Ya sizce Lazlar kimdir ?

Lazlar hakkında bildikleriniz nelerdir? Bakalım kaç kişi doğru bilgilere sahip..

0|0
3|5

En İyi Erkek Görüşü

• Türkiyede yok denecek kadar azdırlar Rize Pazardan kısmen Çayeli Sınıra kadar olan bölgede yaşarlar..

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Burnu farklı olan tiplerdir :)))

Lazuk kurnazzuk sana attuk bir kazuk diye bir fıkra geldi aklıma :D

O değil de Lazları sadece fıkralardan tanıyorum yani kimdir nedir bilemem.

0|0
    0|0
    • LBende bunun için sordum... Bu ülkedeki pek çok halkı tanımadığımız gibi onlarıda tanımıyoruz... Kimdir lazlar? Fıkralardaki karakterler mi sadece hayır... Bambaşka bir kültürün temsizcileridir...

• pelte konuştuklarını mizah diye saçmaladıklarını biliyorum

birde genelinin geçimsiz olduğunu gördüm dediğim dedik çaldığım düdük

normal ayarında olanları yok mu çok.ama genel izlenimim böyle

0|0
    1|0
  • Severim.

Sadıklar Türkiye ye.

Burunlarıyla meşhurlar

0|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 4

• lazlar insandır.. itiraz edebilecek? yoksa devam ediyim.. bu adamlar insansa gerisini napıcam yeter bana bu bilgi...

0|0
    0|0
  • laz olankişiler tanıdığım çok. yöre halkı olarak düşünürüm her zaman .doğu karademiz sakin ve bol bereketli doğası güzel yerlerdir .oraların yöre halklarıda kültürlü ve iyi insanlardır .lazlar dan hiç kimseyezarar gelmez .

0|0
    0|0
  • Rumlara dayanıyor diye biliyorum bazılarının soyu.bi kaç arkadaşım öyleydi.

0|0
    1|0
    • Saçma arkadaşların Laz ise Soyunun Gürcistandaki Kafkas Halklarından Megrellere dayandığını bilirlerdi... Rumlar kolonici devletçikler kuran topluluklardı. Lazların Rumlarla ilişkisi sadce bu devletçiklerdeki ticari ilişkilerdir. Soy olarak hiçbir alakası yoktur.

• Bu kadar sitemkar olmana gerek yok arkadaşım ben onların bana dediğini dedim beni ilgilendiren bir durum değil.

• Daha çok Rize'de ve Artvin'in Hopa ilçesinde bulunuyorlar. Rize'de merkezde fazla bulunmaz hatta yok nerdeyse, daha çok Çamlıhemşin ve Pazar lazlar ile doludur. Hopa'da da fazla olmasada var =)

1|0
    1|0
Yükleniyor...