemez ama toplamdaki netini düşürür yanlış yaptığın sorular.Sallama sen yinede.

• Türkçe netin etkilenmez. Matematikten yaptığın netin düşer. Doğdun azsa netin eksilere iner ve bu da puanını etkiler

1|0
    0|0
    • Mesela Türkçe ve sosyalden 15 net yaptım diyelim. Matematikten ise, tüm cevaplarım yanlış diyelim.Bu durumda Türkçe ve sosyal netlerim de gider mi?

• O zaman etkileniyor. O zaman ben matematiğe hiç bulaşmayayım en iyisi .

• Evet bencede bulaşma. Mesela sınavda emin olmadan fen bilimleri yapmıştım ve netim düştü. Aynı hataya düşme :)

• etkileyebilir bence

0|0
    0|0
Yükleniyor...