Kitap okumak konuşma yeteneğini geliştirir mi?

kitap okumak konuşma yeteneğini geliştirirmi?

Ve kitap okuyanların önerdiği muhakkak oku yararlı olur dediğiniz kitaplar varmı?

0|0
9|5

En İyi Erkek Görüşü

• okuma biçimine ve beklentine bağlı; eğer diksiyonum düzelsin diyorsan hergün 3 sayfa yüksek sesle, nokatalama işaretlerine dikkat ederek kitap okuman çok faydalı olur. Akıcı ve seri konuşmak, devrik değil düzgün cümleler kurmak istiyorsan, kelime hazinesi zengin kitaplar okumalısın, peyami safa önerebilirim, ayrıca kelimelerle aran çok iyi olmalı, mesela izah etmek ve açıklamak arasındaki farkı görmelisin, herkes ikisini eş anlamlı kelime zanneder ama kesinlikle değildir. Peyami Safa önermemin nedeni eserlerinde yaklaşık 6500 farklı kelime kullanmasıdır, günümüzde insanlar en fazla 450- 500 kelimeyle meramlarını anlatırlar. kelime hazinesi zengin bir beyin duraksamadan saatlerce konuşabilir:))

nerden biliyorum diye sorma işim bu:)

1|3
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Okumak beyin jimlastiği olmasının haricinde hayal gücünü kuvvetlendirir.

0|0
    0|0
  • Kelime dağarcığın gelişir tabikii faydası olacakır ...

0|0
    0|0
  • kelime haznen gelişir

0|0
    0|1
  • Tabikide geliştirir.Kelime dağarcığını geliştirir,daha akıcı konuşmana yardımcı olur.

0|0
    0|0
  • elbette. ama okumuş olmak için ve içinden değil, yüksek sesle, dikkatle okumak gerekir.

0|0
    0|0
    • Dün akşam yapmıştım söylediğini,yüksek sesle ve noktalama işaretlerine uyarak okudum.Yararı olacağını umuyorum :)

• Kelime hazinene, hazine katar.

0|0
    0|0
  • kesinlikle..

0|0
    0|0
  • tabiki geliştirir

0|0
    0|0
  • ben sürekli okurum ama çekingen olduğum için konuşamam kem küm ederim.. ama kelime dağarcığın gelişiyor tabiki

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

Yükleniyor...