Yazarak nasıl para kazanılır?

arkadaşlar deneme türü bişiler yazıorum, kalemimin de iyi olduğunu düşünüyorum, şiir de yazıorum arada. bunu değerlendirmem gerektiğini sölüo arkadaşlarım ama nası değerlendireceğimi bilmiyorum, daha doğrusu yazarak para kazanmak konusunda bir fikri olan varsa benle paylaşabilir mi? ;)

(farklı bir başlıkta sormuştum bunu ama ilgi görmedi tekrarladım ;) )

Güncellemeler:
belki de en güzeli bir hayalete aşık olmaktı..

gün doğumunda uğurlarken işine,

gönül hanenin en nadide odasında tutmaktı aslında sevgisini..

ve akşamı iple çekmek..

kapı tokmağında duyunca gönül şifreni,

tüm meşguliyetlerinden arınıp ,

usulca bırakmaktı terliklerini mübarek ayaklarının yanına..

onsuz bir günü özetlemek bile ezayken kaleme,

bi hayalete sevdalı olmaktı belki en güzeli..

ya da sevdana hayalet olmak..

bi nevi 'umut tüccarlığı'

sadakate aç sokaklarında gönül pazarımın..

Ucuz sadakat gösterileri girmiş vizyona, gişe rekorları kırıyo..neden tamamlanamıyoruz ki, herşeyimiz yarım..kız olarak bakmaya bile haya ettiğim şeyler erkekler arasında seyirlik yanı yüksek değerde hep..ve 'sanat' denen şey kadraja girmiş bir çıplağın flu onurundan ibaret artık..

1|0
526

En İyi Erkek Görüşü

• Kitap basmak, makale yazarı olmak, metin yazarı olmak ya da herhangi bir blog/site açarak reklam geliri elde etmek dışında yapabileceğin bir şey yok. Sürekli okumanı ve her alan da yazım kurallarına dikkat etmeni tavsiye ederim. Birde eş-dost sana eleştiri konusun da yardımcı olamaz çoğunlukla. Sebebi; hevesini kırmak istememeleri. Bu yüzden yorumları yabancı okurlardan al (mesela soru altında bir şeyler göndermeliydin). Ona göre okunabilirliğini değerlendirebilirsin.

Denemelerini internet ortamında yayınlayarak işe başlayabilirsin. Herkes yazdiklarinin para etmesini ister tabiki. Ama herkes her konuda iyi yazamaz. Önce kendine bir yol çiz ve o alan da sürekli birşeyler üret ve oku tabiki. Para eder bir değeri varsa o seni bulur zaten.

Başka sormak istediklerin varsa mesaj atabilirsin.

0|0
    0|0
    • facebookta çoğunlukla yazıyorum ve bu işten anladığıklarını düşündüğüm insanların güzel yorumları oluo beğeniler filan oluo gayet fazla.biyerlerde yazmalısın fikrini ban aşılayan da arkadaşlarım zaten, yoktu bu işten para kazanma gibi bir hayalim filan.baktım cidden hitap ettiğim bir kitle var, düşünmeye başladım ciddi ciddi profesyonel anlamada yazmayı :) bir güncellleme yaparım en kısa zamanda yazdıklarımdan örnek..fikrinizi de merak ediyorum.teşekkür ederim bu arada ;)

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 25

• Seo için makale yazarsın 250 kelimelik bir makale 3-4 tl den alınıyor. Fiyatları değişiyor işte .. Bir tane de değil sürekli bir iş yani sağlam makale yazıyorsan beğenilirse 1000-2000 tane makale yazdırabiliyorlar .

Nasıl para kazanılacağı konusunda bilgim pek yok ben işin teknolojik boyutuyla ilgileniyorum .

0|0
    0|0
  • Üniversite oku.Bunu şöyle açıklıyım; Diyelim deneme makalelerin artık ne yazıyorsan üni de onu oku tez yaz yüksek llisans yap adını o alanda duyur o alanın hocası ol kitap çıkar ünilerde senin kitabın okutulsun para kazan

Yada kendini tanıt sempatik olman lazım.Günlük konularda yaz kitapların satılsın dilden dile çoğalsın.Para kazan

Yada belirli bir siyasi ideoloji hakkında yaz illa talibi çıkar okurlar.Para kazanırsın.

Denme vb lerini blog kur sonra site vb yükselt bu olayı reklam al sitene para kazan.

Tecrübe kazan proglara seminerlere katıl para kazan.

Şiiir herkes unutma çünkü aşıksın kelimeler ağızdan değil kalpden çıkar.(Cema Süreyya değilsen)

0|1
    0|0
  • Türkiyede maalesef zor. Yazana saygiyi gectm yazilana saygi duyulmayan bir ulkedeyiz. Yazana degil soyunana ekmek var bu memlekette

0|0
    0|0
  • deneme vs. bilmemede makale yazabiliyosan r10.net üzerinden çok güzel paralar kazanabilirsin

0|3
    0|0
    • r10.net'e üye olmak için davetiye kodu gerekiyor galiba, nasıl bulabilirim, bilginiz var mı?

Teşekkür ederim.

• maviışık r10.net davetiye bulman biraz zor kısa çözüm premium üyelik. yıllık 125 tl olması lazım

• Öldükten sonra olur belki bir şeyler... Efendim fikrimizce sanat artık mutluluk içindir

0|0
    0|0
  • Bence hobi olarak yaz :) internette bir blog aç dene. Bir kitleye ulaştığında dergide yazmak, kitap çıkarmak düşünülebilir. Para kazanması zor insanlar çok az okuyor ülkemizde.

