Osmanlı Preveze'yi nasıl kazandı ?

Preveze'yi kazanmamızı anlayamıyorum. aklım almıyor ya Andre Doria çok ahmaktı ya da birşey var. adamların 39 gemisi batmış bizde batan gemi yok . adamların 3000 ölüsü bizde 400 şehit. 30,000 askerle savaşa girmişler bizde 4500 nefer .

ilginç hakikaten çok ilginç . tek aklıma gelen bizim saldırı tarafında olmamız gafil avlanmış olabilirler ya da çok korkaklardı veya sattılar komutanlarını ; başka bir neden bilen var mı ?

0|0
5|3

En İyi Kız Görüşü

• Kazanma ihtimalmz düşüktü 3te 1 oranda donanmaya sahiptik fakat kaptanı derya barbaros fazlasyla taktiksel , üstelik savaş alanında donanma sokmaya yardmcı ne kadar ada varsa öncesnde alyruz zaten. ve gemiler Y taktıgyle savaşa gryor tamda bu sırada ne kısmettir ki rüzgarın yön degstrmesnden ötürü çekdiri türü gemilermiz üstnlük kazanyor top dahi atılmadan düsman donanması akıma karşi çevirme harekatyla batıyor ve mecburi olarak çekiliyor , ardndanda 3saatte donanması ancak hazır olabilen savaş gemilerine ani gece baskını yapyorlar, dogal olarak karşılanamıyor ve sonuç : şanlı türk tarihine bi zafer daha..

0|1
    0|0
    • helal olsun sana tarih mi okuyorsun bilmem ama bu sitede cidden çok farklısın

• Yo tarih okumuyorum sadece ilgim var az bişey.. ha bu arada donanmanın bir dger yönüde savaştan önce bayraklarla bir iletişim oluştrulması ve bu sayede karşı taraf ayrı gdrken zaman zaman bizim donanmamız barbarosun byrak çekmelernden hep aynı anda yeltenerek tabiri caizse tam bi takım çalşması yapyor

Kızlar Ne Diyor 4

• neden ekinoks git karı kızlı sorular sor neden :)

1|0
    0|0
  • Boşver bunları. Kazan kazanmış yenilen yenilmiş... :((

0|0
    0|1
  • link

işte böyle.

0|1
    0|0
  • şu deniz kenarındaki tişörtlü arkadaş hep tarih hep tarih.tarih çalışıyodum iki dk sitede güleyim dedim yine tarih çıktı karşıma.zaten bilmiyorum sorunun cevabınıda.:((moralim bozuldu şimdi boşuna çalışmışım:(

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Barbaros Hayrettin Paşa'nın hayatını araştırırsan çok iyi anlarsın.ben kendisinin hayatını konu eden çok uzun bi belgesel dinlediğim için biliyorum.Dünya tarihinin en büyük denizcilerden hatta belki de en büyüğü Barbaros Hayrettin Paşa deniz kuvvetlerinin başındaysa böyle şeyler normal.Kendisi 2 kere birleşik haçlı donanması komutanı Andre Dorya'yı perişan etmiştir.

0|0
    0|0
  • Barbaros Hayrettin Paşa'nın başarılı manevralarıyla kazandı.

0|0
    0|0
  • Battal gazi sağolsun koca donanmayı kayıkla tek başına devirdi

0|0
    0|0
Yükleniyor...