Bir çingenenin yaptığı yemeği yer misiniz?

Bir arkadaşım ''çingenenin yaptığı yemeği yemem'' diyordu. Bende ondan esinlenerek bunu sorayım dedim

Güncellemeler:
''Yemem'' diyen çok kişi var. hayırlısı...

Son güncelleme

0|0
15|31

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 31

• Romanlar dünya da hayatın tadını eze eze çıkaran bir millet... Her millette olduğu gibi pisi de var temizide var Türkün kürtün olduğu gibi... Neden böyle bir milleti aşağılayıcı ötekileştirici bir soru sordunuz anlamıyorum... Çingenenin yaptığı yemek de gayet tabi yenir... Kimseyi bu şekilde yargılayamazsın...

0|0
    1|0
    • Çingeneler kültürel olarak çok rahat insanlardır. Yani temizliğe değil sadece bir çok konuya dikkat etmezler. Yoksa çingenelerin kötü insanlar olduğuna dair bir çıkarım yapmıyoruz :)

• Yine genelleme yapıyorsun... Aynı bu Almanların üçkağıtcı Türkler dedikleri gibi bişey ... Her milletin temizi pisi vardır... Rahat olmaları temizliğe özen göstermedikleri anlamına gelmez... Yarını düşünmeden yaşarlar sadece sorumluluk duyguları yoktur... Ama sen roman ya da çinegene deyip genelleyemezsin

• Irki çingeneliği kast etmiyorum ben. kimleri kast ettiğimi iyi biliyorsun.

enternasyonalizmini başka yerlerde yap

• Çingene değil. Şu anda anayasal bir suç işliyorsun bu bu şekilde yazarak. Romen vatandaş demen gerekiyor...

0|1
    1|0
    • heee anayasal suç. millet Atatürk'e ana avrat düz gidiyor. Ben anayasal suç yapıyor. Verin bilişim suçlarına :)

• Bu suç değil. Sorun orada.

Romen desem suç olabilirdi. Çünkü Romenlik bir etnik kavramdır.

Çingenelik ise daha çok kültürel bir açıdan kullanılır bir yaşam kültürüdür.

Romen bile desem suç olmazdı. Çünkü yemeğini yememek, karşı tarafı alenen aşağılamak değildir. Suç olması için alenen aşağılanması gerekir.

Her halta anayasal suç demeyin.

• Yaz googleye öğren işte. Anayasadan çıkarıldı. Resmi gazetede yayınlandı. Demokratikleşme paketinin bir parçası... Ben demiyorum ki bunu :)

• Shakira'nın yaptığı yemeği yerim link Shakirayı da yerim

1|0
    0|1
  • Çingene değil başka birisinin evinde dahi yemek yemem çok zor.

0|0
    0|0
  • Ben zamanında yedim (: sorun çıkmadı.

1|0
    0|0
  • temizliğine bakarım, ama temizse de çekine çekine yerdim ne yalan söyleyim

1|0
    0|0
  • Aç kal da, bak nasıl yersin... diyorum o bir arkadaşına.

0|0
    0|0
  • Yiyeceğim yemek gözüme hitap etmiyorsa yemem arkadaş !

0|0
    0|0
  • Yemek güzelse gömerim gerisi beni bağlamaz.

1|0
    1|0
  • bizim bir çingene kiracımız vardı çok temizdi kadın ondan yerim yedim de

ama bir alt caddede çingeneler kalıyordu para verseler yemem o derece pislerdi

cayırt

2|0
    0|2
  • yemem şahsen yemek konusunda çok titizim.Anneme yumurta kırarken bile dikkatli ol kabuk içine düşmesin diyorum.