0|0
    0|0
  • kitap evi ile anlaşman lazım. ya onlar basar sana yüzde verirler ki senin için en mantıklısı bu. ya da 7-8 bin lirayı basar bandrollü kitaplarını satacak bir pazar bulursun satarsın. şiir günümüzde gitmiyor. kitap okuyanda gençlerden ibaret... benimde var bir kitap çıkarma hayalim. gogıl amcaya sor ''kitap basım fiyatları'' diye.

0|0
    0|0
  • once bir tane blog ac internet uzerinde, ordan takipci kitlesi edinebilirsin, zaten zamanla kitabini da cikarirsin zaten. uzun vaade olsa da, tutarsa cok iyi olur senin icin =)

0|0
    0|0
  • Bi Ahmet Ümit,Elif Şafak,Ahmet Altan,Selim İleri,Ayşe Kulin olmadıktan sonra ülkemizde yazmaktan para kazanmak zor.

0|0
    0|0
    • elif şafark'ın tarzına yakın olduğumu düşünüyoru.onda ayrı bir muhteşemlik var tabi bilgi dağarcığım yok o kadar ama tarzım benzer az çok.

• Umarım güzel bir eser yazarsın birgünde bizde keyifle okuruz,başarılar.

• yazarsın bir roman bulursun sana sponsor olacak bir keri... ıım-ım yani bir yatırımcı anlaşma imzalarsınız gelirin yüzdesini kararlaştırısınız sonra kitabın reklamı falan yapılır satışa sunulur. Sonra satıştan gelen geliri yatırımcıyla anlaştığınız rakama göre paylaşırsınız.

0|0
    0|0
  • eskiden padişahlara övgü dolu şiirler yazan şairlere kese ile altın verirlermiş :) sende şimdiki devlet büyüklerine övgü dolu şiirler, yazılar yaz gönder.belki bir faydası olur.

0|1
    0|0
  • para kazanmak için yazarsan

yazdıklarını kimse okumaz

0|1
    0|0
    • ben de bu düşüncedeydim, ama okuyanlar teşvik etti beni para kazanmak için yazmaya ;)

• yazarak para kazanmanız için çok satmanız gerekli. bunun için yayınevleri para vermez para alır sizden. ama nette yazabileceğiniz yerler var. oraları da beğenmezseniz kendinize bir blog açabilirsiniz. kolay gelsin..

0|0
    0|0
  • Önce "y" leri de kalemine kazandırmayı dene, yazım kurallarına dikkat et, öğren. Sonra para kazanma evresine girersin. Birden fazla yükleme olmasın.

1|0
    0|0
  • Makale yazabilirsin, farklı konularla ilgili. Bebek bakımı, güzellik, vs..vs.. gibi konular gibi yani.

0|0
    0|0
  • bize değil git bir yazara danış

0|0
    0|0
  • ben torpıl olayına gercekten fazla takılmıyorum gercekten calısıp cabalayan ınsan her ıstedıgını yapar ve elde eder dıye dusunuyorum ama torpılde bır gercektır onu söylemelıyım ne yazık kı

0|0
    0|0
  • kitap yaz direk. piyasadaki kitap türlerini analiz et, senin dünyan hangi türe daha uygunsa ona göre giriş :) sonra yayıncılara yollarsın beğenilirse birşeyler olur.

0|0
    0|0
    • eğer noterden patentini alırsan, mobil kitap yaptırıp satabilirsin mobil pazarlarda. o konuda yardımcı olabilirim kar payı alarak :D

• Kazanamazsın çok iyi yazarlar bile aç sanatçı yaşarken önemsiz öldükten sonra belki bir işe yarıyor

1|1
    0|3
  • yazarak para kazanılmıyo beste yapabiliosan ne ala ondanda çok bişe kalmaz ama yazarak ötesi yok

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    5

Kızlar Ne Diyor 5

• Yazarak para kazanman çok zor bu ülkede yazarlık zaten bir çok insan için ikinci bir iş ya da ikinci bir meslek. Kitap çıkarmak için çok para gerek ki büyük yayın evleri ünlü biri olmadıkça kitabı basmaz.

Küçük yayın evleri basar ama dağıtımını üstlenmez yani bir sürü sıkıntı.

Herkesin yazar, şair olduğunu iddia ettiği bir ülkede zaten yazılıp çizilene prim verilmez. Ancak hobi olarak değerlendirebilirsin. Edebiyat dergilerine yollarsın ya da blog açarsın.

0|3
    0|0
  • Yazınsal olanları bir köşede tutup sonra kitap halinde değerlendirebilirsin. Eğer yazma yeteneğin varsa ilgilendiğin ya da bildiğin bir konuda bir site, sürekli bir yayınla anlaşarak düzenli yazabilirsin.

Bi de yazmak çok çalışılması gereken bir şey. Kurallarından biri de her gün ne olursa olsun yazmak.

0|0
    0|0
  • hiç iyi değil durumun.

çünkü daha kelimelerin nasıl yazılacağını bilmiyorsun besbelli.

bırak denemeyi şiiri, ilk yazım kuralları çalış.

0|1
    0|0
    • canım internet dili chat dili die bişi var, yazarken elbette dikkat ediyorum noktalama ve yazım kurallarına ;)

• sen bilirsin, ben chat dili bilmiyorum.

• bu ülkede sadece yazarak para kazanabilen çok az insan var. onlar da yıllarca yazıp isim yaptıktan sonra ancak kazanmaya başlıyor.

0|0
    0|0
  • yatarak daha kolay

0|0
    0|0
Yükleniyor...