1|0
    1|1
  • hepimiz insanız, sende bir çingen çocuğu olarak doğabilirdin, veya afrikada ugandada bir kabilede

0|0
    0|0
    • Çingen çocuğu olsam bağışıklığım güçlü olur Mr. Anderson sorun yok

• Yapan çingeneye göre değişkenlik gösterir:)

0|0
    0|0
  • zehir katarsa yemem de yani biraz garip geldi bu soru bana yoksa herkes aynı yemeği yapabilir :D

0|0
    0|0
  • aşık olduğum kız şayet çingeneyse ona yemekleri ben yapardım o derece ama nerdeeee ... :/ odun olamıyorumki bir türlü :/

0|0
    0|0
  • Temiz olduğuna kanaat getirdiğim herkesin yaptığı yemeği yerim. Yememe sebebim onun Roman oluşu değil, pis oluşudur. Tabii pis ise...

0|0
    0|0
  • Çigene vs.. kim ne olduğuna bakmam sadece temizliğe ve yemeği nasıl neyle hazırladığına bakarım.

0|0
    0|0
  • restoranda kimnik mi soruyor arkadaşın?

0|0
    0|0
  • neden yemeyim

0|0
    0|0
  • sonucda onu yapanda insan yani nie yemiyim

0|0
    0|0
  • o arkadaşın ...yesin :)

0|0
    0|0
  • eger temiz yaptıysa yerim :)

0|0
    0|0
  • çingene olablilr ama önemlisi insan olsun ve temiz olsun! neden yenmesin...

0|0
    0|0
  • aç kalırsan toprağı bile yersin

0|0
    0|0
  • valla bilemedim şimdi ama yerim ya da temiz mi bilmiyorum ki ?

0|0
    0|0
  • burdaki asıl soru bir çingene bana neden yemek yapsın :))

0|0
    0|1
  • Midye yiyoruz kürtlerin elinden?

0|0
    0|0
  • İki günden beri bir çingene muhabbeti dir gidiyo anlamadım.senin çingeneleri sevmediğin belli yaptığı yemeği yemesende olur.

0|0
    0|0
  • hmmmm hayır yemem. pisler çünkü

0|0
    0|0
  • Ölsem yemem. hiçbir güç bana o yemeği yediremez.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    1

Kızlar Ne Diyor 14

• Bilmem yemem sanırım .

1|0
    0|0
  • hiç çingene birini tanımıyorum:)

1|0
    0|0
  • çingene oldugundan bir haber oldugumuz birçok insan var etrafımızda eminim elbetteki yemegini de yemişimdir önemli olan temiz olması sanırım örn; Ebru Gündeş,Sibel Can ikisi de çingene yemez misin yemegini böyle sınıflandırmak pek doğru degil bence :)

0|0
    0|0
  • Tanıdık bildik biriyse yerim.

0|0
    0|0
  • Eşimin iş yerinde yemek yapan abla çingeneymiş ama muhteşem yemek yapıyor.Yerim, yiyorum.

0|0
    0|0
  • Ne alakası var? Çingene olup olmamasına bakmam. İnsan olup olmamasına bakarım

0|0
    0|0
    • çok alakası var. bu kadar insan hayır diyorsa vardır bir şeyler

• Bende çingeneler çok temiz insanlar demedim zaten. Aralarında istnalar da olabiliyor.

Bu yüzden insanlığına bakarım dedim. Irkçılık bu dediğiniz resmen ya.

Bu çingene olmayan herhangi biri de olsa aynı şeyi derdim

• Çingeneler kültürel olarak çok rahat insanlardır. Yani temizliğe değil sadece bir çok konuya dikkat etmezler. Yoksa çingenelerin kötü insanlar olduğuna dair bir çıkarım yapmıyoruz :)

• insan ayrimi yapmam cingene kurt diye eger temizyapmissa begenirsem niye yemeyim

0|0
    0|0
  • temiz olduğu sürece yerim yani sıkıntı yok.

0|0
    0|0
  • hayatımda hiç bir çingene bana yemek yapmadı ama yapsa yemem heralde:)

0|0
    0|0
  • Yiyemem sanırım..

0|0
    0|0
  • Temiz olup olmadığına bakarım. Herkes için geçerli.

0|0
    0|0
  • Hayatta yemem

0|0
    0|0

• Yapan kişiye değil yapıldıgı ortamın temizliğine bakarım.

0|0
    0|0
  • Sağlığımı sokakta bulmadım yemem

1|0
    0|0
Yükleniyor...